Pirmadienio popietę Lukos Dončičiaus vedama Slovėnija 88:67 (16:17, 29:16, 18:17, 25:17) nugalėjo Sakartvelo (1-1) ekipą.

Rungtynes spurtu 14:2 pradėję slovėnai varžovams gana greitai leido persverti rezultatą, tačiau įpusėjus antrajam kėliniui vėl susigrąžino dviženklę persvarą (45:33 po 20 min.).

Trečiame kėlinyje užfiksuotas abiem komandoms nemalonus epizodas.

Tornike Šengelija visu svoriu užvirto ant pargriuvusio Jaka Blažičiaus nugaros. Kurį laiką abu kepšininkai tįsojo ant parketo, vėliau kartvelas patraukė link atsarginių suolo, o sunkiai pakilęs slovėnas buvo išlydėtas į rūbinę. Po kelių minučių T. Šengelija į aikštelę grįžo, o J. Blažičius joje daugiau nebepasirodė, tačiau slovėnai sėkmingai išsivertė ir be patyrusio gynėjo.

L. Dončičius po pertraukos įsismagino taip, kad taškų skirtumas tarp komandų gana greitai tapo triuškinamas ir kartvelai nebeatsitiesė.

Slovėnų žvaigždė mačą užbaigė su 34 taškais (6/11 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 13/17 baudos), 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyviais perdavimais. Per 32 minutes jis surinko 36 efektyvumo balus.

15 taškų prie pergalės pridėjo Klemenas Prepeličius, Zorano Dravičiaus sąskatoje – 12 taškų.

Kartvelams Sandro Mamukelašvili surinko 21, Kakchaberas Jintcharadze – 12 taškų.

Primename, kad kitose grupės rungtynėse pirmadienį kiek netikėtą pergalę iškovojo Žalio Kyšulio rinktinė, 81:75 nugalėjusi Venesuelą.

Pirmame ture slovėnai įveikė Venesuelą 100:85, o kartvelai Afrikos žemyno atstovus iš Žaliojo Kyšulio patiesė 85:60.

Paskutiniame ture trečiadienį slovėnai žais su Žaliuoju Kyšuliu, o kartvelai – su Venesuela. Kol kas galimybių žengti į kitą etapą neprarado nė viena iš grupės ekipų.

Aštuntfinalyje dvi geriausios F grupės komandos susirems su dviem iš E grupės atkeliausiančiomis ekipomis. Viena iš jų tikrai bus Vokietija, o dėl antro kelialapio į aštuntfinalį varžysis Australija ir Japonija.

Antrą pergalę pasaulio čempionato B grupėje pasiekė Serbijos krepšininkai (2-0), kurie Filipinų sostinėje Maniloje 94:77 (27:15, 30:12, 18:31, 19:19) susitvarkė su Puerto Riko (1-1) atstovais.

Galingai startavę serbai dar pirmame kėlinyje susikrovė 18 taškų persvarą (25:7), o į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami ir 30 taškų skirtumu – 57:27. Nors antroje mačo pusėje Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai gerokai atsipalaidavo ir vienu metu leido varžovams priartėti iki 10 taškų (81:71), didesnių komplikacijų visgi išvengė.

Nugalėtojams Bogdanas Bogdanovičius (5/16 metimai iš žaidimo, 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Nikola Jovičius sukaupė po 17, Aleksa Avramovičius – 15, o Nikola Milutinovas – 12 taškų (15 atk. kam.).

Puerto Rikui Isaiah Pineiro surinko 14, o Jordanas Howardas – 13 taškų.

Paskutiniame ture oficialiai bilieto į kitą etapą dar neužsitikrinę serbai susigrums su Pietų Sudanu (1-1), o puertorikiečiai pasitikrins jėgas su Kinija (0-2).

Antrame etape dvi geriausios B grupės komandos galynėsis su dviem pajėgiausiomis A pogrupio atstovėmis. Ten kol kas madas diktuoja Dominikos Respublika (2-0), jai ant kulnų lipa Italija (1-1) ir Angola (1-1).