Vokietija pusfinalyje triumfavo 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27).

Finalas bus europietiškas – Vokietija susikaus su Serbija, kuri kitame pusfinalyje 95:86 įveikė Kanadą. Pastaroji dėl bronzos kausis su JAV.

Abu mačai vyks sekmadienį – dėl trečios vietos 11.30 val., dėl aukso 15.40 val.

Vokiečiai prieš JAV išsitraukė du „X faktorius“ – snaiperis Andreasas Obstas pelnė 24 (4/8 tritaškiai), centras Danielis Theisas – 21 tašką. Iki tol čempionate pirmasis rinko 8,7, antrasis – 10,7 taško.

22 taškus prie pergalės pridėjo Franzas Wagneris, 17 ir 9 rezultatyvius perdavimus – Dennisas Schroderis.

JAV komandai Anthony Edwardsas surinko 23, Austinas Reavesas 21. Ji vertėsi be apsirgusio Brandono Igramo, kuris čempionate rinko po 5,7 taško.

Vokiečiai išdalino net 30 rezultatyvių perdavimų.

Akis itin badė ir amerikiečių gynyba – A. Obstas juos baudė praktiškai vienu deriniu ir net tris kartus privertė varžovus prasižengti mesdamas iš toli.

Vokiečiai šiame čempionate kol kas yra laimėję visas septynerias rungtynes. JAV tai buvo antrasis pralaimėjimas – pirmasis patirtas prieš Lietuvą (104:110).

Per pirmą mačo pusę abi komandos kartu pelnė net 119 taškų – tai naujas pasaulio čempionatų rekordas pusfinalio etape. Ankstesnis siekė „vos“ 97.

Galingai susitikimą pradėjusi Vokietija pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą (25:15), bet JAV greitai jį panaikino.

Vėliau komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis, bet nė viena taip ir nesugebėjo įgyti apčiuopiamos persvaros, o įpusėjus susitikimui amerikiečiai turėjo minimalų pranašumą – 60:59.

Po pertraukos vokiečiai greitai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – po A. Obsto ir Mauritzo Wagnerio tritaškių jie ir vėl turėjo dviženklę persvarą, kurią nusinešė ir į lemiamą ketvirtį – 94:84.

Šio pradžioje Vokietija savo rankose jau laikė didžiausią turėtą 12 taškų persvarą, tačiau antroje kėlinio pusėje Austino Reaveso ir A. Edwardso tritaškių užkurta JAV laimėjo atkarpą 9:0 ir likus trims minutėms sugrįžo į kovą – 103:106.

Pradėjus tiksėti paskutinei minutei Vokietija po A. Obsto tritaškio turėjo keturių taškų pranašumą, o netrukus ir apsigynė. D. Schroderis JAV baudė dvitaškiu ir vokiečiai atitrūko 113:107.

JAV greitai užpuolė, išprovokavo pražangą puolime, bet klydo ir likus vos 27 sekundėms atsiliko 109:113.

Vokiečiai taip pat suklydo, o chaotiška JAV ataka baigėsi dvitaškiu, tačiau po jos liko vos pusė sekundės ir Vokietija triumfavo.

JAV: A. Edwardsas 23, A. Reavesas 21, M. Bridgesas 17, J. Brunsonas 15 taškų.

Vokietija: A. Obstas 24, F. Wagneris 22, D. Theisas 21, D. Schroderis 17 (9 rez. perd.), J. Thiemannas ir M. Wagneris po 10 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)