aA
Jau visai netrukus lapkričio 29 – gruodžio 1 d., Vilniuje, Pylimo g. 21B įsikūrusiame kultūros klube „Paviljonas“ vyks ketvirtasis „Paviljono“ knygų savaitgalis. Knygininkai pristatys naujienas ir gyvai dalinsis knygų rekomendacijomis bei leidybos užkulisiais. Greta literatūros mugės neįpareigojančioje „Paviljono“ erdvėje vyks beveik trisdešimt renginių aktualiomis, įvairiabriaunėmis temomis, o po rimtų pokalbių atgaivins Migloko koncertas ir DJ Querelle diskoteka.
Paviljono knygų savaitgalis
Paviljono knygų savaitgalis

Performatyvioji poezija

Šiais metais „Paviljono“ knygų savaitgalyje vyks daug įvairaus žanro poezijos renginių: performansų, filmų, eilėraščių rinktinių pristatymų. Taip pat bus puiki proga pajusti šiuolaikinės poezijos pulsą, kadangi į festivalį atvyks jaunų ir perspektyvių užsienio kūrėjų – vieni ryškiausių Latvijos poetų Krisjanis Zelgis su Inga Pizane bei poetė iš Rusijos Maria Malinovskaya, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„European Poetry Festival” organizatorius Steven J.Fowler „Paviljone“ ne tik surengs solo pasirodymą, bet ir kuruos „Camarade“ poetinių performansų vakarą. Čia lietuvių bei užsienio poetų duetai atliks savo kūrybą, dalyvaus tokie lietuviškajai auditorijai gerai pažįstami vardai kaip Žygimantas Kudirka, Gabrielė Labanauskaitė, Giedrė Kazlauskaitė, Indrė Valantinaitė, Benediktas Jaunuševičius ir kt.

Vakaro pabaigoje lankytojai galės susipažinti su poetine animacija. „Polyphonic projektas“ – tai sintezė tarp rašyto žodžio ir animacijos. Projektas apjungia dvylikos šiuolaikinių rumunų poetų kūrybą su dvidešimt animacijų, kurias sukurė animatorius Raluca Popa, o pristatys kuratorė, kritikė ir poetė Simona Nastac.

Naujos poezijos gūsis

Svarbus įvykis lietuvių literatūroje yra amerikiečių poeto Walto Whitmano, žymiausio XIX a. JAV poeto, rinktinės „Žolės lapai“ pristatymas. Naujai sudaryta poezijos rinktinė „Žolės lapai“ lietuvių kalba pasirodo poeto 200-ojo gimtadienio proga. Apie rinktinę diskutuos jos sudarytojai Marius Burokas ir Kasparas Pocius su poetu Tomu Venclova.

„Paviljono“ knygų savaitgalis kvies pasitikti pirmąją lietuvių kalba išleistą poeto, lietuvių literatūros vertėjo Rimo Užgirio poezijos knygą „Tarp“. Knyga byloja apie autoriaus šaknų, tapatybės paieškas ir gyvenimo tarp skirtingų JAV ir Lietuvos kultūrų patirtis.

Skaitytojų lauks lietuvių poeto, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Aido Marčėno naujos knygos „Ir“ pristatymas. Taip pat Venecijos šiuolaikinio meno „Auksinio liūto“ laimėtojos Vaivos Grainytės rinktinė „Gorilos archyvais“ ir Laimos Kreivytės poezijos knygos „Artumo aritmetika“ pristatymas, kuriame bus kalbama apie poeziją, performansus ir pilietinę poziciją.

Intelektualiai intymūs pokalbiai

Pokalbių knygos yra itin populiarus žanras, mielai perkamas ir skaitytojų, ir specialistų. Nepaisant populiarumo, jos yra mažai aptariamos ir tarsi „neegzistuoja“. Sekmadienį apie tai diskutuos Aurimas Švedas ir Vytautas Ališauskas.

Apie laisvę, ją užgniaužusią santvarką ir ideologiją, apie 1989-uosius, apie skaitymo patirtis, ir „Vilniaus pokerio“ jėgą, lošimą ir grojimą kalbėsis literatūrologė, R. Gavelio kūrybos tyrinėtoja Jūratė Čerškutė, kultūros istorikas Aurimas Švedas ir idėjų kūrėjas, kūrybingumo mokytojas Tomas Ramanauskas. Diskusijoje „Neskaitantis ateities žmogus?!“ kartu su Migle Anušauskaite ir Kotryna Zyle bus aptartas ne vienas ateities knygų skaitymo scenarijus.

Žymi Estijos rašytoja Maarja Kangro kartu su Laima Kreivyte kalbėsis, ar šiuolaikinė rašytoja gali būti nefeministe? Kaip socialinės, politinės ir kultūrinės lytiškumo normos veikia kūrybą ir jos recepciją? Ar „moterų literatūra“ ir „moteriškas rašymas“ – marginalizuojančios etiketės, ankšti lyties rėmai, ar potenciali solidarumo platforma?

Tamsų bei gilų penktadienio vakarą pokalbyje „Juos pagrobė undinės“ rašytojai Valentinas Klimašauskas, Aistė Kisarauskaitė ir Jurga Tumasonytė dalinsis savo patirtimis, pažymėtomis mitinių būtybių pasirodymais. Žiūrovai turės progą įsitikinti, kad, nors parodymai gali skirtis, tiek šiuolaikiniame mene, tiek literatūroje išnyrantys undinių bei kitų būtybių liudijimai žada neįprastą reginį.

Knygų pristatymai

„Paviljone“ bus pristatytos naujai išleistos knygos. Vyks stiprių moterų rašytojų, tokių kaip Jennifer Egan ar Rachel Kushner, įkvėpėjos Lucios Berlin novelių rinkinio „Namų tvarkytojos vadovas“ pristatymas. Taip pat Karolinos Jakaitės studijos „Šaltojo karo kapsulė: Lietuvių dizainas Londone 1968“ sutiktuvės.

Bus pristatomas trečiasis Gerdos Jord grafinis romanas „Daugiabutis“, siūlantis šviežią žvilgsnį į daugiabučių istoriją, mitologiją, sovietinės architektūros stagnaciją bei kismą laike, nepamirštant ir dabar aktualaus nekilnojamojo turto rinkos burbulo. Skaitytojai bus supažindinti su vieno didžiausių XX a. prozininkų Tadeuszo Konwickio romanu „Meilės įvykių kronika“, menančio prieškario Vilnių, jo žmonių patirtis, išgyvenimus, suteikiančio dabarties Vilniui svarbią kultūros dimensiją
Taip pat bus pristatomas pirmasis kino kritiko Nariaus Kairio romanas „Toliau nei vandenynas“, kuriame dalyvaus autorius, kunigas Julius Sasnauskas ir literatūrologė Neringa Butnoriūtė.

Garsaus graikų ekonomisto, politiko Yanis Varoufakis knygos „Pokalbyje su dukra apie ekonomiką“ pristatyme diskutuos ekonomikos mokslininkai Romas Lazutka ir Justas Mundeikis. Sekmadienį giliai į kosmoso realijas pasinėręs menininkas Julijonas Urbonas kalbėsis su mokslo žurnaliste Goda Raibyte apie naująją charizmatiškojo mokslo populiarintojo Neil deGrasse Tysono knygą „Astrofizika skubantiems“.

Filosofijos naujienos

„Paviljone“ tradiciškai vyks filosofinių leidinių pristatymai. Filosofo, teologo, katalikų bažnyčios šventojo Aurelijaus Augustino „Išpažinimai“ vertimo sutiktuvės. Taip pat bus kalbama apie neseniai lietuvių kalba pasirodžiusį bendrą XX a. prancūzų filosofo Gilles Deleuze ir psichoanalitiko Félix Guattari darbą „Kas yra filosofija?“ Filosofija besidomintieji bus kviečiami į Cicerono veikalo „Apie lemtį“, kuriame Dr. Vilius Bartninkas su vertėja, filosofe Živile Pabijutaite kalbėsis apie Cicerono traktatą ir jo įtaką Vakarų kultūrai, lotynų kalbą, vertimus, filosofiją.

Festivalis vyks lapkričio 29 – gruodžio 1 d. Vilniuje kultūros klube „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B, Vilniuje). Sekite naujienas čia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniaus festivalis dar nesibaigia – žadėtasis Thomo Hampsono koncertas vyks rugpjūtį

Birželio 22-ąją Vilniaus festivalio pabaigai žadėti „Likimo dūžiai“ pranašiškai lemia,...

Pas skaitytojus atkeliauja beveik dvidešimt metų rašytas Elenos Leontjevos romanas

Ekonomistė, viena iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto steigėjų Elena Leontjeva prie visų...

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pristato pirmąjį Tarptautinį kompozitorių konkursą

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras didžiuojasi pristatydamas pirmąjį Tarptautinį kompozitorių...

MO muziejaus mokymai – tai, ko reikia šiuolaikiniam mokytojui

MO muziejus drauge su Britų taryba Lietuvoje įgyvendina jau antrą sėkmingą projektą, skirtą...

„Operos genomui“ pasiūlytos idėjos byloja apie eksperimentinės operos gyvybingumą

Paaiškėjo menininkai, kuriems bus suteikta galimybė vystyti eksperimentinės operos idėjas...

Top naujienos

Laukiant karantino pabaigos – reikšmingi COVID-19 statistikos pokyčiai: skaičiai kalba patys už save (41)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys...

Šimonytė – apie Puidoko pareiškimus: jeigu tai buvo pasakyta viešai, pagalvosiu, ką su tuo daryti (213)

Seimo nariui Mindaugui Puidokui pareiškus, kad premjerė Ingrida Šimonytė viešais pasisakymais...

Įspūdingus skiepijimo mastus demonstruojančioje Anglijoje – visiška sumaištis: užsimenama apie dar vieną karantiną (150)

Augantis koronaviruso infekcijos mastas Jungtinėje Karalystėje didina nesutarimus tarp oro linijų...

Seimas priėmė sprendimą dėl nukentėjusių verslų: liepą įsigalios laikina PVM lengvata (41)

Pusantrų metų nuo liepos 1 dienos lengvatinis 9 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM) bus...

Paaiškino, ką daryti užsienio lietuviams, kurie pasiskiepijo ne Lietuvoje, bet nori grįžti į tėvynę (5)

Užsienyje nuo COVID-19 ligos pasiskiepiję lietuviai vis dar nuogąstauja, kad šis vakcinacijos...

Po stichinės kaitros galime sulaukti net škvalinių vėjų: jau netrukus – audringi reiškiniai ir nauji rekordai jutiminė temperatūra gali kilti net iki 40 laipsnių (18)

Lietuvoje ir toliau vyrauja karšti, tropikus primenantys orai . Savaitgalį net užfiksuotas visų...

Atleidžiamas valstybės grūdų rezervą saugančios įmonės vadovas: „Agrokoncerno grūdams“ galimai sudarytos išskirtinės sąlygos (24)

Valstybės grūdų rezervą saugančios bendrovės „Jonavos grūdai“ valdyba, gavusi 2017 – 2020...

Kapitonas grįžta – Kalnietis bus registruojamas rungtynėms su Rusija (1)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šį vakarą „Žalgirio“ arenose sužais antrąsias...

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – paskutinė savaitė priimti svarbų sprendimą (1)

Šiais metais į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti daugiau nei 34 tūkstančiai gyventojų....

Mokesčių reforma: vienu klausimu takoskyra koalicijoje ypač ryški (137)

Pelno mokesčio lengvatų klausimas Vyriausybei rengiant mokesčių reformą gali kaip reikiant...