BBT įkūrėja režisierė-choreografė Marija Simona Šimulynaitė kalbėdama apie pirmąją premjerą – spektaklį „Karmen“, atskleidžia, kad prisiliesti prie šios dramatiškos veikėjos istorijos ji svajojo nuo pat vaikystės: „Ne kartą stebėjau, kaip Nacionaliniame operos ir baleto teatre Karmen šoka Eglė Špokaitė. Ši muzika mano galvoje skamba jau dvidešimt metų. Džiaugiuosi, kad pagaliau galiu įgyvendinti ilgai brandintą idėją“.

Nors daugelis yra rėmesi „Karmen“ istorija savo kūryboje, M. S. Šimulynaitė teigia, kad tokio pastatymo, koks bus Panevėžyje, niekur kitur pasaulyje dar nebuvo: „Neįtikėtina, kad tokia maža BBT trupės sudėtis – keturi šokėjai – atliks tokį didingą kūrinį kaip „Karmen“. Norime, kad žiūrovai išsineštų pačius geriausius įspūdžius, kuriuos dar labiau sustiprins hologramos“, – sako pagal G. Bize-R. Ščedrino „Karmen siuitą“ baleto pasirodymą sukūrusi režisierė.

Karmen vaidmenį kuria Evelina Fokina. Jos mylimuosius bei kitus veikėjus įkūnys trys šokėjai – Pijus Ožalas, Simonas Laukaitis ir Svajūnas Valiūnas.

Kita išskirtinė BBT naujojo sezono premjera – baleto ir fontanų šou „Aqua chorus“. Šis projektas gimė bendradarbiaujant su fontanų kūrėjais iš Rygos. Žiūrovai ant scenos išvys realius fontanus, kurių fone šoks profesionalūs BBT baleto šokėjai bei gros styginių orkestras.

„Lietuvoje tai bus labai nauja. Tikri fontanai sinchroniškai trykš kartu su baletu, šviesomis ir muzika. Įspūdingas reginys čia užprogramuotas“, – neabejoja M. S. Šimulynaitė ir priduria, kad bus atliekamas neoklasikinis baletas bei gyvai gros kamerinis simfoninis orkestras vadovaujamas Lauryno Preikšos.

Efektinga scenografija išryškins esminę spektaklio temą – žmogaus ir gamtos ryšį, o jo naratyvas skleisis per pagrindines gamtos stichijas – orą, vandenį, ugnį, žemę.

„Kai mūsų planeta yra darkoma ir žlugdoma daugybės įvairių aplinkybių, mes negalime į tai nereaguoti. Mums skauda ir ta visuotinė krizė išties juntama. Tad tai ir norime išryškinti bei priminti, kad žmogus yra gamtos dalis – natūrali, gryna, tikra“, – spektaklio idėja dalijasi režisierė.
Naujajame BBT sezone bus jau daugelio žiūrovų širdis spėję pavergti baleto spektakliai. Tai – „Kitas pasaulis“ pagal kultinės grupės „Depeche Mode“ muziką ir lietuvių liaudies legendą pasakojanti „Vaivos juosta“.

Taip pat teatras savo repertuare turės spektaklį skirtą mokyklinio amžiaus ar jaunesniam žiūrovui – „Saldainių fėjos“. Šį pastatymą bus galimybė išvysti daugelyje kultūros erdvių įvairiuose Lietuvos miestuose.

M. S. Šimulynaitė pažymi, kad nors pasirodymų ir išvykų naujajame sezone bus nemažai, BBT studijoje taip pat virs darbas. Joje jau dabar renkasi ir repetuoja ne tik profesionalūs šokėjai bet ir niekada nešokę jauni ar vyresni žmonės.

Čia jie mokosi baleto pagrindų, susipažįsta su sveikos gyvensenos principais. Studijoje taip pat yra organizuojami individualūs užsiėmimai – tiesa, jie įprastai reikalingi jaunoms balerinoms, besiruošiančioms stojimams į prestižines baleto mokyklas Europoje.

„Naujasis BBT sezonas bus intensyvus ir, tikiu, toks, kokio laukia žiūrovas. Stengėmės, kad mūsų parengta 13-ojo sezono programa aprėptų kuo platesnį amžiaus spektrą. Taip pat deriname gastroles su Italijos, Danijos, Olandijos bei kaimyninių šalių prodiuseriais. Norime skleisti savo kūrybą kuo plačiau, siekiame išsiskirti ir būti šiuolaikiški. Džiugu, kad kol kas tai mums puikiai pavyksta“, – teigia BBT įkūrėja ir žinoma režisierė-choreografė ir kviečia visus į premjerinius BBT pasirodymus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės