Po gan lygaus pirmo kėlinio Lietuvos krepšininkai antro kėlinio pabaigoje susikūrė kiek didesnę persvarą ir įpusėjus dvikovai pirmavo 51:40.

Trečią kėlinį taikliu metimu ir pataikyta bauda pradėjęs Ignas Brazdeikis padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 14 taškų (54:40), tačiau Puerto Riko krepšininkai nepasidavė ir sėkmingai atakuodami iš tolimos distancijos neleido lietuviams atitrūkti.

Ketvirto kėlinio viduryje Lietuvos persvara sumenko iki 5 taškų (80:75), tačiau lemiamą rungtynių atkarpą puikiai sužaidę lietuviai susigrąžino iniciatyvą ir šventė pergalę 93:80.

Prie šio laimėjimo svariai prisidėjo dvigubą dublį surinkęs Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. 31-erių krepšininkas pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

14 taškų surinko Rokas Jokubaitis, 11 įmetė Ignas Brazdeikis, po 10 pelnė Eimantas Bendžius ir Tadas Sedekerskris.

Puerto Riko gretose pasižymėjo 18 taškų surinkęs Jordanas Howardas.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20 (11 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 14 (5 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 11 (4 rez. perd.), Eimantas Bendžius ir Tadas Sedekerskis po 10, Mindaugas Kuzminskas ir Vaidas Kariniauskas po 8, Deividas Sirvydis 6, Tomas Dimša 2 (Margiris Normantas ir Gabrielius Mald8nas).

Puerto Rikas: Jordanas Howardas 18, Tremontas Watersas 12, Ismaelis Romero 11.

Taivane liekanti Lietuvos rinktinė antradienį paskutinį kartą prieš planetos pirmenybes jėgas pasitikrins jėgas dvikovoje su Latvija. Rungtynių pradžia – 14 val. (Lietuvos laiku).

Prieš kelionę į Aziją Lietuva atsirevanšavo Suomijai (84:80), pirmąsias rungtynes Tamperėje varžovams dramatiškai pralaimėjo 79:81. Vėliau sekė dar dvi nesėkmės Prancūzijai.

Prieš tai lietuviai įveikė Ukrainą ir Gruziją.

Puerto Riko rinktinė (FIBA reitinge – 20 vieta) planetos pirmenybes pradės B grupėje kartu su Serbija, Kinija ir Pietų Sudanu.

Puerto Rikas dešimtą kartą iš eilės žais pasaulio čempionate, kuriame vietą užsitikrino tik paskutinėse atrankos varžybose įveikęs Kolumbiją.

Pirmenybėse Nelsono Colono pajėgos neturės ryškiausios savo žvaigždės – NBA rungtyniaujančio gynėjo Jose Alvarado. Naujojo Orleano „Pelicans“ neišleido krepšininko, nes šis vis dar gydosi traumą.

9 taškų vidurkį stipriausioje planetos lygoje turėjęs J. Alvarado buvo projektuojamas rinktinės lyderiu, tačiau šiuos planus teko užmiršti.

Šias pareigas turėtų perimti NBA epizodinį vaidmenį turintis kitas gynėjas Tremontas Watersas, Amerikos žaidynėse fiksavęs 15 taškų ir 9 rezultatyvių perdavimų vidurkius.

Pagrindiniais T. Waterso pagalbininkais bus tėvynėje rungtyniaujantys, bet rinktinėje savo vertę jau įrodę Ismaelis Romero, Christopheris Ortizas ir George’as Condittas.

Pasiruošimo etape Puerto Rikas įveikė Dominikos Respubliką, bet vėliau gavo skaudžių pamokų iš Italijos ir JAV.

Aukščiausias šios rinktinės pasiekimas pasaulio čempionate – 4-oji vieta, pasiekta beveik prieš ketvirtį amžiaus (1990 m.).

Pasaulio čempionatas prasidės rugpjūčio 25 d. trijose valstybėse – Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje. Lietuviai turnyrą pradės Filipinų sostinėje Maniloje ir D grupėje varžysis su Meksika, Juodkalnija bei Egiptu.

Savo ruožtu Suomija planetos pirmenybėse startuos E grupėje, jų laukia Vokietija, Australija ir Japonija.