„Džiaugiamės, kad prie „Lietuviško kino nakties“ prisijungė tiek daug vietų visame pasaulyje. Ikonišką filmo porą suvaidinę Elvyra ir Algirdas Latėnai kviesdami į „Lietuviško kino naktį“ mano, kad žiūrint „Riešutų duoną“ turi būti gera visiems. Tikimės, kad šis jausmas užplūs visų iniciatyvos dalyvių širdis ir jie ta šiluma dalysis drauge“, – pranešime žiniasklaidai sako projekto „Kinas po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

1978 metų A. Žebriūno filmas po keturių dešimtmečių į ekranus sugrįžta suskaitmenintas ir restauruotas Lietuvos kino centro. Iš arčiau su lietuviškaisiais Romeo ir Džuljeta – Andriumi Šatu ir Liuka Kaminskaite – bus galima susipažinti ne tik didžiuosiuose ekranuose, tačiau ir internete – tik šiandien „Riešutų duona“ prieinama „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

Nors renginio širdimi pasirinkta Vilniaus Katedros aikštė, tačiau šia kino klasika tuo pačiu metu bus galima mėgautis Kaune, Nidoje, Druskininkuose, Šiauliuose, Panevėžyje ir daugelyje kitų vietų. Kino seansai 21 val. 30 min. vyks: Kaune, šalia Kauno pilies, Nidos prieplaukoje, Druskininkuose pramogų aikštėje, Šiauliuose kino muziejuje, o Panevėžyje šalia kino centro „Garsas“. Pasitikrinti ar jūsų miestas dalyvauja iniciatyvoje „Lietuviško kino naktis“ galite čia.

Sauliaus Šaltenio apsakymo motyvais sukurta „Riešutų duona“ pasakoja apie dvi šeimas ir jaunuolių Liukos bei Andriaus meilės istoriją. 1978-aisiais sukurtas filmas – išskirtinė kino juosta, turinti daug ironijos. Kultinė E. Piškinaitės ir A. Latėno herojų Liukos Kaminskaitės bei Andriaus Šato meilės istorija prasitęsė už filmavimo aikštelės ribų, aktoriai neseniai atšventė 40 metų santuokos jubiliejų.

Pirmojoje lietuviškoje tragikomedijoje įsimintinus vaidmenis sukūrė Kostas Smoriginas, Kristina Kazlauskaitė, Saulius Sipaitis, Antanas Šurna, Regina Arbačiauskaitė ir kiti.

„Kinas po žvaigždėmis“ gimtadienio proga pristato plataus spektro filmų programą: nuo išskirtinių premjerų ar visų pamiltos klasikos iki legendinių siaubo filmų. Didžiausiais ir gražiausiais lauko kino seansais Lietuvoje bus galima mėgautis nuo rugpjūčio 6 d. iki rugsėjo 6 d. Detalią prisijungusiu miestų į „Lietuviško kino naktį“ sąrašą bei repertuarą galite rasti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės