Pristatydamas vakaro svečią, Kauno filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta mini, kur jau yra skambėjęs E. Montvido balsas. Tai – Londono karališkoji opera „Covent Garden“, Škotijos bei Anglijos nacionalinės operos, Liono bei Bordo nacionalinės operos, Bavarijos nacionalinė opera Miunchene, Berlyno „Komische“, Hamburgo, Leipcigo, Amsterdamo, Oslo operų teatrai, Glaindborno, „Aix-en-Provence“, Vilniaus, Kvebeko festivaliai… Šį sąrašą, nusakantį tenoro E. Montvido pasirodymų biografiją, galima tęsti. Pasiklausyti minkšto ir lankstaus dainininko tenoro visuomet noriai tiek užsienyje, tiek Lietuvoje susirenka būriai klausytojų.

„Balso juvelyras, niuansų meistras, poetas, filosofas, didelis artistas,“ – taip muzikos kritikai apibūdina šį atlikėją. Už pasiekimus prezidentė Dalia Grybauskaitė E. Montvidą įvertino medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“, jis yra apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ bei pasidabruotu Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu.

Šeštadienį Kauno valstybinės filharmonijos organizuojamoje tiesioginėje transliacijoje publikos laukia debiutinis pasirodymas – dainininkas pirmą kartą scenoje susitiks su fortepijoniniu trio – Lina Krėpštaitė (fortepijonas), Indrė Andruškevičiūtė (smuikas) ir Asta Krištaponienė (violončelė). Koncertą veda Giedrius Prunskus, o gyvai vyksiančiame pokalbyje su E. Montvidu atsiskleis dainininko požiūris į kamerinę muziką, dainavimo meną ir kultūros reikšmę žmogui.

Koncerto rengėjai primena, kad jo transliacija bus nemokama, tačiau norintys prisidėti prie kultūros puoselėjimo šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu, paramą gali pervesti į Kauno valstybinės filharmonijos paramos lėšų sąskaitą Nr. LT56 7300 0100 8895 7554. Mokėjimo paskirtyje reikėtų nurodyti „Parama“, paramos gavėjas – koncertinė įstaiga Kauno valstybinė filharmonija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės