Šeimininkų pergalę lėmė ryškus komandos snaiperių efektyvumo skirtumas pirmoje ir antroje rungtynių pusėse. Iki ilgosios pertraukos vos 1 iš 12 tritaškių pataikę „Celtics“ trečiame ir ketvirtame kėlinyje realizavo net 8 iš 14 tolimų metimų.

Bostono nesustabdė ir dar vieno starto penketo žaidėjo patirta trauma. Iki antro ketvirčio pabaigos likus trims minutėms iš aikštės šlubčiodamas į rūbinę patraukė Jaylenas Brownas.

Po susitikimo vyriausiasis „Celtics“ treneris Bradas Stevensas teigė, jog pakinklinės sausgyslės skausmą kentęs krepšininkas galėjo rugntyniauti, tačiau užtikrintas šeimininkų žaidimas antroje rungtynių pusėje leido strategui patausoti 21-erių metų žaidėją.

Pagrindinis rungtynių lūžis įvyko antroje trečio kėlinio pusėje. Puikiu bloku gynyboje pasižymėjęs naujokas Jaysonas Tatumas kitame aikštės gale gražiu klaidinančiu judesiu susikūrė erdvės metimui ir pataikęs iš toli padidino šeimininkų persvarą iki 16 taškų.

Tritaškių seriją pratęsė Terry Rozier, vienas sėkmingiausių rungtynių nuo atvykimo į Bostoną sužaidė Alas Horfordas, energijos komandos puolimui suteikė traumuoto Browno minutes perėmęs Marcusas Morrisas ir „Celtics“ užtikrintai žengė į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą.

Milvokio ekipą į priekį tempė šioje serijoje puikiai pasirodęs Khrisas Middletonas. Per septynerias rungtynes krašto puolėjas vidutiniškai rinko po 24,7 taško, o tritaškius metė net 61 procento taiklumu (25 iš 41).

Šio krepšininko tolimi metimai artėjant ketvirto kėlinio pabaigai sužadino menkas „Bucks“ viltis ir sumažino skirtumą iki keturiolikos taškų, tačiau svečiai beviltiškai nesugebėjo sustabdyti šeimininkų atakų ir galiausiai pripažino tituluotųjų varžovų pranašumą.

Antrame etape „Celtics“ laukia akistata su Filadelfijos „76ers” klubu. Istoriškai puikiai pažįstami varžovai į tarpusavio atkrintamųjų varžybų dvikovą stos jau dvidešimtą kartą lygos istorijoje. Pastarąjį „76ers“ ir „Celtics“ mūšį 2012-ais metais rezultatu 4:3 laimėjo Bostono klubas.

Pralaimėjimas Milvokio komandai neleido nutraukti itin nesėkmingos atkarpos. Nuo 2002-ųjų metų 29 iš 30 lygos komandų laimėjo bent vieną atkrintamųjų seriją. Vienintele to nepadariusia ekipa ir toliau lieka „Bucks“.

„Celtics“: Alas Horfordas (13/17 met., 8 atk. kam.) ir Terry Rozier (5/8 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.) po 26, Jaysonas Tatumas 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Marcusas Morrisas 10 taškų.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 32 (5/9 trit.), Ericas Bledsoe 23 (9/12 met.), Giannis Antetokounmpo 22 taškai (7/17 met., 9 atk. kam., 5 rez. perd.).

Pirmosios Bostono ir Filadelfijos klubų rungtynės vyks naktį iš pirmadienio į antradienį, 3 val. Lietuvos laiku. Šio susitikimo transliaciją kviečiame tiesiogiai stebėti DELFI TV eteryje.