„Menas savo prigimtimi yra neabejingas asmeniniams bei kolektyviniams išgyvenimams, todėl L. Tuymans ir galerijos „Vartai“ sprendimas surengti šį aukcioną yra natūralus ir mums bei menininkui labai svarbus. Tikime, kad kiekvienas turime prisidėti prie pagalbos Ukrainai taip kaip galime, nes kiekviena karo diena ir kiekviena užgesusi gyvybė jame yra viena per daug“, – sako galerijos direktorė Laura Rutkutė.

Aukcione parduodamas vieno žinomiausių pasaulio menininkų L. Tuymans riboto tiražo kūrinys „Presence“ su autoriaus parašu. Pradinė kūrinio kaina – 3 500 eurų. Penktadienį prasidėsiančiame aukcione savo kainą už kūrinį bus galima siūlyti iki sausio 24 d., 19 val.

Aukcionas bus paskelbtas galerijos „Facebook“ paskyroje, čia bus galima rasti ir visą detalią informaciją apie aukciono kūrinį. Savo siūlomą kainą bus galima rašyti komentaruose, privačia žinute arba galerijos kontaktais, kurie bus nurodyti aukciono įraše.

Kūrinys atiteks didžiausią sumą iki numatyto termino pasiūliusiam asmeniui, o visą sumą bus prašoma pervesti į „Stiprūs kartu“ sąskaitą. Tai – jau antras labdaringas „Vartų“ galerijos aukcionas, kurio lėšos atitenka organizacijai „Stiprūs kartu“, prisidedančiai prie pagalbos Ukrainai jos kovoje už laisvę.

„Karas vyksta netoli, jis pačiame Europos centre, kaip buvo ir per II-ąjį pasaulinį karą. Tai – didžiausias konfliktas, kokį esame patyrę savo teritorijoje, savo žemėje. Kaip galiu to nepaisyti?“ – sako L. Tuymans.

Jo nuomone, Ukrainai verta aukoti kuo daugiau, nes pinigų niekada nebus per daug jos pergalei pasiekti. Menininkas įsigilinęs į pasaulio, o ypač Europos istoriją, nuolat savo kūryboje atliepia svarbiausias pasaulio aktualijas.

Aukciono kūrinį gyvai galima pamatyti galerijoje jos darbo valandomis. Čia šiuo metu veikia L. Tuymans ir kroatų menininko Zlatko Kopljar darbų paroda „Mercy“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės