„Itin dinamišką, kupiną netikėtumų 81-ąjį koncertų sezoną baigiame pakilia nuotaika, o ją neabejotinai atspindi artėjančio šeštadienio simfoninėje programoje skambėsianti muzika. Šis baigiamasis akcentas tegu tampa simboliniu kvietimu į netrukus, birželio mėnesį, Nacionalinėje filharmonijoje vyksiantį 26-ąjį Vilniaus festivalį. Šviesi sezono pabaiga tetaps viltinga įžanga į vasarą su muzika, nušviečiančia kiekvieno sielą ir visą pasaulį“, – sako Filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Koncerte „Šlovinimo giesmė“ skambėsianti to paties pavadinimo Felixo Mendelssohno-Bartholdy simfoninė kantata buvo sukurta 1840 m. ir skirta svarbiam žmonijos intelektinio progreso jubiliejui – 400-osioms metinėms nuo XV a. išradimo, spaustuvininko Johanneso Gutenbergo sumeistrauto rankinio spausdinimo prietaiso, kurį sudaro judančios literos (metalinės kaladėlės su veidrodinio atspindžio raidėmis). Po kompozitoriaus mirties leidėjai redakciniais sumetimais šią kantatą įvardijo Antrąja simfonija, nors nėra patvirtinta, kad tai buvo paties Mendelssohno intencija, todėl naujausiame, 2009 m. revizuotame kompozitoriaus kūrinių sąraše kūrinys įtrauktas prie sakralinių vokalinių kompozicijų. Kūrinio pradžioje skamba orkestrinė „Sinfonia“, po jos eina dešimt psalmėmis ir kitais Biblijos tekstais paremtų vokalinių dalių.

Prie sakralaus F. Mendelssohno kūrinio vakaro programoje prasmingai dera austrų kompozitoriaus, Naujosios Vienos mokyklos įkūrėjo A. Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“, sukurta ties XX a. slenksčiu, 1899-aisiais. Schönbergas net triskart grįžo prie šios itin jam svarbios partitūros, ją peržiūrėjo ir gyvenimo pabaigoje. Tai programinis kūrinys apie susitikimą tamsią naktį, įkvėptas ekspresionizmui artimo vokiečių poeto Richardo Dehmelio poemos iš rinkinio „Vyras ir moteris“. Kadais artimi žmonės vienas nuo kito nutolo, ir štai dabar moteris pasakoja apie savo neištikimybę, o vyras ją guodžia ir, sužavėtas nakties grožio, jai atleidžia. Niūri naktis giedrėja...

LNSO sezono pabaigos koncertas bus tirštas emocijų ir muzikinių spalvų, o jas valdys gausios Lietuvos ir užsienio solistų bei pagrindinių mūsų šalies kolektyvų pajėgos. Tarp jų atskirai verta paminėti svečią iš Lenkijos, tenorą Adamą Zdunikowskį. Baigęs studijas F. Chopino muzikos universitete Varšuvoje (vadovaujamas R. Węgrzyno), jis kaip solistas 1990 m. debiutavo Varšuvos Didžiajame teatre ir iki šiol yra šio pagrindinio Lenkijos operos teatro trupės narys. 1997 m. tapo ir Krokuvos operos teatro solistu, o 1998 m. pradėjo bendradarbiauti su Prahos nacionaliniu teatru.

Nuo 2000 m. tenoras nuolat kviečiamas dainuoti Sofijos nacionalinėje operoje, 2014 m. atliko operinius vaidmenis spektakliuose Nacionaliniame Moravijos-Silezijos teatre Ostravoje. Dainininko repertuare apie 70 operinių vaidmenų, bene tiek pat kantatų ir oratorijų partijų. Jis dainavo visose K. Pendereckio oratorijose diriguojant pačiam kompozitoriui. Beje, 2013 m. šis solistas dalyvavo Vilniaus festivalyje, Gedulo ir vilties dienai atliekant K. Pendereckio „Lenkiškąjį Requiem“.
Modesto Pitrėno diriguojamo LNSO, Kauno valstybinio choro ir solistų koncertas „Šlovinimo giesmė“ vyks gegužės 14 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Bilietus galima įsigyti Filharmonijos kasose ir kakava.lt. Ta pati programa gegužės 13 d., penktadienį, 18 val. bus atlikta Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės