Davidas Lynchas – kino režisierius, scenaristas, muzikantas, dailininkas, fotografas. Kino kūrėjas 1990 metais laimėjo Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už savo juostą „Laukinė širdis“ (Wild at Heart), o 2001-aisiais buvo apdovanotas kaip geriausias režisierius už juostą „Malholando kelias“ (Mulholland Drive). 2019-aisiais gavo „Oskarą“ už viso gyvenimo nuopelnus., rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Parodyti žiūrovams išskirtinius kino klasikos perlus „Kine po žvaigždėmis“ mums itin svarbu. Davidas Lynchas jau įėjo į kino klasikos istoriją savo drąsiais pasirinkimais, savita, keista ir ypatinga kino kalba. „Malholando kelias“, šiemet švenčiantis 20-ies metų sukaktį, vainikuos ypatingą 2021 metų „Kinas po žvaigždėmis" programą, kupiną ryškių asmenybių, ikoniškų filmų, palikusių pėdsaką kino istorijoje,“– dalinasi „Kinas po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Jo vardas tapo keisto, įmantraus ir siurrealaus kino sinonimu. Iš pradžių liaupsinamas avangardinio arthauso gerbėjų, ilgainiui D. Lynchas tapo visame pasaulyje pripažintu kino kūrėju. Unikalus, į nieką nepanašus kino pasaulis, savita nuotaika, sodrių spalvų paletė, netipiški veikėjų charakteriai, abstrakcijų gausa, tapo kertiniai režisieriaus kino kalbos simboliai.

Šiais metais Davido Lyncho šedevras švenčia 20-ies metų sukaktį, kurios proga išleista naujai restauruota filmo „Malholando kelias“ kopija. Juostoje aktorės karjeros siekianti Beti atvyksta atostogų į Los Andželą ir savo giminaičių name randa besislepiančią paslaptingą tamsiaplaukę, kurią po automobilio katastrofos Malholando kelio posūkyje ištiko amnezija. Beti ryžtasi padėti nepažįstamajai ir jos abi leidžiasi į psichotiškas, iliuzijų kupinas praeities ir tapatybės paieškas.

Šiame daugiasluoksniame, sapniškame neo-noir trileryje, kuris nuo pat pasirodymo kelia nesibaigiančias diskusijas, režisierius aukštyn kojomis apverčia realybės ir tapatybės sampratas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės