Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasirengimo pasaulio čempionatui cikle. K. Maksvyčio vyrai sausakimšoje Tamperės arenoje po nuožmios kovos 79:81 (21:19, 19:26, 23:18, 16:18) neišlaikė Suomijos rinktinės išbandymo.

„Nepaisant pralaimėjimo, gynybos atžvilgiu tai buvo geresnės rungtynės nei su Sakartvelu.

Kalbant apie mačą su slovėnais, pirma pusė slogesnė tiek gynyboje, tiek puolime.

Ypač antrame kėlinyje praleidome daug taškų po varžovų kontratakų. Patys greitame puolime atrodėme silpnai.

Vėl kažkiek pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Varžovai pelnė nemažai taškų po antrųjų šansų. Patys puolime prastai dalinomės kamuoliu.

Po pertraukos jau geriau žaidėme, geriau gynėmės, kažkiek kontroliavome dvikovą, susikūrėme nemažai progų metimams. Vaizdas antroje pusėje patiko. Įgijome gerą patirtį, kurią, tikiuosi, kitose rungtynėse išnaudosime“, – vylėsi Kazys Maksvytis.

Pažiūrėkite, kiek žiūrovų stebėjo dvikovą, „Žalgirio“ arenoje nepavyko tiek sirgalių surinkti.
Kazys Maksvytis

Suomių lyderis Lauri Markkanenas vien pirmoje mačo pusėje pelnė 15 taškų, po pertraukos lietuviams pavyko jį kiek pristabdyti. NBA žvaigždė mačą baigė su 24 taškais.

„Žinojome, jog L. Markkanenas mėgsta mesti, bet nemėgsta nusimesti kamuolio, tad jį dvigubinome.

Gal kiek netikėta, geriausiai su juo tvarkėsi Eimantas Bendžius. Gaila, pats Eimantas prametė savo metimus, kurie buvo gana logiški. Tas taiklumas ateis.

Manau, L. Markkanenui per daug davėme ervdės ir leidome žaisti vienas prieš vieną“, – kalbėjo K. Maksvytis.

„Puolime dar žaidėme kiek statiškai. Bandėme žaisti remdamiesi vidurio puolėjais, lėtai pereidavome aikštės vidurį, kartais po perimto kamuolio net stabdydavome žaidimą.

Kaip tik norisi tų pigesnių, lengvesnių taškų. Manau, buvome per daug statiški“, – auklėtinių puolimą vertino nacionalinės komandos vedlys.

Geriau trečiąjį kėlinį pradėję šeimininkai nutolo per 10 taškų (46:56), tačiau lietuvius kiek netikėtai gelbėjo Margirio Normanto taškai: gynėjo užkurti lietuviai likusią kėlinio atkarpą laimėjo 17:7 ir prieš lemiamas dešimt minučių švieslentėje degė lygybė – 63:63.

„Reikia pagirti M. Normantą. Pirmiausia už gerą gynybą ir baigiant puolimu, davė impulsą.

Nuo to prasidėjo mūsų spurtas, kai atsilikome 10 taškų. Tai džiugina, kad grįžome iš tos duobelės svečiuose.

Margiris buvo vienas geresnių žaidėjų“, – kalbėjo rinktinės strategas.

Jis gyrė vietos publiką, kuri užpildė Tamperės areną: dvikovą stebėjo virš 13 tūkst. sirgalių.

„Labai patiko žaisti. Kas sako, kad Suomija – ne krepšinio šalis? Pažiūrėkite, kiek žiūrovų susirinko, „Žalgirio“ arenoje nepavyko tiek sirgalių surinkti.

Tad žaisti priešiškoje atmosferoje buvo gerai, kad ir keli švilpukai ne į mūsų pusę, bet tegul, turime užsiauginti storesnę odą, sureaguoti ir laimėti tokiose rungtynėse“, – apie atmosferą Tamperės arenoje kalbėjo K. Maksvytis.

Kitas iššūkis Lietuvos rinktinės laukia trečiadienį (rugpjūčio 9 d. 21:30 val.), kuomet Orleano mieste K. Maksvyčio auklėtinius priims olimpiniai ir Europos vicečempionai prancūzai.

Šį mačą praleido trys krepšininkai – Gabrielius Maldūnas, Dovydas Giedraitis ir traumą besigydantis Ąžuolas Tubelis.

G. Maldūnas mačui neregistruojamas pirmą kartą, D. Giedraitis antrą. Ą. Tubelis apskritai vėliausiai prisijungė prie treniruočių ir kol kas sportuoja individualiai.

Prieš Suomiją registruoti šie krepšininkai: Rokas Jokubaitis, Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Tomas Dimša, Ignas Brazdeikis, Deividas Sirvydis, Mindaugas Kuzminskas, Tadas Sedekerskis, Eimantas Bendžius, Donatas Tarolis, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas.

Lietuvos rinktinė kontrolinėse rungtynėse yra pasiekusi dvi pergales – 100:72 įveikta Ukraina, 104:102 – Gruzija.

Pasaulio čempionatas startuos rugpjūčio 25 d. trijose valstybėse: Indonezijoje, Filipinuose ir Japonijoje.

Lietuviai turnyrą pradės Filipinų sostinėje Maniloje ir D grupėje varžysis su Meksika, Juodkalnija bei Egiptu.

Suomija taip pat kovos čempionate – E grupėje jų laukia Vokietija, Australija ir Japonija.