Svečių ekipai šiąnakt nepadėjo iki sezono pabaigos dėl traumos iš rikiuotės iškritęs Isaiah Thomasas bei petį susižeidęs Amiras Johnsonas. Pastarąjį starto penkete pakeitus Kelly Olynykui „Celtics“ per ketverias šioje serijoje sužaistas rungtynes panaudojo jau ketvirtą skirtingą starto penketą.

Susitikimo pradžia susiklostė dinamiškai – penkis pirmuosius taškus pelnė šeimininkai, tačiau Bostono klubas atsakė 11 be atsako surinktų taškų ir susikrovė tą akimirką didžiausią savo persvarą visoje konferencijos finalo serijoje.

Tyronno Lue auklėtiniai sugebėjo stabilizuoti situaciją, tačiau „Celtics“ ir toliau žaidė kovingai bei po K. Olynyko metimo įveikus LeBrono Jameso gynybą savo persvarą pasididino iki 24:13.

Minėtasis L. Jamesas rungtynes pradėjo itin silpnai ir vieną po kito rinko klaidas bei netaiklius metimus, kai jo tiesioginis oponentas Jae Crowderis pirmame kėlinyje sumetė visus tris iš žaidimo atliktus metimus ir pelnė 10 taškų.

Antrąjį ketvirtį „Cavaliers“ lyderis pradėjo demonstruodamas atsigavimo ženklus, tačiau sužaidus vos tris minutes įsigudrino prasižengti prieš iš dešinio atakos kampo tritaškį metusį Marcusą Smartą ir taisykles pažeidė trečiąjį kartą rungtynėse.

T. Lue nusprendė rizikuoti ir palikti žaidybinio ritmo ilgai neradusį L. Jamesą aikštėje, tačiau neįpusėjus kėliniui „Celtics“ gynėjas Terry Rozier puikiai užsiėmė poziciją savoje baudos aikštelėje ir privertė arbitrus užfiksuoti puolime gautą ketvirtąją Klivlando klubo simbolio nuobaudą.

Tai buvo pirmas kartas L. Jameso NBA karjeroje, kai per pirmus du rungtynių kėlinius jam buvo užfiksuotos keturios asmeninės pražangos. Puolėjui keliaujant ant suolo svečiai pirmavo dešimties taškų skirtumu.

Visgi „Celtics“ nepavyko pasinaudoti ankstyvu varžovų lyderio eliminavimu ir nepaisant vienu metu susikrautos net 16 taškų persvaros po dviejų kėlinių ekipas skyrė tie patys dešimt taškų.

Klivlando klubą ant savo pečių nešė Kyrie Irvingas, per likusias šešias minutes pelnęs 12 iš 14 „Cavaliers“ taškų. Tačiau įspūdingiausią pasirodymą įžaidėjas surengė jau po ilgosios pertraukos.

Trečiąjį ketvirtį L. Jamesas atidarė dviem netaikliais metimais, ir nuo tos akimirkos šeimininkai ėmė demonstruoti fantastišką žaidimą. Net 16 iš 19 metimų iki ketvirčio pabaigos sumetę „Cavaliers“ viso pelnė 40 taškų ir prieš lemiamą atkarpą turėjo 7 taškų pranašumą.

Prie fenomenalaus pataikymo procento svariausiai prisidėjo K. Irvingas, pataikęs 9 iš 10 metimų ir per kėlinį surinkęs 21 tašką. Nepamirštamą dominavimą įžaidėjas išlaikė nepaisant epizodo, kurio metu atakuodamas pasisuko čiurną – vienas „Cavaliers“ lyderių liko aikštėje ir pasiekė naują karjeros atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą.

Paskutinysis ketvirtų rungtynių kėlinys prasidėjo aštuoniais L. Jameso taškais, o varžovus prisivyti bandę „Celtics“ nesugebėjo stabdyti šeimininkų greito puolimo. Tik tris kamuolius iki ilgosios pertraukos praradę Brado Stevenso auklėtiniai antroje rungtynių surinko net 9 klaidas, tuo tik palengvindami darbą emocionaliai užsivedusiems oponentams.

Trečiose serijos rungtynėse net 7 tritaškius pataikęs Marcusas Smartas šiąnakt surinko 8 taškus ir prametė 8 iš 9 metimų iš žaidimo.

Penktosios serijos rungtynės Bostone vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 42 (15/22 met., 8/9 baud.), LeBronas Jamesas 34 (15/27 met., 6 rez. perd.), Kevinas Love‘as 17 taškų (17 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Celtics“: Avery Bradley 19 (7/19 met.), Jae Crowderis 18 (8 atk. kam.), Alas Horfordas 16 (7 rez. perd.), Kelly Olynykas 15 taškų.