Emocinio poveikio tyrimas SPOT festivalio metu

Šiais metais Menų spaustuvė kartu su startuoliu „Mindletic“ SPOT festivalio metu tirs ir šiuolaikinio gatvės meno emocinį poveikį festivalio lankytojams. Atvykę į pasirodymus žmonės galės pasinaudoti emocijų matavimo įrankiu bei įvertinti savo emocinę būseną prieš ir po festivalio pasirodymų. Šio tyrimo metu gauti rezultatai suteiks vertingų įžvalgų tiek menininkams, tiek festivalio organizatoriams bei praturtins bendrą festivalio patirtį.

„Šiuolaikinio gatvės meno emocinio poveikio matavimas SPOT festivalyje suteiks galimybę geriau suprasti šio unikalaus meno poveikį lankytojams. Man, kaip psichologei, labai smalsu tyrinėti skirtingų rūšių meno poveikį žmogui. Menas ne tik leidžia patirti emocijas, bet ir stiprina savirefleksijos įgūdžius bei žadina kūrybiškumą. Tikiu, jog šio festivalio dalyviai patirs emocines keliones, pasinėrę į mintis žadinančias gatvės meno patirtis“, – pasakoja Ieva Šapalaitė, startuolio „Mindletic“ vykdančioji direktorė ir organizacijų psichologė.

Ko nepraleisti ir kaip patirti SPOT festivalį

Birželio 29 – liepos 2 dienomis vykstanti SPOT programa sudaryta taip patogiai, kad kiekvieną dieną galima išvysti kelis šiuolaikinių gatvės menų pasirodymus ir nieko nepraleisti.

Ketvirtadienį 19 val. ir penktadienį 18 val. festivalį pradės Emos Senkuvienės, Mariaus Eidrigevičiaus ir Gretos Snitkutės šiuolaikinio šokio pasirodymas „Tiesa – Drąsa“, pasirodymas vyks prie Nacionalinės dailės galerijos, šalia esančios skulptūros „Pirmosios kregždės“.

Taip pat ketvirtadienį 21 val. ir penktadienį 20 val. festivalis kartu su šveicarų menininkais ir Massimo Furlan priešakyje pristatys SPOT edukacijos projekto pasirodymą „Blue Tired Heroes“, kurio metu Vilniaus gatvėse bus galima sutikti tikrus festivalio herojus, kurie kels herojiškumo bei amžinos jaunystės kulto klausimus. Šio pasirodymo pradinis taškas – Menų spaustuvės kiemas.

Penktadienį 19 val., 20 val., 21 val. bei 22 val. ir šeštadienį 15 val., 16 val., 17 val. ir 18 val. Taksi parke („Tpark“) žiūrovai išvys Šeiko šokio teatro muzikos ir judesio instaliaciją „Salos“, kuri tarsi duoklė mūsų santykio su gamta istorijai, dabarčiai ir rūpestį keliančiai ateičiai.

Penktadienį ir šeštadienį 21 val. ir 23 val. bus galima sudalyvauti ir festivalio patyriminėje meksikiečių bei kataloniečių menininkų pristatomoje ekskursijoje „Ohtli“ ir leistis į kelionę po mitines, senovines ir naujas istorijas Pūčkorių pažintiniame take.

Šeštadienį 15 val. ir 18 val. bei sekmadienį 15 val. Vingio parko miške „Acting for Climate“ komanda pristatys šiuolaikinio cirko pasirodymą medžiuose „Bark“, kuris pasakoja apie mūsų ryšį su gamta.

Šeštadienį 20 val. bei sekmadienį 17 val. ir 19 val. urbanistinio šokio teatro „Low Air“ komanda sraigtasparnių nusileidimo aikštelėje prie Baltojo tilto pristatys naujausią savo darbą „Vienudu“. Taip pat sekmadienį 13 ir 17 val. bus pirmą kartą viešai pristatomas Marko Libermano akrobatinis pasirodymas „Playces – Žaidimų aikštelės“, pakviečiantis užsukti į šalia Halės turgaus esančią žaidimų aikštelę ir bandantis priminti, kad visas pasaulis yra savotiška mūsų žaidimų aikštelė.

Visi festivalio pasirodymai nemokami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt