Kaip teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, muziejaus atidarymo renginiai – tikras MOratonas. „Laukiami visi, norintys gerai praleisti laisvalaikį ir be baimės pažinti meną. Būtent dėl to ir pasirinkome atidarymo šūkį – „Turėk savo nuomonę“. Kviečiame kiekvieną užsukti ir susidaryti savo nuomonę apie meną ir drąsiai jį interpretuoti. Parodą lydintis papildomas renginių spektras leis drąsiai ir kitaip pasižiūrėti į patį muziejų ir jį atrasti“, – priduria M. Ivanauskienė.

Ketvirtadienis. Spalio 18 d.

Pirmoji MO muziejaus atidarymo diena simboliškai gali būti vadinama modernistų – tų, kurie turi drąsią viziją ir atkaklumo ją įgyvendinti – minčių diena. Būtent ketvirtadienį bus galima išgirsti muziejaus steigėjus Danguolę ir Viktorą Butkus, muziejų projektavusį architektą Daniel Libeskind, profesorių Vytautą Landsbergį. Muzikos avangardistas Vladimiras Tarasovas taip pat pasidalins modernisto mintimis bei pasveikins MO muziejų mušamųjų improvizacija.

Broliai Gataveckai dalinsis kūrybinio proceso gimimo detalėmis. Visomis muziejaus atidarymo dienomis lankytojai galės gyvai stebėti, kaip jie kuria. Taip pat bus pristatytas specialiai muziejaus atidarymo progai sukurtas Vaivos Grainytės ir Arturo Bumšteino libretas.

Ketvirtadienio vakare – DJ pasirodymas kartu su Pijumi Džiugu Meižiu, Manfredu ir SHI SHI.
Detali spalio 18 d. renginių programa ir bilietai: https://atidarymas.mo.lt/spalio-18d

Penktadienis. Spalio 19 d.

Antroji MO muziejaus atidarymo diena skirta diskusijoms ir susitikimams. Diskusijas moderuos teatro kritikas Vaidas Jauniškis ir filosofas Kristupas Sabolius. Diskutuos rašytojai – Rytis Zemkauskas, Paulina Pukytė, Reinas Raudas, menotyrininkai – Linara Dovydaitytė, Virginija Januškevičiūtė, Virginijus Kinčinaitis.

Penktadienį taip pat bus pristatyta netikėta kolaboracija – skambant gyvai muzikai menininko Rimo Salakausko fantazijos dėka atgis tapytojo Andriaus Zakarausko paveikslai. Tai yra interaktyvūs atidarymo projektai, kuriuos ruošia režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

DJ trejetas – Miss America, Girių dvasios ir Kameu – pratęs penktadienio muzikinę programą.
Detali spalio 19 d. renginių programa ir bilietai: https://atidarymas.mo.lt/spalio-19d

Šeštadienis. Spalio 20 d.

Šeštadienio raktažodis – įvairovė. Įvyks specialiai MO muziejaus atidarymo progai sukurto performanso premjera. Jo autorė tarptautinį pripažinimą pelniusi, žinoma Lietuvos performanso menininkė – Kira Nova (Ieva Misevičiūtė).

Vyks parodos videofilmų programa, susitikimas su Gediminu ir Nomeda Urbonais, šiuolaikinio šokio pasirodymas kartu su Liza Baliasnaja ir Sidney Barnes. Lankytojai taip pat dar kartą galės išgirsti specialiai MO atidarymui sukurtą Vaivos Grainytės ir Arturo Bumšteino muzikinį pasirodymą.

Karolis Vyšniauskas kalbėsis fotografe Aleksandra Kingo ir iliustratoriumi Karoliu Strautnieku. O vakare – net trys koncertai. Naują eksperimentą ir muzikinį projektą su dviem lietuvių poetais pristatys „The Station“, vyks Migloko ir Dariaus Žičkaus (Nazcaman) koncertai.
Detali spalio 20 d. renginių programa ir bilietai: https://atidarymas.mo.lt/spalio-20d

Sekmadienis. Spalio 21 d.

Sekmadieniai MO muziejuje – šeimų diena. Vaikams bus siūlomi spektakliai ir užsiėmimai. Taip pat mokytis galės ir suaugusieji – vyks muzikos dirbtuvės su Egle Andrejevaite. Karolis Vyšniauskas kalbins rašytoją Gabiją Grušaitę ir kostiumų dizainerę Liuciją Kvašytę. Taip pat įvyks dar viena premjera – Paryžiuje kuriančios menininkės Eglės Budvytytės perfomansas. Vyks Vaivos Grainytės ir Arturo Bumšteino pasirodymas.

Vakare muziejaus lankytojai galės atvykti į šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ koncertą MO muziejuje, kurį atliks „Synaesthesis“ su programa „In Celsius“.

Detali spalio 21 d. renginių programa ir bilietai: https://atidarymas.mo.lt/spalio-21d

Visa muziejaus atidarymo programa: https://atidarymas.mo.lt/
Atidarymo bilietą sudaro parodos bilietas ir 2 pasirinkti renginiai.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)