„Labai džiugu vėl grįžti į Jonšiopingą, nes mes su savo sekstetu šiame mieste ir Smolando regione prieš 20 metų koncertavome 10-yje scenų pagal Lietuvos ir Švedijos mainų programą muzikos srityje „Mucicaknlinks: Sweden–Lithuania 2002–2003“ (Muzikos saitai: Švedija–Lietuva 2002–2003). Spalio 6 dieną Jonšiopingo džiazo klube grojau jau su savo naujuoju džiazo trio, kur atlikome kompozicijas iš mūsų naujausio albumo „DAA“. Maloniai nustebino, kad mūsų dėmesingai klausėsi ir mūsų kūrybą šiltai priėmė gausi ir labai profesionali publika. Jautėme stiprų ryšį su auditorija. Smagu, kad šiame mieste yra stipri džiazo kultūra, būtų malonu ir ateityje čia koncertuoti“, – įspūdžiais po koncerto dalijosi kompozitorius, pianistas, trio meno vadovas Dainius Pulauskas.

Prieš 10 metų Jonšiopingo regiono valdžios sprendimu buvo pastatytas šis labai svarbus regiono kultūros vystymuisi multipleksinis centras Kulturhuset Spira, kurio 4-iose scenose kasdien vyksta įvairių žanrų koncertai, teatro ir šokio spektakliai, performansai.

Kultūros centrą suprojektavo garsus švedų architektas Gertas Wingårdhas. Jo architektūrai būdingi aukštųjų technologijų sprendimai, derinami su jausmingomis, lyriškomis gamtos ypatybėmis. Išraiškingas pastato fasadas yra iš stiklo, kuris atvežtas iš Lietuvos.

Scenos menų centre Spira vykusiame koncerte švedų džiazo gerbėjai klausėsi akustinio Dainiaus Pulausko džiazo trio, kuriame kartu groja talentingi jaunesnės kartos džiazo muzikantai Armanas Isojanas ir Augustas Baronas. Šis trio – tai dar vienas Dainiaus Pulausko suburtas kolektyvas, akustiniais instrumentais kuriantis iškalbingas muzikines erdves, nuspalvintas šiaurietišku santūrumu ir romantizmu. Tai trijų bendraminčių, trijų solistų, trijų individualių asmenybių požiūris į pasaulį, išreikštas muzikine kalba. Trio atliko išskirtinai Dainiaus Pulausko kompozicijas, kuriose jaučiamas baltiškas koloritas, savitai naudojamos įvairios išraiškos priemonės, atliekama muzika labai kontrastinga, drąsiai naudojami įvairūs džiazo stiliai, spontaniškos improvizacijos, poliritmika, bet kartu stengiamasi nenutolti nuo akustinio džiazo trio atlikimo standartų.

„Mes, Jonšiopingo džiazo klubas, labai džiaugiamės bendradarbiavimu su Lietuvos kultūros atašė Liana Ruokyte-Jonsson, inicijavusia ilgalaikius ryšius su mūsų klubu. Tai suteikė mums galimybę klausytis fantastiškos muzikos iš Lietuvos. Prieš pasirinkdami atlikėjus šiam koncertui perklausėme nemažai lietuvių džiazo muzikantų per jos pateiktas įrašų nuorodas, taip pat jos inicijuotą ir vykdomą lietuvių džiazo vaizdo koncertų sklaidos programą #coolsoundsLT „YouTube“ platformoje „Lithuanian Art and Culture in SE-FI-DK“. Jau kurį laiką Jonšiopingo džiazo muzikos mylėtojai nebuvo gyvai girdėję lietuvių džiazo, tad atėjo laikas pasidomėti, kas vyksta kaimynų džiazo scenoje. Ir pagaliau mums pavyko surengti gyvą lietuvių džiazo atlikėjų koncertą. Dainiaus Pulausko trio mūsų žiūrovams padovanojo fantastišką muzikos šventę“, – sakė Jonšiopingo džiazo klubo programų vadovas Claesas Åkessonas.

Dainiaus Pulausko trio koncertą surengė Jonšiopingo džiazo klubas, bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijai ir Danijai. Koncertą parėmė Lietuvos kultūros institutas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės