Muzikos mylėtojams aišku – „Vilnius Mama Jazz“ tai ne vien muzika. Festivalio lankytojus pasitiks ne tik solidi vakarinė programa ir nemokami dieniniai koncertai „Showcase“ scenoje, bet ir žadą atimančios parodos, virš kasdienybės pakylėsiantys pokalbiai ir kiti unikalūs renginiai.

Tarptautinė šiuolaikinio meno ekspozicija ir retrospektyvinė fotografijų paroda

Nuo pat pirmos festivalio dienos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre veiks „Lewben Art Foundation“ kuruojama šiuolaikinio meno paroda „Menas kaip ginklas / Visuomenė be ginklų“.

„Lewben Art Foundation“ antrus metus bendradarbiauja su „Vilnius Mama Jazz“ ir šiemet pristatys dalį savo tarptautinės šiuolaikinio meno kolekcijos kuruotoje ekspozicijoje, kurioje – vieno ryškiausių Lietuvos menininkų Žilvino Kempino instaliacija „Fontanas / Fountain“ ir Meksikos menininko Pedro Reyes kūrinys „Visuomenė be ginklų (Smuikas IX)“.

Žilvino Kempino darbai yra abstraktūs, nesusiję su jokia politine situacija, neoperuojantys jokiu kontekstu, todėl bendražmogiški ir universalūs. Kūryboje menininkas naudoja mažai elementų, šiuo atveju – juostelę iš vaizdo kasetės ir ventiliatorių. Nedidelis elementų kiekis kuria didelį poveikį ir daug reikšmių – Ž. Kempino kūriniai kupini energijos, laisvės interpretacijoms ir nuolat stebinančių žiūrovus netikėtumų.

Pedro Reyes kūrinys – itin aktualus tiek muzikiniame festivalio, tiek pasauliniame geopolitiniame kontekstuose. Tai projekto „Visuomenė be ginklų“ (angl. Disarm) dalis. Šio projekto tikslas – iš ginklų sukurti muzikos instrumentus, kuriais galima groti. Juos galima užprogramuoti ir valdyti kompiuteriu, o skambesio galimybės tokios plačios, kad galima surengti puikų muzikos koncertą!
Festivalio metu taip pat veiks Dainiaus Labučio retrospektyvinė „Vilnius Mama Jazz“ fotografijų paroda „RETROSPEKTYVA 2002 – 2021“.

Konferencija ir pokalbiai platformoje „Paraštės“

Gegužės 27 d. 11 val. „Vilnius Mama Jazz“ platformoje „Paraštės“ vyks konferencija ir diskusija. Pagrindinės festivalio scenos „paraštėse“ pašnekovai ir pranešėjai dalinsis mintimis aktualiais su muzika susijusiais klausimais: filosofas, leidyklos „Phi knygos“ įkūrėjas Tomas Šinkūnas skaitys pranešimą „Neišvengiamybės akivaizdoje“ ir pakvies iš paukščio skrydžio pažvelgti į sudėtingus dabarties iššūkius. Juk iššūkiai iš kultūros istorijos ir filosofijos perspektyvos nėra nauji, o iššūkių perpratimas ir dekonstrukcija leidžia lengviau juos įveikti!

Iš karto po to vyks muzikologės Rasos Murauskaitės moderuojama diskusija „Uždarytų scenų pamokos“, kurioje dalyvaus pianistas, kompozitorius, klubo „Jazz Cellar“ programos sudarytojas Dmitrijus Golovanovas ir vokalistė, muzikos terapeutė Laura Budreckytė.

Vilnius Mama Jazz

Vėliau laukia dar vienas įdomus pranešimas – LRT radijo departamento vadovas, Europos transliuotojų sąjungos radijo komiteto narys ir vienas žinomiausių televizijos veidų – Giedrius Masalskis – kalbės tema „Ar radijas tebėra aktualus Spotify amžiuje?“.

„Paraštėse“ dalyvaus ir festivalio „Showcase“ scenos programos išgirsti bei pažinčių megzti atvykę kviestiniai džiazo industrijos atstovai iš 14-os šalių – muzikos kritikai, žurnalistai, žymiausių džiazo festivalių prodiuseriai ir organizatoriai, klubų atstovai.

Festivalio naujiena – mentorystės programa

Šių metų „Vilnius Mama Jazz“ naujovė – mentorystės programa, kurios partneriu šiemet pasirinktas Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Festivalio vadovas Vladas Latoža dalyvaus „Showcase“ scenos pasirodymuose kartu su užsienio ir Lietuvos džiazo industrijos atstovais ir išsirinks vieną kolektyvą iš „Showcase“ dalyvių, o visas išlaidas apmokės „Vilnius Mama Jazz“. Festivalio „Vilnius Mama Jazz“ vadovė Judita Bartoševičienė dalijasi: „Labai džiaugiamės, kad kaip vyresni partneriai galėsime prisidėti prie Tauragės džiazo festivalio, padovanoti atlikėjų pasirodymą. Ir tai – tik gražios draugystės pradžia!“.

Vilnius Mama Jazz

Daugiasluoksnės festivalio patirtys: veiklos LNDT fojė

Tikros džiazo fiestos atmosferą kurs daugybė kitų veiklų ir, žinoma, lankytojų šurmulys bei pokalbiai teatro bare. Festivalio metu teatro fojė vyks susitikimai su ryškiausiais džiazo meistrais, autografų dalybos, muzikos mėgėjų bei plokštelių kolekcionierių susibūrimai ir kt.

„Vilnius Mama Jazz“ lankytojus pakvies į aklą pasimatymą su muzika „CD / LP Keitykloje“. Čia bus galima sužinoti ko laisvalaikiu klausosi ir ką rekomenduoja kitiems festivalio lankytojai ir organizatoriai – „CD / LP Keitykloje“ vyks vinilinių plokštelių ir albumų mainai: lankytojai yra kviečiami atsinešti mylimus džiazo albumus ir juos išsikeisti į kitų rekomenduotus.

Vilnius Mama Jazz

Festivalio metu vyks mugė – čia bus galima įsigyti festivalio atributikos, muzikos įrašų, knygų, muzikos prekių ir kt., taip pat veiks „Festivalio paštas“, kuriame lankytojai galės užrašyti linkėjimą artimiesiems „Vilnius Mama Jazz“ atvirlaiškyje, o festivalio organizatoriai pasirūpins, kad jis pasiektų adresatą.

Gegužės 28 d. 22 val. bus rodomas festivalyje „Post-Montreux-92“ 1-ąja premija apdovanotas filmas „Bolero arba Provincijos melodrama su emociniu perspaudimu“, kurį režisavo ir kuriam muziką sukūrė maestro Vladimiras Čekasinas.

Dar vienas renginys laukia jau nusileidus festivalio uždangai – gegužės 30 d. 10 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos J. Karoso salėje vyks Anthony Braxtono saksofonų kvarteto nario prof. James Fei meistriškumo pamoka „Navigacija po sistemas ir nežinomybę Anthony Braxtono muzikoje“.

Abejonių nelieka – Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau netrukus taps džiazo ir meno mylėtojų meka, tad kviečiame nepraleisti unikalios progos pasimėgauti muzikos ir nepamirštamų įspūdžių kupina „Vilnius Mama Jazz“ programa!

Visos veiklos LNDT fojė, „Showcase“ scenos koncertai ir paskaita LMTA – nemokami.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bilietus platina Bilietai.lt.

Daugiau informacijos ir pilna festivalio programa: www.vilniusmamajazz.lt

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos