Pagrindinis festivalio apdovanojimas paskirtas Pietų Korėjos režisieriaus Bong Joon-ho juostai „Parazitai“ (Gisaengchung). Rinkdama „Auksinės palmės šakelės“ laureatą, žiuri, kuriai vadovavo žinomas meksikiečių režisierius Alejandras Gonzalezas Inarritu, buvo vieninga.

Bong Joon-ho – pirmasis kinematografininkas iš Pietų Korėjos, pelnęs garbingiausią apdovanojimą Kanuose. Recenzentų nuomone, jis patvirtino esąs puikus režisierius ir griežtas šiuolaikinės pragmatiškos visuomenės, pamiršusios daugelį moralės principų, kritikas.

Ne mažesnį džiaugsmą patyrė, kaip jis pats prisipažino, ir Antonio Banderas. Prizu už geriausią vyro vaidmenį įvertintas jo darbas Pedro Almodovaro filme „Skausmas ir šlovė“ (Dolor y gloria). Tai pirmas aukštas apdovanojimas aktoriui šiame prestižiniame kino festivalyje. Pats P. Almodovaras, priešingai daugelio kritikų lūkesčiams, negavo prizo, nors jo juosta, kurioje taip pat filmavosi Penelopė Cruz, ilgai pirmavo kino ekspertų reitinge.

Savo pirmąjį apdovanojimą Kanuose gavo ir britų aktorė Emily Beecham. Prizas už geriausią moters vaidmenį jai paskirtas už virtuozišką darbą režisierės Jessicos Hausner filme „Mažasis Joe“ (Little Joe).

Prancūzų ir senegaliečių kilmės režisierė Matti Diop pelnė festivalio Didįjį prizą už filmą „Atlantas“ (Atlantique). Jo juostos veikėjos – Senegalo moterys, kurių gyvenimo palydovai išvyko ieškoti laimės Europos darbo rinkoje.

Broliai Jeanas Pierre'as ir Lucas Dardenai, du kartus išsivežę iš Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už filmus „Rosetta“ (Rosetta, 1999) ir „Vaikas“ (L'Enfant, 2005), šįsyk įvertinti prizu už režisūrą. Dramoje „Jaunasis Ahmedas“ (Le Jeune Ahmed) jie gvildena islamo radikalizmo temą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės