LNOBT tęsia tradiciją išrinkti ir apdovanoti geriausius Metų operos ir baleto solistus. Tad šiemet išrinkti 2016-ųjų laureatai – Metų operos solistas ir Metų baleto solistas bei operos ir baleto Viltys. Apdovanojimus jiems steigė privatūs mecenatai.

Metų operos solistės apdovanojimą šiais metais pelnė mecosopranas Eglė Šidlauskaitė už sukurtą Eboli vaidmenį Giuseppes Verdi operoje „Don Karlas“ . Piniginę premiją šiam apdovanojimui įsteigė p. Nerija Kasparienė.

Eglė Šidlauskaitė

Metų baleto soliste išrinkta Olga Konošenko už Eglės vaidmenį E. Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ ir Mersedes vaidmenį L. A. Minkaus balete „Don Kichotas“. Šio apdovanojimo steigėja – ilgametė LNOBT baleto trupės rėmėja p. Raminta Kuprevičienė.

Metų operos vilties apdovanojimą pelnė sopranas Aistė Pilibavičiūtė už Miuzetės vaidmenį G. Puccini operoje „Bohema“ ir Fraskitos vaidmenį G. Bizet operoje „Karmen“.

2016-ųjų Metų baleto vilties premija šiemet buvo padalinta dviems jauniems baleto solistams – Jeronimui Krivickui ir Jonui Lauciui. J. Krivickas ją pelnė už Rivaleno vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda“, Žilvino – balete „Eglė žalčių karalienė“, Romeo – „Romeo ir Džuljeta“, J. Laucius – už Zygfrydo vaidmenį balete „Gulbių ežeras“ ir Karaliaus Marko balete „Tristanas ir Izolda“.

Operos ir baleto Vilčių apdovanojimų premijas įsteigė LNOBT Paramos fondas „Orfėjo lyra“, fondo direktorė Nijolė Galinienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt