aA
Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) kovo 2-5 dienomis kviečia užsidėti ląstus ir vėl nerti į edukacinio festivalio „Nerk į teatrą“ gelmes. Jau septintasis festivalis skirtingo amžiaus žiūrovą supažindina su teatru iš vidaus, atskleidžia menines ir kūrybines subtilybes.
Akimirkos iš teatro
© Dmitrijus Matvejevas

Kūrybiškumas – kelias į platesnį savęs pažinimą

Šių metų festivalio vizija – ugdyti kūrybiškumą, kuris neginčijamai yra viena svarbiausių kompetencijų XXI amžiuje. Kurti, siekti, svajoti gali visi, pradedant mažaisiais, kurie dar nedrąsiais žingsneliais žengia gyvenimo keliu, baigiant jau ilgą kelią gyvenime išvaikščiojusiais. Žinoma, kūrybiškumo ugdymo procese daugiausiai dėmesio reikia skirti vaikams. Mūsų mažieji yra gabūs, imlūs naujovėms, išmanantys technologijas nuo pirmųjų savo gyvenimo metų, motyvuoti, tačiau... vos tik sulaukę trejų metų neretai nebežino ką veikti, pradeda nuobodžiauti. Lygiai taip pat ir suaugusiems – kaip šviežio oro gurkšnio reikia kūrybiškos minties, kitokio sprendimo.

Idėjos ir geranoriškumo galia

Festivalis „Nerk į teatrą“ pareikalavo nemažai pačių organizatorių kūrybiškumo. „Sužinoję, kad Lietuvos kultūros taryba nusprendė neremti festivalio, jau svarstėme, ar tik neteks nerti į balą, kitaip tariant, sudėti rankas, tačiau galiausiai nusprendėme į susidariusią situaciją pasižiūrėti kūrybiškai; ką galime padaryti savais resursais, kas gali prisidėti gera valia. Atsakomybė prieš nuolatinius festivalio žiūrovus skatino judėti pirmyn“,– nelengvą startą prisimena NKDT Vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė.

Festivalio organizatorė Rugilė Pukštytė džiaugiasi, kad pavyko suburti puikią menininkų ir kūrybiškų žmonių komandą. „Nuostabu, kad užimti, veiklų stygiumi nesiskundžiantys lektoriai ir edukatoriai sutiko dalyvauti festivalyje už simbolinį atlygį, – neretai tiesiog už dalyvių plojimus ir padėkos žodį. Mes labai dėkingi dalyvaujantiems jau ne pirmus metus ir naujai prisijungusiems prie mūsų komandos“, – sako Rugilė Pukštytė. Į festivalį natūraliai įsiliejo aktorius, režisierius, performansų meistras bei „Gliukų“ teatro įkūrėjas Benas Šarka, vaikų kūrybiškumo ugdymo studija „Kuria vaikai“, „Šeimos santykių institutas“, VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“, lektorė Vida Drąsutė, aktoriai Kristina Savickytė, Gytis Ivanauskas, Saulius Čiučelis, Inesa Paliulytė, Gabrielė Aničaitė.

Programa suskirstyta pagal amžiaus grupes

Šiemetinė festivalio programa suskirstyta pagal dalyvių amžiaus grupes: ikimokyklinukų ir pradinių klasių mokinių, paauglių, suaugusiųjų ir šeimų. Iš viso festivalis truks keturias dienas. Ikimokyklinukai ir pradinių klasių moksleiviai kviečiami įsitraukti į teatrinį žaidimą su aktore ir pedagoge Inesa Paliulyte, savęs neriboti ir pagauti įkvėpimo kurti kūrybinėse dirbtuvėse pavadinimu „Makaronų fantazija“, kurią kuruos vaikų kūrybiškumo ugdymo studijos „Kuria vaikai“ vadovė Dovilė Preimontė. Mažieji žiūrovai kviečiami pamatyti muzikinį „Keistuolių teatro“ spektaklį pagal Donaldo Haroldo G. Bisseto pasakas „Pyp pyp“ (Rež. A. Giniotis).

Akimirkos iš teatro
Akimirkos iš teatro
© Dmitrijus Matvejevas

Vyresnių klasių mokiniai, paaugliai, padedami aktorės Gabrielės Aničaitės, forumo teatro laboratorijoje ieškos būdų, kaip geriausiai galima pasimokyti iš gyvenimo siunčiamų pamokų, su režisiere Egle Kižaite gilinsis į režisieriaus santykį su kūriniu. Spektaklių mylėtojams suteikiamos kelios alternatyvos: pamatyti Lietuvos rusų dramos teatro monospektaklį pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“ (Rež. A. Storpirštis ir E. Kižaitė), žiūrėti režisieriaus Gintaro Varno spektaklio „Švyturys“ (2005 m.) vaizdo įrašą po kurio laukia susitikimas su aktoriumi Gyčiu Ivanausku.

Vyresnių nei 18 metų amžiaus grupėje netgi rimtas problemas ketinama spręsti kūrybiškai. Poros (ir ne tik) laukiamos psichologinėse dirbtuvėse su psichodramos terapeute Rasa Pietariene ir šeimų konsultante Živile Baroniene. Užsiėmimas skirtas tiems, kas pavargo nuo konfliktų ir į juos nori pažvelgti kitu kampu. Taip pat šiai auditorijai skirta paskaita apie kūrybišką mąstymą, režisieriaus ir atlikėjo Beno Šarkos performansas garsų tema bei pojūčio teatro spektaklis „Akmuo. Vanduo. Geluonis“ (Rež. K. Žernytė), kuriame žiūrovai tampa dalyviais.

Sekmadienis ne tik paskutinė festivalio diena, bet ir proga, kada visa šeima gali pabūti kartu ir smagiai praleisti besibaigiantį savaitgalį. Tėveliai su kūdikiais kviečiami į 7 intelektų ugdymo programą – nuotaikingus sensorikos užsiėmimus ir aptarimus. Kartu su aktore ir trijų vaikų mama Kristina Savickyte bus prisimenamos pasakos bei kviečiama užsukti į jų kūrimo dirbtuves. Mažieji su tėveliais laukiami lektorės Vidos Drąsutės paskaitoje-dirbtuvėse, kur dideli, ir maži mėgausis laisvu kūrybiniu žaidimu. Na, o šios dienos desertui skirtas edukacinis šiuolaikinio cirko spektaklis „Ai, skauda“ (Rež. S. Pikturnaitė). Jame įgyjama žinių, kaip elgtis atsitikus nelaimei ir primenama, kad kartais netgi sielai reikia pirmosios pagalbos...

Festivalio programoje kiekvienas ras širdžiai mielų ir patinkančių užsiėmimų, netrūks staigmenų, žinių ir, žinoma, geros nuotaikos. Pavasaris jau čia pat, ne už kalnų ir vasaros maudynių sezonas, todėl „Nerk į teatrą“ – puiki repeticija panerti į neišsenkančios kūrybos klodus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Aktorius ir režisierius Paulius Tamolė: užsieniečiams lietuviškų pasakų baisumas – žavus

„Mes jau turbūt, nepasikeisime, bet mūsų vaikai dar gali išmokti, kaip pasakoti istorijas ir...

Kultūros ministras kviečia neskubėti spręsti dėl Cvirkos paminklo

Rašytojams penktadienį išplatinus raginimą išsaugoti rašytojui ir sovietmečio veikėjui Petrui...

„Scanorama“ plečia konkursinės programos žemėlapį ir pradeda registraciją

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pradeda konkursinės trumpametražių filmų...

Rašytojai: griaudami Cvirkos paminklą, dramatiškų istorijos puslapių neišbrauksime (5)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba kreipėsi į kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską bei...

Specialiai DELFI iš Kanų: apie naują Tarantino filmą – be „spoilerių (2)

Quentinas Tarantino po 10 metų pertraukos grįžta į Kanų pagrindinį konkursą su filmu...

Top naujienos

Labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąraše – dar du lietuviai už graiką siūloma 1 mln. eurų premija

Europos ieškomiausiųjų bėglių sąraše, kurį skelbia Europolas, yra ir du lietuviai: Denas...

Grybauskaitės dienos Prezidentūroje tirpsta: kaip viskas atrodys po rinkimų nakties (139)

„Prisiekiu Tautai būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti...

Kažkas pabandė „nudžiauti“ naujai steigiamos partijos pavadinimą: įtaria senų bebrų „bajerius“

Kažkas nutarė pavogti naujai Aušrinės Armonaitės ir bendraminčių steigiamos Laisvės partijos...

Susigraudinusi Theresa May pranešė apie pasitraukimą papildyta 13.53 (112)

JK premjerė Theresa May paskelbė, kad pasitrauks iš konservatorių partijos pirmininko posto...

Mirtinai peiliu vyrą Kaune sužalojęs įtariamasis rastas negyvas (17)

Kauno policija penktadienį pranešė radusi vyro, įtariamo mirtinai peiliu sužalojusio žmogų,...

Kelmiškių mylima gydytoja žino, kaip atsigauti pervargus: pacientai dažnai daro grubią klaidą (1)

Nors provincijoje medikų trūksta, šie mieliau lieka dirbti didmiesčiuose. Kaip DELFI pasakoja...

Pasitraukusi Meilutytė: tai buvo svarbiausias sprendimas mano gyvenime (97)

„Šią savaitę Rūta Meilutytė paskelbė, kad baigia profesionalios plaukikės karjerą....

NEJAUKIAI su Tomu Sinickiu: svečiuose Kastetas

Šiame epizode Kastetas pasakoja, kaip gauti darba IT bendrovėje be jokios tikros programavimo...

Vilnietis surengė žiaurią egzekuciją: kaimynų akivaizdoje užmušė katiną (69)

Vilniaus Fabijoniškių mikrorajone – siaubingas žiaurumo protrūkis. Trečiadienio vakarą...

Kelionių draudimas: įvardijo pagrindines klaidas, dėl kurių galite negauti išmokos (2)

Kartu su šiltais orais Lietuvoje prasideda ir atostogų sezonas. Šiandien jau dažnas šalies...