Menininkių kolektyvas „Cooltūristės“ festivalio parodoje „Woman Photo Woman“ pristatys du kūrinius – „Emancipacijos vėliava – balkonas“ (2018) ir „Moterys Mėnulyje“ (2019). Abu darbai taikliai kvestionuoja ir lyg perkuria du svarbius istorinius įvykius – 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimą ir 1969 m. erdvėlaivio „Apollo“ nusileidimą Mėnulyje. Į vyrų dominuojamų įvykių naratyvą „grąžinamos“ moterys. Šimtmečiui praėjus nuo istorinio akto, 2018 m. paskelbiama Vasario 17-osios deklaracija. O netrukus „Emancipacijos vėliava – balkonas“ suplevėsuoja Mėnulyje.

Menininkės ir kolektyvo narės Laima Kreivytė ir Ineta Armanavičiūtė lapkričio 26 d. taip pat dalyvaus festivalyje organizuojamoje diskusijoje apie įkvėpimą ir fotografiją. Be „Cooltūrisčių“, į pokalbį pakviesti menininkai Colin Delfosse (Belgija), Haider Khan (Indija), Matilde Simas (JAV), Viktoria Sorochinski (Ukraina / Izraelis), Daniel Taveira Bruno (Brazilija). Diskusiją moderuos „Sony“ ambasadorius Izraelyje Natan Dvir.

„Photo Israel“ erdvė tampa vieta užsienio ir vietos fotografijos profesionalams, pritraukiančia dešimtis tūkstančių smalsių lankytojų. Renginys išlieka atviras Izraelio publikai, kuri gali mėgautis fotografija ir aplankyti net penkiasdešimt parodų bei daugybę su jomis susijusių garso ir performanso renginių, turų bei paskaitų. Praėjus dešimčiai dienų Tel Avive dalis festivalio parodų keliaus po kitus Izraelio miestus, taip atliepdamos kitą festivalio tikslą – šiuolaikinį fotomeną padaryti prieinamą kuo daugiau Izraelio bendruomenių.

Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu, Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos kultūros atašė Izraelyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės