Contour Art Gallery atstovaujamas menininkas Dainius Trumpis parodoje „Skarda“ pristato horeljefinius objektus, suteikiančius naują metafizinę vertę ready-made ir industrinėms medžiagoms. Materialūs, medžiagiški, sukomponuoti ant cinkuotos metalo skardos lakštų „Buities“ ciklo darbai išsiskiria neįprasta metafizinio konstruktyvizmo raiška, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Ieškodamas naujo, nūdienos tarpdisciplininiam pasauliui atviram kūrėjui vertybiškai ir estetiškai artimo raiškos būdo, šioje, kaip ir vasarą surengtoje parodoje „Ir visa tai žolė apgaubs“ (Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras), menininkas kontekstualiai sulydo asmenines, šaltkalvio darbo ir kelionių po vakariečiams egzotiškas Rytų šalis patirtis. Įkvėptas kelionės po Indiją, kur ūkinių reikmenų gamybos darbai, maisto ruoša, kasdienis gyvenimas vyksta gatvėje, visų akivaizdoje, atgaivino ir aktualizavo jaunystės darbo su metalu įgūdžius.

Pasak autoriaus, tai paskatino sutelkti dėmesį į „gyvenimiškos buities ir paprastumo inspiruotus meno kūrinius. Šiuo atveju, Buitis yra transcendentiškai išaukštinta tuo požiūriu, kad ji […] atsiskleidžia visu savo mistišku realumu, per medžiagiškumą, kvapą, atspindžius, garsus. […] Metalo kvapas, garsas, spalva bei reflektiškumas man fragmentiškai primena darbus ir dienas praleistas metalo apdirbimo fabrike įvairiais būdais apdorojant – frezuojant, tekinant, šlifuojant – metalą. Medžiagos matiškumas ar blizgumas man sukeldavo įvairias asociacijas ir gnaibydavo vaizduotę – transformuodavo banalų staklininko darbą į keistą, kitokią buitį, pripildytą vaizdų ir matymų. […] Visa tai niekur nedingo, tai liko įsismelkę į mano sąmonę ir iki šiol vis pasirodo skirtingais pavidalais ir formomis vibruojančioje, paslaptingoje ir įkvepiančioje Buityje-Būtyje.“

Parodoje pristatomi naujausi menininko darbai yra netikėtai patrauklūs. Horeljefiniai būties link pakylėti „Buities“ ciklo objektai, pulsuoja skandinavišku gaivios cinkuotos metalo skardos minimalizmu ir abstrakčiu pastelinės alkidinės emalės ekspresionizmu. Lietuvos šiuolaikinio meno panoraminiame peizaže išsiskiria racionalaus jausmingumo, egzistencinio nerimo ir taip svarbios šiandieną vidinės ramybės darna.

Susitikti su menininku parodoje bus galima ir Galerijų savaitgalio (rugsėjo 10 d.), ir Kultūros nakties (rugsėjo 24 d.) renginiuose.

Dainius Trumpis g. 1971 m. Šiauliuose, čia gyvena ir kuria. 2009 m. baigė Šiaulių pedagoginio universiteto meno fakultetą. Studijuodamas pagal tarptautinę mainų programą Erasmus / Socrates 2008 m. mokėsi Helsinkio dailės ir dizaino universitete Aalto University School of Arts, Design and Architecture.

Parodose dalyvauja nuo 2008 m., yra surengęs asmenines parodas Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Indijoje, Kazachstane, Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje.

Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 2009 m.

Dailininko darbų yra įsigiję Mark Rothko meno centras (Daugpilis, Latvija), MO muziejus, Šiaulių Aušros muziejus, privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir svetur.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės