Pagrindine šeimininkų nesėkmės priežastimi tapo katastrofiškas starto penketo gynėjų Damiano Lillardo ir C. J. McCollumo pasirodymas. Rezultatyviausi Portlando krepšininkai šiąnakt kartu pataikė vos 13 iš 41 metimo.

Beviltiškas „Trail Blazers“ lyderių žaidimas lėmė, jog pirmoje rungtynių pusėje šeimininkai sukrapštė vos 36 tašku, o trečio kėlinio viduryje svečiai iš Naujojo Orleano susikrovė solidų 19 taškų pranašumą.

Visgi Anthony Daviso ir Jrue Holiday vedami „Pelicans“ į žaidybinę duobę krito ketvirtame kėlinyje, kai po Portlando krepšininkų spurtą 17:5 vainikavusio McCollumo tritaškio komandas beskyrė tik vienas taškas – 92:93.

Komandoms apsikeitus prarastais kamuoliais link pirmosios atkrintamųjų varžybų pergalės savo karjeroje žygiavęs „Pelicans“ lyderis prametė tritaškį, o kamuolį atkovoję šeimininkai likus 25 sekundėms iki ketvirto kėlinio pabaigos paprašė pertraukėlės.

Po pasitarimo kamuolys atsidūrė Lillardo rankose, bet šio prasiveržimas baigėsi nesėkmingai, o dvikovą po krepšiu laimėjęs Davisas sumetė abu baudų metimus.

Nors „Trail Blazers“ atsiliko trijų taškų skirtumu, jų strategas Stottsas ryžosi bandyti sumažinti atsilikimą metimu iš po krepšio. Patogioje padėtyje atsidūrė atakuojantis gynėjas Patas Connaughtonas, tačiau jo metimą iš minimalios distancijos blokavo Naujojo Orleano pergalę nulėmęs Holiday.

Svečiams sumetus dar du baudų metimus McCollumas aidint sirenai pataikė nieko nebepakeitusį tritaškį.

Vienu iš „Pelicans“ puolimo variklių šiąnakt tapo patyręs įžaidėjas Rajonas Rondo. Su Bostono „Celtics“ klubu NBA čempiono titulą iškovojęs aikštės generolas atkovojo 8 kamuolius ir atliko net 17 rezultatyvių perdavimų bei pelnė 6 taškus.

Šeimininkai šiąnakt pataikė vos 38 procentus visų iš žaidimo atliktų metimų ir patyrė skaudų pralaimėjimą, atėmusį iš „Trail Blazers“ namų aikštelės pranašumą.

„Trail Blazers“: C. J. McCollumas 19 (7/18 met., 4/10 trit.), Damianas Lillardas 18 (6/23 met., 4/9 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Evanas Turneris 13, Jusufas Nurkičius 11 taškų (11 atk. kam.).

„Pelicans“: Anthony Davisas 35 (14/26 met., 14 atk. kam., 4 blk.), Jrue Holiday 21 (7 atk. kam., 2 blk.), Nikola Mirotičius 16 (4/10 trit., 11 atk. kam., 4 blk.), Ianas Clarkas 10 taškų.

Žūtbūtinėje situacijoje atsidūrę Portlando krepšininkai atsirevanšuoti savo varžovams banyds ankstyvą trečiadienio rytą, 5 val. 30 min. Lietuvos laiku.