Antrąja choro „Bel Canto“ dirigente paskirta ilgametė choro chormeisterė Milda Zapolskaitė. Pianistė Raminta Gocentienė kartu su Milda Zapolskaite toliau dirbs ir choro „Bel Canto“ chormeisterių pareigose.

Naujasis choro meno vadovas darbą pradeda nuo vasario 1 dienos. Choro „Bel Canto“ prezidentas Audrius Valatkevičius teigia, kad ilgalaikės choro strategijos įgyvendinimui būtini pokyčiai ir nauja lyderystė.

Raminta Gocentienė ir Milda Zapolskaitė

„Mūsų strategija – keisti chorinės muzikos įvaizdį ir nuolat tobulėjant siekti, kad kuo daugiau žmonių atrastų ir įsitikintų šios muzikos grožiu, galia ir įtaiga. Tikiu, kad naujasis meno vadovas greitai integruosis į mūsų komandą ir užsikrės choro vizija. Esame tikri, kad Egidijaus energija ir lyderystė, komandinis darbas su choru, chormeisteriais ir choro taryba leis mums ir toliau tobulėti, stebinti inovatyviais projektais, laimėti svarbiausiose tarptautinėse chorų varžybose ir dar aktyviau bendradarbiauti su talentingais muzikos kūrėjais. Mes ir toliau puoselėsime mūsų talentingų, ambicingų žmonių bendruomenę, kurioje gera muzikuoti ir būti kartu. Sieksime tapti ne tik geriausiu, bet ir geidžiamiausiu choru Lietuvoje – tiek esamiems ir būsimiems mūsų komandos nariams, tiek mūsų publikai.

Viso choro vardu nuoširdžiai dėkoju mūsų buvusiam meno vadovui Artūrui Dambrauskui. Kartu augome ir tobulėjome, kartu įgyvendinome ne vieną įsimintiną projektą, kartu džiaugėmės pergalėmis svarbiuose konkursuose. Nuoširdžiausiai linkime jam sėkmės choro „Vilnius“ vyr. dirigento pareigose ir kituose darbuose. Tikime, jog turėsime progų bendradarbiauti su Artūru ateityje“, – teigia A. Valatkevičius.

„Choras „Bel Canto“ – tai ypač motyvuotų, vakarietiško mąstymo, nesuvaržytų, jaunų žmonių komanda. „Bel Canto“ yra vienintelis šalyje choras, gebantis organizuoti neeilinius, intriguojančius ir traukiančius klausytoją muzikinius projektus. Būti šios komandos vadovu ir dirigentu – tai galimybė, pasitaikanti tik kartą gyvenime. Priimdamas gyvenimo suteiktą iššūkį tikiuosi, kad choro ir mano meninės ambicijos, mūsų meilė chorinei muzikai bus akstinas siekti tobulo skambesio, o šiuolaikiškas choro požiūris į vadybą padės būti pirmiesiems šio žanro srityje“, – teigia dr. E. Kaveckas.

Egidijus Kaveckas

Naujasis „Bel Canto“ meno vadovas E. Kaveckas taip pat dirba valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovu ir vyr. dirigentu, dirigentu valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“, prieš tai dešimt metų dainavo Vilniaus miesto savivaldybės chore „Jauna muzika“, buvo šio choro chormeisteris ir antrasis dirigentas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) Egidijus įgijo chorinio dirigavimo magistro laipsnį, 2016 m. apsigynė daktaro disertaciją, taip pat tobulinosi pas garsius Vokietijos, Austrijos, Švedijos chorinės muzikos ir dirigavimo profesionalus.

M. Zapolskaitė chore „Bel Canto“ dainuoja nuo jo įsikūrimo 2009 m., tris metus dirba choro chormeistere. 2016 m. aukščiausiais įvertinamais ji baigė chorinį dirigavimą LMTA, taip pat dirba chormeistere valstybiniame chore „Vilnius“ ir dainuoja chore „Jauna muzika“.

Pianistė R. Gocentienė choro „Bel Canto“ chormeistere dirba nuo jo įsikūrimo 2009 m. Be to, ji dirba koncertmeistere LMTA ir chormeistere merginų chore „Virgo“. Raminta nuolat akomponuoja Lietuvos solistams įvairiuose konkursuose, festivaliuose ir koncertuose.

Vilniaus mokytojų namų choras „Bel Canto“ – tai 2009 m. susibūręs mišrus nepriklausomas choras, vienijantis daugiau nei 70 chorinį dainavimą ir muziką mylinčių žmonių. 2013 m. „Bel Canto“ paskelbtas geriausiu mėgėjų choru Lietuvoje; 2014 m. apdovanotas aukso medaliu Pasaulio chorų olimpiadoje, dalyvavo prestižiniuose chorų konkursuose Busane (Pietų Korėja), Tolosoje (Ispanija).

„Bel Canto“ tapo pirmuoju Lietuvos choru, pristačiusiu oficialų kanalą „YouTube“ ir publikavusiu savo muziką „Spotify“, „iTunes“ ir „Amazon“. „Bel Canto“ taip pat tapo pirmuoju choru šalyje, patekusiu į Lietuvos rekordų knygą, kai 2015 m. pabaigoje tris vakarus iš eilės karaliavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje, o choro koncertus stebėjo beveik 2000 žiūrovų.

2016 m. gruodį choras pakartojo savo koncertų lankomumo rekordą, kai pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje surengė bendrą muzikinį projektą su vienu garsiausių pasaulyje kompozitorių ir dirigentų, „Grammy“ laureatu, TED pranešėju, „Virtual Choir“ autoriumi Ericu Whitacre.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės