Rugpjūčio 11, 25 ir rugsėjo 8 dienomis Sapiegų parke įsikūrusioje „Miesto laboratorijoje“ lauks kaskart nauji atlikėjai, paruošę programą, džiuginančią ir vaikus, ir tėvelius, ir senelius.

Ciklą rugpjūčio 11 d. atidarys akordeonistas, grupės „Subtilu-Z“ narys Povilas Velikis drauge su aktoriumi, muzikantu Gabrieliumi Zapalskiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

P. Velikis groja akordeonu, dėstytojauja Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje, kuria muziką, o didelę dalį savo kūrybinės veiklos skiria instrumentinei grupei „Subtilu-Z“, yra vienas iš jos įkūrėjų. P. Velikis kaip solistas ir įvairių ansamblių sudėtyje koncertavo Italijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Rusijoje, Makedonijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Nepale, ir t.t.

Aktorinio bakalauro ir magistro studijas Aido Giniočio vadovaujame kurse baigęs G. Zapalskis dirbo skirtinguose teatruose, vaidino spektakliuose, o 2015 m. su kurso draugais įkūrė išskirtinę grupę/trupę „WhaleSounds“ (liet. Banginio garsai), kurioje ne tik groja, bet ir kuria spektaklius.

Šie atlikėjai šmaikščiomis istorijomis, nuotaikingomis melodijomis nukels į vis skirtingas šalis, tad išsitraukite žemėlapius ir pasiruoškite gurmaniškai muzikinei kelionei.

Rugpjūčio 25 d. jaunosios kartos režisierė, kompozitorė ir dainininkė Gintarė Bauerytė kviečia į šokoladinius „Muzikinius pusryčius“, kuriuose ji papasakos apie nepaprasto katinėlio nuotykius.

„Visi mėgsta šokoladą – o ar žinote, kad šokoladiniam pasauly gyvena toks šokoladinis katinėlis, kuris kaskart patiria vis naujų nuotykių? Katinėlio istorijos susipina su dainomis, kurios įtraukia ir pačius mažiausius, ir jų tėvelius. Svarbus tampa ir ritmo pajutimo lavinimas, ir vaizduotė, ir gyvas susipažinimas su naujais instrumentais“, – sako G. Bauerytė.

Šio sezono „Muzikinių pusryčių“ ciklo duris triukšmingai užvers perkusijos studija „Afrikos būgnai“, drąsinanti muzikinę programą atlikti kartu! Rugsėjo 8 d. „Afrikos būgnai“ pasirūpins instrumentais, o studijos įkūrėjas Gediminas Mačiulskis atskleis grojimo perskusiniais instrumentais subtilybes, supažindins su iš Vakarų Afrikos kilusiais būgnais bei išmokys groti populiariausiu afrikietišku būgnu – djembe.

„Šis instrumentas nekaprizingas. Visas smagumas paprastume – vienu metu juo gali groti ir vaikai, ir suaugę!“ – tikino G. Mačiulskis.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje mušamųjų instrumentų specialybę studijavęs G. Mačiulskis , ilgą laiką dirbo Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. 2003 m. festivalyje „PerKumania“ Prancūzijoje pirmą kartą pamatė gyvą, užburiantį, pavergiantį ir pritrenkiantį afrikietiškų būgnų ansamblio pasirodymą, po kurio nusprendė pasirinkti Afrikos būgnų muzikos kultūros kryptį.

Atlikėjas nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose Gvinėjoje, Malyje, Dramblio Kaulo krante, Senegale, lankosi įvairiuose užsiėmimuose Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje.

Pastebėjęs, jog būgnų muzika žmonėms padeda atsipalaiduoti ir teikia daug džiaugsmo bei norėdamas pasidalyti savo profesionaliomis žiniomis apie afrikietišką muziką, pristatyti naują komunikacijos priemonę – būgnus, 2011 m. G. Mačiulskis įkūrė perkusijos studiją „Afrikos būgnai“.

Šmaikščios istorijos, nuotaikingos akordeono melodijos, nepaprasti, šokoladiniai katinėlio nuotykiai užburiantys afrikietiškų būgnų ritmai laukia jūsų rugpjūčio ir rugsėjo sekmadieniais „Muzikiniuose pusryčiuose“ Sapiegų parke įsikūrusioje „Miesto laboratorijoje“. Turiningai ir įdomiai praleiskite laiką su visa šeima. Pusryčiai „Miesto laboratorijoje“ vyksta 11–15, o muzikinė dalis – 11–12 val.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos