Nuo „Įstrigusių“ premjeros tarptautinėje teatro arenoje pripažinto vengrų režisieriaus A. Schillingo santykis su Lietuvos teatru tik stiprėjo. Šiemet režisierius Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete surinko pirmąjį režisūros studentų kursą savo karjeroje, kuriam dėsto drauge su KJT trupės nariais. Tuo tarpu Lietuvoje A. Schillingo pristatyti spektakliai (tarp jų – „Didis blogis“, „Autonomija“, „Barbarai“) ir toliau renka žiūrovų sales.

Spektaklis „Įstrigę“ įvertintas „Sirenų“, „Vaidiname žemdirbiams“ ir Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivaliuose. Kūrinyje grupė jaunuolių iš nedidelio miestelio susirenka į klasės susitikimą, kuris palydi žiūrovą į tarp tikrovės ir magijos balansuojantį nuotykį. Čia susijungia šeimos istorija, kultūrinė kelionė per praėjusius dvidešimt penkerius metus, kova su priespauda ir bejėgiškumu, svajonės, troškimai ir išdavystės. Tuo pačiu tai ir valdžios suluošintų sielų kova už autonomiją.

„Įstrigę“

„Kai V. Masalskis pakvietė dirbti su jo teatru, iš karto paklausiau, kokios temos aktualios jo kolektyvui – jauniems, talentingiems aktoriams iki trisdešimties. Jis pasakė – emigracija. Su aktoriais pradėjome diskutuoti apie tautinius bruožus, apie bendras Rytų Europos problemas, apie jaunosios kartos bėdas, švietimo sistemą, homo sovieticus – mūsų regiono bendrą fenomeną. Sovietinis paveldas paskatino mus iškelti daugybę tarpusavyje persipinančių klausimų“, – LRT KLASIKOS laidoje „Performansas“ sakė režisierius A. Schillingas.

Teatro kritikė Ingrida Ragelskienė rašo, kad „Įstrigę“ buvo vienas maloniausių keturių valandų meninių įkalinimų per pastaruosius trisdešimt metų: „Jei tik Klaipėdos jaunimo teatrui pavyktų prisikviesti tuos žiūrovus, apie kurių neviltį, praradimus, nusivylimą liudija šis spektaklis, „Įstrigę“ turėtų sukelti detonuotos bombos efektą“.

Teatrologė Daiva Šabasevičienė apie „Įstrigusius“ atsiliepia kaip apie menišką ir ypatingą laisvę spinduliuojantį kūrinį: „Pasakojimas aprėpia laiką nuo triukšmingo, jaunų žmonių gyvybingo šurmulio iki pragaro vartų“. Kritikės teigimu, spektaklio dramaturgijos plotis ir gylis pritrenkia tiksliomis įžvalgomis, nusakančiomis mažo miestelio, teatro ir menininko problemas: „Tai – lyg poetinis posmas, parašytas sudėtinga dramaturgine kalba ir tuo pačiu labai lengvai“.

Praėjusiame KJT sezone spektaklis buvo rodytas tik vieną kartą.

Spektaklyje vaidina trys nacionalinės kultūros ir meno premijos, Auksinių scenos kryžių laureatai – aktoriai Viktorija Kuodytė, Valentinas Masalskis ir Dainius Gavenonis. Su jais ant scenos pasirodo KJT trupės nariai: Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Karolina Kontenytė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Artūras Lepiochinas, Simonas Lunevičius, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Asta Zacharovaitė, Donatas Želvys, Marija Žemaitytė.

Spektaklio scenografiją kūrė Renata Valčik, šviesų dailininkas Julius Kuršis. Kompozitorė – Nijolė Sinkevičiūtė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt