Rodyti šią premjerą viltys atgijo, kai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuo 2020 m. rugpjūčio 18 d. leido atnaujinti LNOBT baleto trupės veiklą.

Kartu buvo gautas nurodymas užtikrinti, kad baleto trupės nariams, dalyvausiantiems „Žizel“ premjeroje, atsižvelgiant į fizinį krūvį baleto repeticijų ir spektaklių metu, būtų atliktas profilaktinis tyrimas dėl COVID-19 ligos nustatymo ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki premjeros, rašoma teatro pranešime žiniasklaidai.

Siekiant garantuoti ir baleto trupės, ir žiūrovų saugumą, bus laikomasi ir kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro reikalavimų: stebima darbuotojų sveikatos būklė, užtikrinama, kad patalpose žmonės tinkamai dėvėtų asmens apsaugos priemones, be kurių žiūrovai į teatro patalpas nebus įleidžiami.

Papildomų infekcijos plitimo prevencijos priemonių bus imamasi ir organizuojant baleto repeticijas.

Tačiau LNOBT kol kas nėra gavęs leidimo atnaujinti operos veiklą, tad rugpjūčio 25 ir 27 d. skelbti Gaetano Donizetti operos „Ana Bolena“ premjeriniai spektakliai atidedami. Konkrečios šių spektaklių datos bus paskelbtos vėliau. Žiūrovus, turinčius bilietus į „Anos Bolenos“ spektaklius, LNOBT prašo sekti teatro skelbiamą informaciją.

Rugpjūčio 27 d. „Žizel“ spektakliui galios rugpjūčio 12 d. žadėto rodyti pirmojo „Žizel“ premjerinio spektaklio bilietai, o rugpjūčio 28 d. spektakliui – rugpjūčio 13 d. „Žizel“ spektaklio bilietai. Anksčiau skelbto rugpjūčio 27 d. „Anos Bolenos“ spektaklio bilietai tos pačios datos „Žizel“ spektakliui negalios.

Jau numatytos „Žizel“ premjerai besirengiančios baleto solistų sudėtys. Rugpjūčio 27 d. spektaklyje pagrindinius Žizel ir Alberto vaidmenis žada šokti Kristina Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij, rugpjūčio 28 d. spektaklyje – Olesia Šaitanova ir Jonas Laucius.

A. Adamo baleto „Žizel“ premjerą LNOBT parengė žymi ispanų choreografė Lola de Ávila. Pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas – Martynas Staškus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės