Anthony Daviso ir LeBrono Jameso vedama „Lakers“ komanda pirmavo beveik visas rungtynes, o lemiamą smūgį varžovams sudavė ketvirtame kėlinyje. Įpusėjus kėliniui Los Andželo krepšininkai pirmavo 102:99, bet tada 4 minučių atkarpą laimėjo 13:0 ir likus žaisti 2 min. 41 sek. buvo priekyje 115:102, bet per likusį laiką pergalės iš rankų nepaleido.

„Lakers“ gretose galingus pasirodymus surengė komandos lyderiai. A. Davisas, kuris per 40 minučių pelnė 41 tašką (16/24 dvit., 9/13 baud.), atkovojo 20 kamuolių, blokavo 4 varžovų metimus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu naudingiausiu viso turnyro žaidėju išrinktas L. Jamesas per 35 minutes sumetė 24 taškus (10/20 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius.

Žvaigždžių duetui puikiai talkino ir 28 taškus surinkęs Austinas Reavesas.

Indianapolio ekipoje pasižymėjo po 20 taškų pelnę Tyrese'as Haliburtonas ir Bennedictas Mathurinas.

„Lakers“: Anthony Davisas 41 (20 atk. kam.), Austinas Reavesas 28, LeBronas Jamesas 24 (11 atk. kam.), D'Angelo Russellas 13 (7 rez. perd.).

„Pacers“: Tyrese'as Haliburtonas (11 rez. perd.) ir Bennedictas Mathurinas – po 20, Aaronas Nesmithas 15, Obi Toppinas 13, Mylesas Turneris ir Isaiah Jacksonas – po 10.

Abi komandos finalą pasiekė be kluptelėjimų, laimėjusios po 6 rungtynes. Pusfinalyje „Lakers“ net 133:89 sudaužė Naujojo Orleano „Pelicans“ su Jonu Valančiūnu, o „Pacers“ kiek netikėtai 128:119 pranoko Milvokio „Bucks“ ekipą.

Pergalė NBA taurės finale kiekvienam „Lakers“ nariui garantavo po 500 tūkst. JAV dolerių premiją, o finale suklupusių „Pacers“ žaidėjų sąskaitas papildys po 200 tūkst. dolerių.