Būtent jauniausioji vakaro dalyvė A. Šulcaitė, pati atlikusi monokompoziciją „Aš ateinu vienas ir pas tave“ pagal Nicko Cave'o kūrinį, ir pradėjo „Kūrybinio impulso“ vakarą.

Po jos į sceną žengė V. Šniurevičiūtės-Juknelienės kompozicijos „Seansas“ šokėjų šešetas – Olga Konošenko, Jonas Kertenis, Barbora Gudavičiūtė, Mantas Daraškevičius, Nailia Adigamova ir Aistis Kavaliauskas. Choreografės rengiamo vienaveiksmio baleto, pasakojančio apie psichologų konsultacijų lankytojus, eskize nuskambėjo kompozitorių Olafuro Arnaldso ir Armand'o Amaro kūriniai.

I. Sastre pats pasirodė savo kompozicijoje „Sinergija“ kartu su trupės kolegomis Benjaminu Davisu, Edvinu Jakoniu, Andrea Canei ir Lorenzo Epifani. Vyriškas kvintetas pristatė energingą šokį pagal elektroninės muzikos kūrėjo ir atlikėjo Tzusing kūrinį.

Pati į sceną žengė ir U. Bareišytė-Žuromskienė, kompozicijoje „Laikyti, paleisti“ pagal Patricko Higginso muziką sau skyrusi situacijos stebėtojos vaidmenį. Choreografiniame pasakojime apie nutrūkusių santykių paliekamą skausmą kartu su ja pasirodė Haruka Ohno, Marine Pontarlier, Vilija Montrimaitė ir Voicechas Žuromskas.

G. Mkrtchyan pristatė jautrų duetą „Trikdžiai“ pagal Maximiliano Oprishkos-Fume ir MURIS kūrinius. Kartu su autore kompoziciją apie individualaus supratimo paieškas scenoje atliko Gabrielė Marčiukaitytė.

Viešnia iš Latvijos Maria Popova pristatė nuotaikingą baleto artistės E. Leimanės sukurtą choreografinę miniatiūrą „Netrukdomas“ pagal bliuzo atlikėjos Ninos Simone atliekamą dainą. Pasak autorės, tai pasakojimas apie „dieną, kai absoliučiai niekas nevyksta taip, kaip reikia“.

J. Stankevičiūtė savo naują kompoziciją apie asmeninės idėjos svarbą pagal atlikėjo Aphex Twin ir dueto ARCADE FIRE muziką drąsiai pavadino „Nei penki, nei devyni“. Scenoje ją atliko penki šokėjai – Gabrielė Marčiukaitytė, Vilija Montrimaitė, Vakarė Radvilaitė, Andrea Canei ir I. Sastre.

Vakarą užbaigė K. Chlebinsko kompozicija „Draft No.2 „π INSECURED““ pagal kompozitoriaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy „Vidurvasario nakties sapną“. Jos idėją jaunasis choreografas reziumuoja sakiniu: „Protas ir meilė retai kada draugauja, bet kol sukasi Žemė, niekas nuo to nėra apsaugotas“.

Scenoje išvydome Margaritą Makejevą, Olesią Šaitanovą, Lorenzo Epifani, Edviną Jakonį, Zsoltą Kovacsą ir Kristiną Gudžiūnaitę, kuri jau ketvirtą kartą prisiėmė sunkią viso „Kūrybinio impulso“ renginio koordinatorės užduotį. Nors Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro rūmai šiuo metu rekonstruojami, tai nesutrukdė baleto trupei vienuoliktą kartą surengti įspūdingą šventę choreografijos meno gerbėjams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės