Paroda „Gatvės vertė“ tyrinėja viešosios erdvės ir gatvės fotografiją, šiandienines miesto, kaip gyvenamosios ir vartojamosios erdvės apraiškas, fotografą prilygindama bodleriškajam Flâneur. Kaip rašo vienas parodos kuratorių Leonidas Donskis, flâneur dykinėtojas pasirodo kaip slaptas miesto mylėtojas; tiksliau jos/jo išgelbėtojas. Miesto pasakojimų karalystėje, senoje ir naujoje, flâneur turi tendenciją tapti flâneuse – modernia moterimi įsikūnijusia į miesto mylėtoją. Savo bučiniu ji pažadina miegantį miestą. Dykinėtojai yra linksmintojai, vujaristai, bučiuotojai, mylėtojai...tačiau yra nutolę nuo gundymo ir priekabiavimo.

Christopheris Mavricas, "Leopard City"

Parodoje pristatomi 17 autorių darbai, atspindintis šiandienines įžvalgas apie miesto viešosios erdvės transformacijas: Audriaus Kriaučiūno (Nyderlandai) „Palmių Bumas“, Balder Olrik (Danija) „2-oji Sistema“, Christopher Mavric (Austrija) „Leopardo miestas“, Iga Gozdowska (JK / Lenkija) „Laivo daina“, Isabelle Riviere (Prancūzija) „Ant slenksčio“, Jan Dirk van der Burg & Gijs van der Berg (Nyderlandai) „Genėjimas & Vešėjimas“, Marta Rybicka (Lenkija) „Po“, Marton Kallai (Vengrija) „Bendruomenės sodai Bukarešte“, Massimo Branca (Italija) „Viduje ir išorėje po Bukareštu“, Mateusz Jaźwiecki (Lenkija) „Balandžio 10 –oji“, Mathieu Nonnenmacher (Prancūzija) „Aukštumų kelionė“, Norman Behrendt (Vokietija) „Rytas dar neišaušo“, Torsten Schumann (Vokietija) „Rytojui“, Virgilio Ferreira (Portugalija) „Kasdienybės Piligrimai“, Werner Mansholt (Vokietija) „Gyvas“.

Šios darbų serijos parodai buvo atrinktos specialiai sukurtoje internetinėje svetainėje – duomenų bazėje, skirtoje projektui „Flâneur: Naujieji miesto naratyvai“. Parodoje eksponuojami ir bendrakuratorių projektai, nagrinėjantys specifinius miesto naratyvus: Donato Stankevičiaus „Autobusas“ apie autobusų stoteles ir Mindaugo Kavaliausko – „travel'AIR “ serijos atšaka „Spot“ apie lėktuvų stebėtojus.

"ISTambul-spot"

„Flâneur: Naujieji Urbanistiniai Naratyvai“ (Dykinėtojas – nauji miesto pasakojimai) – tai Procur.arte sukurtas kultūros tinklo projektas, kurį finansavo UNESCO ir Europos Komisija. Tarptautinės partnerystės projektas sieja 11 skirtingų šalių ir 20 jose veikiančių organizacijų, tarp jų ir „Kaunas Photo“ festivalį.

Pagrindinė jo misija – meniniai sprendimai viešosiose erdvėse ir šiuolaikinei fotografijai mestas iššūkis. Projektas skatina menininkus kurti naujas miesto įvaizdžio interpretacijas, atspirties tašku naudodamas flâneur koncepciją, o fizinį miesto kontekstą suvokiantis kaip nuolat besikeičiantį, judantį socialinį konstruktą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją