„Per arti“ (angl. Remember to Blink) jau buvo parodytas A klasės Talino tarptautinio kino festivalio „Juodosios naktys“ Baltijos šalių konkursinėje programoje bei Varšuvos tarptautiniame kino festivalyje. Filmas taip pat dalyvauja festivalio „Kino pavasaris“ programoje „Smart 7“ ir bus rodomas Europos festivaliuose – Salonikų, Transilvanijos, Reikjaviko ir kt.

Filmo „Per arti“ išskirtinumas – jis sukurtas dviem kalbom – lietuvių ir prancūzų. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka perspektyvi lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė ir prancūzų aktoriai Anne Azoulay bei Arthur Igual, kurie specialiai premjerai atvyko į Vilnių. Filmo „Per arti“ vaikus įkūnija neprofesionalūs aktoriai Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.

„Kino pavasario“ premjeroje „Forum Cinemas Vingis“ šiandien dalyvavo filmo kūrybinė grupė, lietuvių aktoriai, A. Urbaitės kurso draugai – jaunieji lietuviško kino kūrėjai.

Filmo „Per arti“ pagrindinė tema – įvaikinimas bei sudėtingi ir daugiasluoksniai šeimos santykiai po jo. Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina lietuvius vaikus ir laikinai į šeimą priima studentę Gabrielę, kad padėtų vaikams susišnekėti ir mokytų juos prancūzų kalbos. Ilgainiui Gabrielė ir Žaklina pradeda konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir prieraišumo, peržengdamos ribą tarp meilės ir egoizmo.

„Įdomiausi filmai yra tie, kuriuose neaišku, kas yra blogas, o kas geras. Austėjai Urbaitei pavyksta žaisti žiūrovo perspektyva ir išankstinėmis nuostatomis, kad priverstų iš naujo jas įsivertinti. Tai giliai apmąstytas debiutas apie nesusikalbėjimą ir galią, kuriame kiekviena istorijos detalė, gamtos vaizdai bei puikiai parinkti aktoriai, padeda atskleisti subtilius temos niuansus,“ – apibūdina filmą Ignė Smilingytė, festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja.

Filmo operatorius – Julius Sičiūnas, filmo dailininkė – Justė Vazgytė, kostiumų dailininkė – Monika Vėbraitė, muziką kūrė Domas Strupinskas. Filmą prodiusavo Živilė Gallego iš kompanijos „Fralita Films“.

Filmo režisierė A.Urbaitė baigė kino režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pirmasis studentiškas darbas „Etiudas“ pelnė pripažinimą 2013-aisiais, o 2015-aisiais pirmasis režisūrinis trumpo metro debiutas „Tiltai“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“, taip pat pripažintas geriausiu Baltijos šalių trumpuoju filmu Šiaurės šalių kino forume „Scanorama“.

Filmo „Per arti“ gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės