Pirmą kartą šių metų atkrintamosiose varžybose vietą starto penkete gavo „Celtics“ krašto puolėjas Marcusas Morrisas, prieš susitikimą išreiškęs didelį pasitikėjimą savo šansais efektyviai uždengti LeBroną Jamesą.

Į šį „Celtics“ planą svečiai iš Klivlando atsakė dažnu deriniu du-prieš-du, po kurio Morrisas likdavo vienas prieš vieną su aukštesniu Kevinu Love'u. „Cavaliers“ puolėjas pirmąsias dvi tokias situacijas pavertė varžovo pražanga bei taikliu dvitaškiu, tačiau tuomet Bostono klubas surengė kvapą gniaužiančią seriją, dar pirmame kėlinyje nulėmusią rungtynių baigtį.

Remdamiesi precizišku ir visų penkių aikštėje buvusių žaidėjų keltu pavojumi pagrįstu puolimu šeimininkai atkarpą laimėjo pribloškiančiu skirtumu – 28:4.

Kitame aikštės gale Jamesas kūrė geras galimybes Love'ui, Kyle'ui Korveriui ir J. R. Smithui, bet „Cavaliers“ snaiperiai švaistė progas vieną po kitos. Sužaidus devynetą minučių komandų rezultatyvumas tiesiog stulbino: Alas Horfordas buvo surinkęs 11, Jaylenas Brownas 8, o visa Klivlando ekipa – vos 9 taškus.

Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir per pirmą antro kėlinio pusę. Nė vieno iš 10 mestų tritaškių nepataikiusių svečių komandos snaiperių rankas supančiojusi „Celtics“ gynyba leido Bostono krepšininkams ir toliau išlaikyti daugiau nei įtikinamą dvidešimties taškų persvarą.

Puolimo ritmo pirmoje susitikimo dalyje nė su žiburiu neradę „Cavaliers“ iki ilgosios pertraukos tesukrapštė vos 35 taškus. Žemesnį rezultatyvumą atkrintamųjų varžybų rungtynėse Klivlando klubas užfiksavo tik keturis kartus per visą savo egzistavimo istoriją.

Trečiame ketvirtyje gyvybės ženklus demonstruoti ėmę svečiai pradėjo pamažu mažinti deficitą. Pirmieji du taiklūs „Cavs“ tritaškiai ir prabudęs kovingumas prieš lemiamo kėlinio pradžią bent dalinai grąžino intrigą. Keturiolikos taškų skirtumu „Celtics“ pranokę svečiai atsilikimą nukirpo beveik per pusę – 64:78.

Visgi sėkmingas Klivlando spurtas iššaukė tik dar ryškesnį Bostono ekipos dominavimą. Ketvirtą kėlinuką šeimininkai pradėjo dar vienu gniuždančiu spurtu 18:4, o iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei septynioms minutėms paskutinę pertraukėlę išnaudojęs Tyronnas Lue iškėlė baltą vėliavą ir į aikštę suleido rezervinius komandos žaidėjus.

Galingo Bostono komandos žaidimo pamatu tapo itin solidus starto penketo krepšininkų pasirodymas. Viena svarbiausių mačo figūrų tapo bene didžiausią nuoskaudą LeBronui visoje lygoje jaučiantis Horfordas, šiąnakt „Cavaliers“ lyderį įveikęs tik antrą kartą per septyniolika jų tarpusavio susitikimų atkrintamosiose.

Viso lemiamų kovų etapo metu puikiu komandiniu žaidimu pasižymintys šeimininkai ir šiose rungtynėse liko ištikimi pasiaukojančios kovos gynyboje bei kamuolio judėjimo idėjoms. Bostono ekipa rezultatyviais perdavimais varžovus pranoko 27:18, o solidų žaidimą savoje aikštės pusėje iliustravo 6 perimtais kamuoliais bei 5 blokais.

Užtikrintą pergalę iškovoję „Celtics“ pratęsė solidžią seriją. Šių metų atkrintamosiose varžybose Brado Stevenso auklėtiniai dar nepralaimėjo nė vienų namuose žaistų rungtynių.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 23 (9/16 met., 3/5 trit., 8 atk. kam.), Marcusas Morrisas 21 (7/12 met., 10 atk. kam.), Alas Horfordas 20 (8/10 met., 6 rez. perd., 2 blk.), Jaysonas Tatumas 16 taškų.

„Cavaliers“: Kevinas Love'as 17 (5/14 met., 8 atk. kam.), LeBronas Jamesas 15 (5/16 met., 0/5 trit., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 7 kl.), Rodney Hoodas 11 (5/12 met.), Jordanas Clarksonas 10 taškų.

Antrosios serijos rungtynės Bostone vyks naktį iš antradienio į trečiadienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.