Stipri atrama naujokams bus spektaklio „senbūviai“ – Tomas Pavilionis (Rudolfas), Dainius Stumbras (Marčelas), Arūnas Malikėnas ir Mindaugas Jankauskas. Diriguos Julius Geniušas.

Įdomu, kad debiutuosiančios J. Stupnianek ir A. Pilibavičiūtė yra dėstytoja ir jos buvusi studentė, tačiau abi vaidmenis atliks pirmą kartą savo karjeroje.

Daugiau nei 20 vaidmenų sukūrusi Julija Stupnianek (Tatjana „Eugenijuje Onegine“, Adina „Meilės eliksyre“, Rozina „Sevilijos kirpėjuje“, Marcelina „Figaro vedybose“, Eudoksija „Žydėje“, Uogelė Bruknelė „Bruknelėje“, Franciska Kaljari „Vienos kraujyje“, Rozalinda „Šikšnosparnyje“ ir kt.) Mimi dar nėra dainavusi. Vis dėlto būtent su Mimi arija yra susijęs pats pirmasis solistės pasirodymas LNOBT scenoje: Julija prisimena, kad mokydamasi pirmajame Muzikos ir teatro akademijos kurse, diriguojant Vytautui Viržoniui, teatre vykusiame koncerte sudainavo Mimi ariją.

„Nuo to laiko svajojau sudainuoti Mimi, ir štai, svajonė išsipildė. Tai labai graži partija, tinkama mano balsui. Melodinga muzika. Su Puccini jau buvau susidūrusi – dainavau Liu operoje „Turandot“.“

Solistė džiaugiasi, kad vienoje scenoje susitiks su savo dainavimo klasės absolvente, o dabar – LNOBT operos stažuotoja Aiste Pilibavičiūte. „Labai džiaugiuose dėl jos, šiandien per repeticiją paklausiau, kaip ji dainuoja. Aistė visada buvi gera studentė, ir rezultatas akivaizdus. Žinoma, ji dar tobulės, bet jau dabar matosi, kad ji yra labai organiška tiek sceniniu, tiek vokaliniu požiūriu.“

Tai jau antras didesnis A. Pilibavičiūtė debiutas šį sezoną – rudenį ji pirmą kartą dainavo Valensjeną operetėje „Linksmoji našlė“. Jaunosios atlikėjos repertuare taip pat yra Mikaela (Vienos atlikimo meno ir muzikos universiteto operos „Karmen“ pastatymas), ji dalyvauja Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Meistriškumo pamoka“ apie Mariją Kalas (Sofi, I soprano vaidmuo).

„Bohema“, pasak Julijos Stupnianek, yra graži meilės istorija, nors ir su tragiška pabaiga: „Nepaisant operos finalo ši istorija prasideda gražiai – susitinka jauni, neturtingi menininkai, vedami idėjos, noro kurti. Jie dar labai jauni ir naivūs, nesupranta, kad gyvenimas yra pernelyg trumpas, todėl nesaugo vienas kito. Kad ir Rudolfas – jis labai myli Mimi, bet jos nesaugo. Jie išsiskiria dėl jo pavydo, o kai vėl susitinka, Mimi jau miršta...Labai džiaugiuos, kad diriguos Julius Geniušas: jis yra dėmesingas dirigentas, visuomet padeda dainininkams scenoje, puikiai sustyguoja spektaklio vyksmą. Džiaugiuosi puikiais partneriais – esame draugiška komanda.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės