„Džiaugiamės galėdami vėl sulaukti lankytojų mūsų muziejuje. Kol kas atveriame tik tris muziejaus padalinius iš devynių, nes rūpinamės ne tik lankytojais, jų saugumu, bet ir muziejaus darbuotojais, – pranešime spaudai sako muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas. – Su lankytojais tiesiogiai dirbs tik tie darbuotojai, kurie nepatenka į koronaviruso rizikos grupę.

Visi yra informuoti apie galimas rizikas, taip pat žino, kokias apsaugos priemones privalės dėvėti, kaip užtikrinti higienos reikalavimus muziejaus patalpose ir kaip suvaldyti lankytojų srautus. Tikimės, kad lankytojai jausis saugiai, bus atsakingi ir geranoriški, o karantino taisyklių laikymasis nesutrukdys maloniems ir prasmingiems potyriams.“

LNDM atidarymo pasiruošimo darbai

Muziejuje laukiami tie, kurie pasiruošę nuolat dėvėti apsauginę kaukę ir pirštines, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreips dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgs į muziejaus darbuotojų prašymus, laikysis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas raginama atsiskaityti banko kortele. Visiems muziejaus lankytojams bus dalinami informaciniai lapeliai, kuriuose bus detaliai aprašytos lankymosi rekomendacijos.

NDG veiks paroda „Linas Leonas Katinas. Raudona krisdama virsta balta“. Paroda kviečia pažvelgti į L. Katino mundus imaginalis – įsivaizduojamą pasaulį, kuriame kasdienybės, istorijos, individualios pasaulėjautos atšvaitai susipina su mitais, archetipais ir simboliais.

Kaip kartografas bando išgaubtą žemės paviršių perteikti plokščiame žemėlapyje, taip šios parodos kuratorė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė mėgino nužymėti dailininko kūrybos ir kai kurių gyvenimo epizodų trajektorijas ir virsmus.

Parodoje eksponuojami darbai, archyvinė medžiaga, vaizdo dokumentai atspindi dailininko tebeinamą kelią nuo 7 dešimtmečio pabaigos iki dabarties.

Galerijos darbo laikas laikinai sutrumpintas: antradieniais–šeštadieniais 12.00–18.00 val., sekmadienį nuo 12.00–17.00 val. Informacija tel. 8 5 212 29 97.

Lino Leono Katino parodos fragmentas

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje lauks paroda „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“. Pirmą kartą Lietuvoje eksponuojama daugiau kaip 80 originalių artefaktų iš Ukrainos nacionalinio istorijos muziejaus rinkinio. Paroda kviečia susipažinti su šios žemės istorija ir kultūra – nuo akmens ir bronzos amžių iki nesenų įvykių revoliuciniame Maidane.

Ikirašytinę Ukrainos istoriją pristato Tripolės kultūros antropomorfinės plastikos pavyzdžiai, bronzos epochos unikalus kalendorius, pirmųjų istoriškai užfiksuotų tautų, gyvenančių Ukrainos teritorijoje – kimerų, skitų, sarmatų, gotų, hunų, antų – paveldas. Ypatingo dėmesio verti visame pasaulyje žinomi senojo meno šedevrai iš skitų vadų pilkapių.

Kijevo Rusios epochai atstovauja plataus spektro archeologiniai radiniai – nuo buitinių daiktų iki juvelyrinių papuošalų ir krikščionių kulto reikmenų. Ukrainos konfesinę ir tautinę įvairovę atspindi judėjų ir Krymo totorių XIX a.–XX a. pr. dailės kūriniai. Parodoje eksponuojami du svarbūs objektai iš Maidano aikštės – sukilimo dalyvių sukurti skydas ir šalmas, Orumo revoliucijos simboliai.

Muziejaus darbo laikas nesikeičia: antradieniais–šeštadieniais 11.00–18.00 val., sekmadienį nuo 11.00–16.00 val. Informacija tel. 8 5 212 18 13.

Ukrainos civilizacijos parodos fragmentas

Palangos gintaro muziejuje bus rodoma atkurtų rūmų istorinių interjerų ekspozicija, gintaro ekspozicija „Nuo gintaro susidarymo iki unikalių šiuolaikinių gintaro dirbinių“ bei Eglės Čėjauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo paroda „Atsivėrimas“. Palangos gintaro muziejaus nuolatinė ekspozicija atveria grafų Tiškevičių gyvenimo Palangoje paslaptis, lankytojai gali pasigrožėti didžiuliais gintaro gabalais, Baltijos aukso gabalėliuose pamatyti 50 milijonų metų amžiaus gyvūnijos ir augalijos pavyzdžių.

Ekspozicijos pažiba – 3,524 kg sveriantis Saulės akmuo, o apie savo keliones po pasaulį byloja įžymusis driežo inkliuzas. Eksponuojamas gausus archeologijos rinkinys, papuošalų kolekcija papildyta naujais šiuolaikinių juvelyrų darbais.

Su muziejaus eksponatais susipažinti padeda padidinamieji stiklai, o daugiau informacijos suteikia mobiliosios aplikacijos. Koplyčios parodų salėje veikia Eglės Čėjauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo paroda „Atsivėrimas“, kurioje dera juvelyrinės inspiracijos ir kompiuterinė grafika.

Gintalo paroda

Paroda parengta išskirtinai Gintaro muziejaus parodinei erdvei, o jos nuotaiką diktuoja buvusios Tiškevičių giminės koplyčios sakralumas ir vitrinos, autoriams sukeliančios atsiveriančių senovinių veidrodžių vaizdinius. Autoriai lankytojams siūlo atsigręžti į savo vidų, pajungti asmeninę patirtį, išgyvenimus.

Paroda kultūriškai paveiki ne tik vizualine ar estetine prasme. Kūryba pateikiama kaip etnokultūros puoselėjimas, naujam gyvenimui pažadinami senolių daiktai, ryškus autentiškas gamtos ir žmogaus santykis su gamta, išskirtinę prasmę įgyja bendravimas tarp kartų.

Muziejus dirbs antradieniais–šeštadieniais 11.00–17.00 val., sekmadienį nuo 11.00–16.00 val. Informacija tel. 8 460 51319.

Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai LNDM nevyks, kol nesibaigs karantinas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt