Šeimininkai diktavo sąlygas pirmomis minutėmis: po Eimanto Bendžiaus tritaškio, Jono Valančiūno dvitaškio su pražanga ir Igno Brazdeikio tolimo šūvio lietuviai pirmavo 9:2.

Palengva įsibėgėjęs Lauri Markkanenas tapo tikru galvos skausmu šeimininkų gynybai.

Ant suolo prisėdus Rokui Jokubaičiui ir kapitonui svečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir po pirmo ketvirčio suomiai pirmavo 25:24.

Antrame kėlinyje toliau taškus rinko L. Markkanenas, o po lietuvių klaidų svečiai atitrūko 31:27.

J. Valančiūnas dominavo po suomių krepšiu, kapitono vedama rinktinė prieš pertrauką turėjo 7 taškų persvarą (43:36).

Lyderiui prisėdus ant suolo vėl lietuviai sustojo ir klydo puolime, tuo naudojosi suomiai, po L. Markkaneno taškų ir Sasu Salino tritaškio vėl buvo lygu 43:43. Antrą kėlinį uždarė Donato Motiejūno taškai (45:43).

Iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio nei viena, nei kita komanda nesusikrovė tvirtesnės persvaros. Tuomet du Mindaugo Kuzminsko tritaškiai pradėjo spurtą 12:2, po kurio lietuvių pranašumas pirmąkart tapo dviženklis (77:67).

Du tolimus metimus realizavę svečiai vėl kvėpavo į nugarą (77:73). Suomiai dar kėsinosi į pergalę ir priartėjo per 2 taškus (82:80), tačiau jų sugrįžimui pritrūko laiko ir pergalę šventė lietuviai.

Lietuvos rinktinę į priekį tempė galingą dvigubą dublį užfiksavęs Jonas Valančiūnas. Komandos kapitonas pelnė 21 tašką ir atkovojo 16 kamuolių.

Rezultatyvūs buvo ir kiti du rinktinės senbuviai – Donatas Motiejūnas ir M. Kuzminskas, pelnę atitinkamai 12 ir 10 taškų.

Rokas Jokubaitis solidžiai atliko atakų organizatoriaus rolę – prie 10 taškų pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir per 25 minutes nepadarė nė vienos klaidos.

Iš trylikos registruotų krepšininkų ant parketo nepasirodė tik Ąžuolas Tubelis.

Tamperėje lietuviai suomiams nusileido 79:81.

Iki starto planetos pirmenybėse Lietuvos rinktinė dar sudalyvaus draugiškame turnyre Taivane, kur taip pat žais Puerto Riko ir Latvijos rinktinės.

Su puertorikiečiais lietuviai susitiks šeštadienį (rugpjūčio 19 d.) 11.00 val. Lietuvos laiku, o su latviais – antradienį (rugpjūčio 22 d.) 14.00 val.

Lietuva: Jonas Valančiūnas (23 min.) 21, Donatas Motiejūnas (13 min.) 12, Mindaugas Kuzminskas (18 min.) ir Rokas Jokubaitis (25 min.) po 10, Ignas Brazdeikis (27 min.) 9, Eimantas Bendžius (23 min.) 6, Vaidas Kariniauskas (14 min.), Margiris Normantas (21 min.) ir Tadas Sedekerskis (13 min.) po 4, Tomas Dimša (17) ir Gabrielius Maldūnas (4 min.) po 2 taškus, Deividas Sirvydis (3 min.) taškais nepasižymėjo.

Suomija: Lauri Markkanenas 32, Olivier Nkamhoua 10, Sasu Salinas 8, Elias Valtonenas 7, Alexas Murphy 6.

Mačas vyko pirmadienį Klaipėdoje, sausakimšoje „Švyturio“ arenoje, kuri talpina 5,8 tūkst. sirgalių.

Strategas atskleidė, jog į Taivaną keliaus pagrindinis rinktinės dvyliktukas.

„Vėliausiai galutinė sudėtis bus paskelbta prieš kelionę į Taivaną, o gal ir anksčiau“, – teigė rinktinės vyr. treneris, kuris patvirtino, jog į pagrindinę vietą pretenduoja vienas iš aukštaūgių – arba Gabrielius Maldūnas, arba Ąžuolas Tubelis.

„Jokia paslaptis, į tą vietą pretenduoja vienas aukštaūgių. Netrukus tas galutinis dvyliktukas ir paaiškės“, – teigė K. Maksvytis.

Lietuva su Suomija žaidė jau antras rungtynes – pirmąsias Tamperėje dramatiškai pralaimėjo 79:81. Vėliau sekė dar dvi nesėkmės Prancūzijai.

Prieš tai lietuviai įveikė Ukrainą ir Gruziją.

Pasaulio čempionatas prasidės rugpjūčio 25 d. trijose valstybėse – Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje. Lietuviai turnyrą pradės Filipinų sostinėje Maniloje ir D grupėje varžysis su Meksika, Juodkalnija bei Egiptu.

Savo ruožtu Suomija planetos pirmenybėse startuos E grupėje, jų laukia Vokietija, Australija ir Japonija.