Pasak festivalio vadovo Valdo Petreikio, festivalis kaskart auga tiek savo lankytojų, tiek atlikėjų gausa. Jis teigė, kad „Midsummer Vilnius“ renginiai yra unikalūs tuo, kad lankytojai Valdovų rūmų kieme kai kuriuos pasirodymus gali pamatyti vienintelį arba pirmą kartą. „Patys atlikėjai daug ruošiasi, pritaikydami savo programą būtent „Midsummer Vilnius“. Scenos menų festivalis savyje talpina ne tik muziką, bet platų spektrą įvairių žanrų, tiek teatrą, šokį, klasiką ar netradicinį performansą. Atrinkdami programą, kaskart, nepaisant žanro, stengiamės savo svečiams pasiūlyti itin kokybiškus, išskirtinių ir labai įdomių atlikėjų pasirodymus“, – apie festivalio renginius pasakojo jis.

Pačioje miesto širdyje pasirodymus surengs tikri savo žanro profesionalai. Festivalį atidarys atlikėjo Manto Jankavičiaus muzikinis projektas „Mantas: Rhapsody Recomposed“, kur legendinės grupės „Queen“ muzika suskambės akompanuojama vargonų.

Šiais metais Valdovų rūmų erdvę stebins ir alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymai, tarp jų grupės „Solo Ansamblis“ koncertas, papildytas įspūdingais scenografiniais sprendimais. Specialų koncertą kartu su pučiamųjų ansambliu ruošia grupė „Garbanotas“. Intriguojančią programą pavadinimu „Elektromechaninis koncertas“ rengia Andrius Mamontovas – muzikantas koncerto metu naudos įvairius elektroakustinius instrumentus ir scenoje vienas įkūnys žmogų orkestrą. Romantišką muzikinį susitikimą su klausytojais surengs atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Renginyje „Opera po žvaigždėmis“ pasirodys šių metų geriausia pasaulio operos solistė Asmik Grigorian, kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno. Taip pat itin laukiamas pasaulinio garso orkestro „Kremerata Baltica“ koncertas su legendiniu smuikininku maestro Gidonu Kremeriu priešakyje.

Teatro gerbėjai galės išvysti šviesaus atminimo lietuvių teatro genijaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Bado Meistras“, o gatvės šokio spektaklio ir novatoriško performanso žanrą atstovaus unikalus ir didelio pasisekimo visame pasaulyje sulaukęs projektas „Flying Bach“.

Festivalį vainikuos įspūdingas uždarymo koncertas, kurio metu žiūrovai išvys itin gausų būrį atlikėjų. Koncerte 50-ies narių choras „Bel Canto“ ir Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi atliks vieno garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre kosminę kompoziciją „Deep Field“ ir kitus kūrinius.

„Midsummer Vilnius“ organizatoriai ypatingą dėmesį skiria ir svečiams iš kitų Lietuvos miestų, todėl kiekvienam norinčiam atvykti į „Midsummer Vilnius“ ir turinčiam festivalio bilietą kelionei traukiniu bus taikoma 30 proc. nuolaida. „Mes labai kviečiame žmones iš visos Lietuvos ir stengiamės, kad kiekvienas atvykstantis jaustųsi laukiamas, todėl norime suteikti galimybę kuo patogiau pasiekti mūsų renginius“, – pabrėžė V. Petreikis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt