aA
Kultūros ministras Simonas Kairys Europos Sąjungos (ES) kultūros ministrų susitikime Briuselyje parėmė šiuo metu rengiamą Europos žiniasklaidos laisvės aktą ir pasisakė už sankcijų Rusijai stiprinimą. Ministras taip pat išsakė tolesnę Lietuvos paramą Ukrainai jos europiniame kelyje, pabrėžė būtinybę atsižvelgti į pačios Ukrainos išreiškiamus poreikius.
Simonas Kairys
Simonas Kairys
© DELFI / Karolina Pansevič

Tarybos sesijoje pristatyta pažangos ataskaita dėl Europos žiniasklaidos laisvės akto, kuriuo siekiama sustiprinti pagrindines laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos veiklos demokratinėje visuomenėje sąlygas.

„Gyvename karo laikais, kai Europos informacinę erdvę kasdien ir kas valandą intensyviai atakuoja Rusijos karo propaganda ir dezinformacija. Tai karas ir dėl mūsų žmonių protų bei širdžių. Europos žiniasklaidos laisvės aktu siekiama mus sustiprinti. Tai vertinga priemonė kovai su dezinformacija, ji pasitarnaus visuomenės saugumui, padės puoselėti kokybišką žurnalistiką ir europinę demokratiją“, – savo pasisakyme kalbėjo ministras S. Kairys.

Pasak kultūros ministro, Europa turi visiškai užtikrinti ES sankcijų įgyvendinimą ir žengti dar vieną žingsnį į priekį – sankcionuoti europinių palydovų panaudojimą Rusijos propagandiniams TV kanalams retransliuoti ir už Europos ribų. Europiniai palydovai neturi būti panaudojami Rusijos karo propagandai ir dezinformacijos sklaidai pasaulyje.

S. Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kultūros ministrais paskelbė raginimą Europos Komisijai ir valstybėms narėms imtis efektyvesnių priemonių siekiant užtikrinti, kad Rusijos karo propaganda nebūtų skleidžiama ES šalių jurisdikcijoje esančiais satelitais. „Raginame Europos Komisiją pagal savo kompetenciją siekti, kad Europos palydovinių paslaugų teikėjai nutrauktų Kremliaus kontroliuojamų propagandinių kanalų transliacijas per palydovus. Taip pat raginame visas valstybes nares toliau užtikrinti, kad būtų visapusiškai laikomasi sankcijų režimo“, – sakoma bendrame pareiškime.

„Mūsų bendras siekis – laisva, stipri, savo kultūrą ir istoriją išsaugojusi Ukraina Europoje. Šiuo metu kartu su kitomis regiono šalimis įvairiuose formatuose siekiame atkreipti dėmesį į agresorės Rusijos dešimtmečiais tęsiamą istorijos klastojimą. Šiandien Rusija yra ypač agresyvi skleisdama melą, propagandą ir dezinformaciją, – teigė S. Kairys. – Adekvatus sovietų nusikaltimų vertinimas ir išmoktos istorijos pamokos mums turi pasitarnauti užkertant kelią šiandien Rusijos skleidžiamiems mitams. Pasauliui svarbu tinkamai įvertinti sovietų įvykdytą Holodomorą ir pripažinti jį ukrainiečių tautos genocidu. Lietuva tai padarė dar 2005 metais.“

Ministras S. Kairys taip pat išreiškė palaikymą bendro europinio paramos Ukrainos kultūros sektoriui fondo sukūrimui. Ministras informavo apie Lietuvos Vyriausybės sukurtą fondą Ukrainai atkurti ir planus šio fondo lėšomis atstatyti bent vieną Ukrainos kultūros objektą.

ES kultūros ministrų taryba pritarė 2023–2026 m. darbo planui kultūros srityje, kuriame skiriamas dėmesys ir Ukrainos kultūros paveldo apsaugai. Lietuvai taip pat svarbūs plane numatyti veiksmai dėl kultūros ir sveikatos sąveikos, bibliotekų vaidmens stiprinimo, kultūros ir kūrybos sektorių skaitmeninės transformacijos, kultūros statistikos.

S. Kairys Briuselyje taip pat susitiko su Europos Komisijos vicepirmininke Vera Jourova ir Estijos kultūros ministre Piret Hartman bei Latvijos kultūros ministerijos valstybės sekretore Dace Vilsone. Susitikimuose aptarti klausimai, susiję su parama Ukrainai, kova su dezinformacija, ES sankcijų įgyvendinimu, Europos žiniasklaidos laisvės aktu bei istorine atmintimi.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
2.2000

Kairys po Ivaškevičiaus atleidimo iš LNDT žada susitikti su teatro bendruomene, įvertinti jų nuomonę apie pokyčius

Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad Lietuvos nacionalinio dramos teatro ( LNDT ) vadovas...

Iš LNDT atleistas Ivaškevičius: darysiu viską, kad teatre neliktų ir Budraičio (3)

Antradienį Lietuvos nacionalinio dramos teatro ( LNDT ) vadovui žiniasklaidoje pranešus apie...

Istorinių knygų gerbėjams: naujienos, kurių negalima praleisti

Literatūros ekspertė Vitalija Maksvytė laidos „Delfi rytas“ rubrikoje „Knyginėjimai...

„Depeche Mode“ įkvėptame balete šokanti Kristina Tarasevičiūtė: visa baleto solistų karta norėjo tapti jo dalimi

Vasario 12 dieną į sostinės koncertų salę „Compensa“ vieninteliam pasirodymui grįžta...

Vasarį Baraginėje – Lietuvos mažosios kultūros sostinės sezono atidarymas

Sausio mėnesį Baraginėje prasidėję Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginiai tapo įžanga...

Top naujienos

Paaiškėjo, kas iš TS-LKD skambino į Čilę (10)

Antradienį, po to, kai Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prisipažino, kad sausio 20...

Buvęs užsienio reikalų ministras: prieš I pasaulinį irgi buvo sakančių, kad tai neprotinga ir karo nebus

Karas Ukrainoje , galimas karas su Kinija, Irano bombardavimas, Artimųjų Rytų reikalai, raginimai,...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Konservatorius plauna Seimo mundurą dėl Bartoševičiui nutekintos informacijos: iškėlė dvi kitas versijas (32)

Nors valdantieji kaltina Seimo opoziciją, kad ši dėl neeilinės „Bartoševičiaus sesijos“ tik...

Latvijoje – didžiulis gaisras: pranešta apie degančią dronų gamyklą papildyta (11)

Antradienį po pietų Marupės regione, Latvijoje, kilo didelio pavojaus gaisras – užsidegė...

Sniego pilys

„Stalino šešėlis“ nė piršto nepajudino, kai jo žmona buvo tremiama į lagerį, užtat lengva ranka patvirtino Lietuvos ir kaimynių naikinimą (1)

Viačeslavą Molotovą vadino „Stalino šešėliu“, nes, tiesiogiai daręs įtaką pasaulio...

Delfi Kelionės

Neįtikėtini Europos gamtos lobiai: senajame žemyne jų išties nemažai, tačiau šių dar neatrado minios turistų

Ilgi pasivaikščiojimai, grožėjimasis aplinka ir mūsų akims neįprasti kraštovaizdžiai –...

Dingusio 15-mečio paieška: mama išplatino jautrią žinutę, policija tiria, ar jaunuolis netapo nusikaltimo auka savanoriai darbą baigė (2)

Vilniuje antradienį buvo tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška....

Karas Ukrainoje. Iš Vokietijos – svarbus žingsnis: patvirtino sprendimą nusiųsti Ukrainai 178 tankus „Leopard 1“ okupuotame Mariupolyje – galingi sprogimai (6)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Garsias moteris dažanti vizažistė: makiažas yra meno forma, o lietuvės daro kelias klaidas (1)

Kokios makiažo spalvos šiemet madingos? Ir kaip dažydamasi galite vizualiai išdidinti akis? Kuo...