Beveik visas rungtynes atsilikinėję svečiai savo pranašumą įrodė ketvirtajame kėlinyje, kurį pradėjo turėdami dešimties taškų deficitą, tačiau drausmingo žaidimo abiejose aikštės pusėse dėka sugebėjo perimti rungtynių kontrolę ir iškovoję pergalę padidinti savo atotrūkį nuo antroje Rytų Konferencijos vietoje žengiančių Bostono „Celtics“.

Įsimintiną reginį žiūrovams padovanojo ekipų įžaidėjai Kyrie Irvingas ir D‘Angelo Russellas. Pastarasis pirmą kartą savo karjeroje pasiekė 40 pelnytų taškų ribą, o čempionų atstovas pranoko savo varžovą rezultatyvumu ir galingu žaidimu ketvirtame kėlinyje padėjo pamatą „Cavaliers“ pergalei.

Tiesioginiai oponentai savo taškų lenktynes pradėjo jau pirmoje rungtynių pusėje, po kurios šeimininkų gynėjas jau buvo sumetęs 22 (8/12 met.), o svečių – 21 tašką (8/11 met.).

Ilgalaike persvara „Lakers“ krepšininkams džiaugtis leido pavyzdinė kamuolio kontrolė: per pirmuosius tris ketvirčius Luke‘o Waltono auklėtiniai suklydo tik du kartus. Visgi ketvirtajame kėlinyje savo pasirodymą aukso ir purpuro spalvų klubo krepšininkai papildė dar trimis prarastais kamuoliais ir to pakako, kad svečiai surengtų lemiamą spurtą.

Klivlando klubą į pergalę vedė didysis K. Irvingo, LeBrono Jameso ir Kevino Love‘o trejetas. Ekipos lyderiai kartu sumetė net 101 tašką, kai likę šeši žaidėjai prisidėjo 24 taškais.

„Lakers“: D‘Angelo Russellas 40 (7/12 trit., 6 rez. perd.), Jordanas Clarksonas 19 (8/18 met., 6 rez. perd.), Brandonas Ingramas 18, Julius Randle‘as (7 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Ivica Zubacas po 10 taškų.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 46 (15/21 met., 6/10 trit., 10/10 baud.), LeBronas Jamesas 34 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Kevinas Love‘as 21 taškas (3/7 trit., 15 atk. kam.).

Visgi įspūdingiausią šios nakties individualų pasirodymą surengė trečias įžaidėjas – Portlando „Trail Blazers“ (32/37) atstovas Damianas Lillardas, sužaidęs rezultatyviausias savo šio sezono rungtynes ir pakartojęs karjeros rekordą su 9 pataikytais tritaškiais. Neįtikėtino gynėjo pasirodymo dėka Terry Stottso auklėtiniai sugebėjo svečiuose rezultatu 115:104 (28:29, 24:22, 33:28, 30:25) įveikti Majamio „Heat“ (34/36) klubą.

Ketvirtajame kėlinyje D. Lillardas surinko 16 taškų ir įžiebė susitikimą užbaigusį svečių spurtą 28:18, nulėmusį rungtynių baigtį.

Šiąnakt įžaidėjas tapo pirmuoju krepšininku „Trail Blazers“ istorijoje, per savo karjerą pasiekusiu tūkstančio pataikytų tritaškių ribą.

Savo ruožtu Majamio klubas patyrė tik antrąjį pralaimėjimą namuose per pastarąsias septyniolika rungtynių. Pergalės atveju „Heat“ būtų pirmą kartą šiame sezone išlyginę savo pergalių ir pralaimėjimų skaičių, tačiau patirta nesėkmė nubloškė šeimininkus iš septintosios į devintąją Rytų Konferencijos poziciją.

Floridos klubo neišgelbėjo ir užtikrintai laimėta atsarginių žaidėjų rezultatyvumo dvikova (51:14), kadangi Portlando starto penketo žaidėjai savo tiesioginius oponentus Majamio stovykloje pranoko net 101:53.

„Heat“: Jamesas Johnsonas 24 (9/13 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 2 blk.), Hassanas Whiteside‘as (10 atk. kam., 3 blk.) ir Goranas Dragičius po 17, Tyleris Johnsonas 14, Joshas Richardsonas 10 taškų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 49 (14/21 met., 9/12 trit., 12/12 baud.), Jusufas Nurkičius 21 (12 atk. kam., 3 blk.), C.J. McCollumas 18, Noah Vonleh 11 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

San Antonijaus „Spurs“ (53/16) – Sakramento „Kings“ (27/43) 118:102 (21:27, 37:22, 41:25, 19:28).

„Spurs“: Pau Gasolis 22 (9 atk. kam.), LaMarcusas Aldridge‘as 18 (8 atk. kam.), Tony Parkeris 16 (8/10 met., 7 rez. perd.), Kawhi Leonardas 12 (3/12 met., 1/6 trit.), Davidas Lee 11, Patty Millsas ir Johanthonas Simmonsas po 10 taškų.

„Kings“: Willie Cauley-Steinas ir Buddy Hieldas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 18, Garrettas Temple‘as 15, Skalas Labissiere 14 taškų.