„Hado zona“ pasiekiama panėrus po vandeniu daugiau nei 6000 m – tai vieta, kuri žmogui nėra iki galo pažini. Ši mistinė erdvė įkvėpė kompozitorę Žibuoklę Martinaitytę: 2021 m. Bavarijoje įvyko valandos trukmės kūrinio tuo pačiu pavadinimu premjera. Nuo to laiko „Hado zona“ keliauja po svarbiausius Lietuvos festivalius.

Per garsą „Hado zona“ nukelia į vandenyno gelmę, pasakoja apie jos sudedamąsias dalis, lengvai hipnotizuoja ir atveria kintančias sąmonės būsenas. Garso magiją formuoja unikali instrumentų sudėtis – „Hado zonoje“ skamba žemų tembrų instrumentai, tokie kaip bosinis klarnetas, tūba, violončelė, kontrabosas, taip pat – fortepijonas.

„Pasiūlymą dirbti kartu su „Cantaloupe Music“ atsinešė Žibuoklė, vėliau tiesioginį bendradarbiavimą su įrašų kompanija tęsėme mes. Viso proceso metu ypatingai stebino pasitikėjimas lietuviška komanda ir komunikacijos paprastumas. Tačiau, viso šio bruzdesio fone, mums svarbiausia, kad pasirodo itin kokybiškas leidinys. Pradedant nuo Žibuoklės koncepcijos, baigian fizinio CD realizavimo forma. Labai džiugu, kad tokioje tarptautiniu mastu žymioje platformoje atsiranda lietuviškos komandos darbas. Ne tik lietuvių kompozitorės, ansamblio, bet ir dizainerės, garso režisierių, prodiuserės pavardės. Esame labai dėkingi Lietuvos kultūros tarybai, dėl kurios paramos galėjome būti lygiaverčiai viso proceso partneriai“, – džiaugiasi šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė, pianistė Marta Finkelštein.

„Cantaloupe Music“ – tai įrašų kompanija, kurią 2001 m. įsteigė legendinio ansamblio „Bang On a Can“ įkūrėjai, kompozitoriai Michaelas Gordonas, Davidas Langas ir Julia Wolfe. Ši įrašų kompanija padarė didžiulę įtaką viso pasaulio šiuolaikinės muzikos bendruomenei. Tarp „Cantaloupe Music“ leidžiamų autorių ir atlikėjų – ne tik trys minėtos žvaigždės, bet ir kiti legendiniai kūrėjai, tokie kaip Johnas Lutheris Adamsas, Meredith Monk, „Kronos“ kvartetas, Terry Riley, Steve'as Reichas, Philipas Glassas, Brianas Eno, Ludovico Einaudi, Los Andželo filharmonijos orkestras, Laurie Anderson, Johnas Cage'as ir daugelis kitų.

Žibuoklės Martinaitytės „Hado zoną“ atlieka ansamblio „Synaesthesis“ nariai Artūras Kažimėkas (bosinis klarnetas), Simonas Kaupinis (tūba), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Donatas Butkevičius (kontrabosas), Marta Finkelštein (fortepijonas). Įrašu rūpinosi „Grammy“ nominantai „Baltic Mobile Recordings“. „Cantaloupe Music“ išleistą „Hado zoną“ galima rasti visose muzikos klausymosi platformose ir CD formatu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės