Menų spaustuvėje į atidarymą susirinkę šiuolaikinio cirko mėgėjai ir naujai žanrą atradusieji, neslėpė susižavėjimo Senegalo artistais. Charizmatiškieji Ibrahima Camara ir Modou Fata Toure pavergė visų širdis. M. F. Toure vaikystėje žinojo, kad bus elektrikas.

Tik socialinio cirko – reiškinio, kurio dar neturime Lietuvoje, dėka, jis pažino meną, kuriam paskyrė visą likusį savo gyvenimą. Kartu su I. Camara jis pasiryžo pastatyti spektaklį, kuris nebūtų Europinių spektaklių kopija, o kalbėtų apie Senegalui artimą kultūrą, tradicijas ir mitologiją.

Visa tai atlikėjai atliko itin artikuliuota ir įspūdinga šiuolaikinio cirko kalba. Juodojoje Menų spaustuvės salėje dvi dienas iš eilės švietė Afrikos saulė ir buvo justi kaitra. Jos fone du menininkai kūrė ir ieškojo savosios cirko artisto tapatybės ir jungties tarp įspūdingo jų kultūros fizinio paveldo ir naujojo cirko raiškų.

Kaip savo feisbuke po spektaklių rašė „Cirkuliacijos“ meno vadovas Gildas Aleksa: „PASAKA, o ne atidarymas. Jau antrus metus iš eilės išeinu po festivalio spektaklio į žiūrovus, kurie valosi, arba jau nebelaiko ašarų. Ir visa tai – dėl cirko!

Dirbom ir dirbsim, kad požiūris į cirką būtų kuo nuoširdesnis, intensyvumas tik didėja, jau antradienį Palestinos cirko mokykla pristatys jautrų spektaklį „Sarab“. Su mokyklos įkūrėju šiandien pasisveikinom šitaip: jis suriko, apkabino, atidaužė nugarą, suėmė už pečių, o tada pasakė, kad nė kiek nepasikeičiau.“

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ šiemet vyksta birželio 3–11 d. Kaune, Vilniuje, Prienuose, Šiauliuose ir Varėnoje.

Visa programa: cirkuliacija.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės