Nors dviejų Teksaso valstijos komandų susitikime aikštės šeimininkai buvo „Spurs“ žaidėjai, San Antonijuje lyg namuose šį sykį jautėsi „Rockets“ kariauna, į visus klausimus rungtynėse atsakiusi per pirmuosius du kėlinius.

Po 12 min. ekipas skyrė 11, o sužaidus pusę rungtynių – jau 30 taškų (69:39). Nieko pakeisti „Spurs“ neįstengė ir antroje mačo pusėje – Greggui Popovichiui teliko mąsliai nuo suolelio stebėti įvykius aikštėje.

Tiesa, vienas įvykis trečio kėlinio pabaigoje nuo kėdžių ir suolų pakėlė visus abiejų komandų atstovus. Po „Rockets“ krepšiu įvyko konfliktas, kuriame sudalyvavo šeimininkų aukštaūgis Dewayne'as Dedmonas, „Rockets“ vidurio puolėjas Nene ir įžaidėjas Jamesas Hardenas.

Apsižodžiavimas peraugo į apsistumdymą, kurį vargais negalais nutraukė įsikišę arbitrai ir kiti abiejų ekipų žaidėjai. Visi trys konflikto dalyviai gavo po techninę pražangą, o varžovą kiek stipriau stumtelėjęs brazilas Nene apskritai buvo išvytas iš aikštės.

Aikštėje ilgai neišbuvo ir D. Dedmonas. Jį už antrą techninę pražangą arbitrai iš aikštės išprašė ketvirtajam kėliniui įpusėjus.

„Rockets“ šiame mače varžovus tiesiog subombardavo tolimais metimais. Svečiai pataikė 22 tritaškius iš 50 mestų (44 proc.). Vien Hjustono ekipos starto penketo žaidėjai realizavo 14 tritaškių. Tuo metu visa „Spurs“ komanda kartu sudėjus pataikė 9 iš 29 tolimų metimų (31 proc.)

„Spurs“ po šio pralaimėjimo prarado aikštės pranašumą šioje pusfinalio serijoje.

Antrosios serijos rungtynės taip pat bus žaidžiamos San Antonijuje, o trečiosios ir ketvirtosios – Hjustone.

„Rockets“: Trevoras Ariza 23 (5/10 trit.), Jamesas Hardenas 20 (3/8 trit., 14 rez. perd.), Clintas Capela 20 (13 atk. kam.), Ryanas Andersonas 14 (4/10 trit.), Louisas Williamsas 13 taškų.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 21, Tony Parkeris 11, Jonathonas Simmonsas 11, Kyle'as Andersonas 9, Danny Greenas 8, Emanuelis Ginobili 8 taškai.

Išsamią rungtynių statistiką galite rasti čia.