Finikso ekipa lapkričio mėnesį nepralaimėjo nė vienerių rungtynių, o gruodžio 1 dieną 104:96 įveikė ir iš pirmos vietos Vakarų konferencijoje išstūmė „Golden State Warriors“ ekipą. Tačiau penktadienį „Kariai“ užtikrintai atsirevanšavo savo varžovams.

Pirmo kėlinio pabaigoje šeimininkai po kelių tikslių Nemanja Bjelicos metimų išsiveržė į priekį 28:19. Tiesa, antrame kėlinyje „Suns“ sumažino atsilikimą ir įpusėjus rungtynėms komandas skyrė tik 3 taškai (48:51). Tačiau antroje rungtynių dalyje sąlygas diktavo „Kariai“. Po trijų kėlinių jie pirmavo 80:68, ketvirtame kėlinyje spurtavo 16:5 ir po Gary Paytono II dvitaškio skirtumas tarp komandų pasiekė 20 taškų – 99:79.

Iškovojusi pergalę, „Warriors“ ne tik nutraukė „Suns“ rekordinę laimėtų rungtynių seriją, bet ir susigrąžino pirmąją vietą Vakarų konferencijoje. Tiesa, „Karių“ vyriausias treneris Steve'as Kerras po rungtynių tikino, kad geriausia NBA komanda ir toliau lieka „Suns“.

„Mes per paskutinius du metus net nežaidėme atkrintamosiose varžybose, tad tikrai negalime vadintis NBA favoritais. „Suns“ yra Vakarų konferencijos nugalėtojai, o mes tik bandome juos pasivyti“, – teigė nuo 2014 metų „Warriors“ treniruojantis ir per tą laiką tris kartus NBA lygoje triumfavęs S. Kerras.

Savo ruožtu „Suns“ vyriausias treneris Monty Williamsas negailėjo komplimentų varžovams: „šį kartą jie sugebėjo primesti mums savo žaidimo stilių, panašiai kaip mes padarėme pirmose tarpusavio rungtynėse. Jie žaidė sau įprastą greitą krepšinį, o mes tik antrame kėlinyje sugebėjome juos šiek tiek pristabdyti. Bet tai buvo tik vienas kėlinys. Po pertraukos jie įjungė aukštesnę pavarą, o mes nebeturėjome jokių kontrargumentų“.

Prie „Warriors“ pergalės svariausiai prisidėjo 23 taškus pelnęs Stephenas Curry. 6 iš 11 tritaškių pataikęs krepšininkas taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Draymondas Greenas. „Karių“ puolėjas pelnė 9 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus.

Be traumuoto Devino Bookerio žaidusios Fynikso ekipos gretose išsiskyrė 23 taškus surinkęs vidurio puolėjas Deandre Aytonas.

„Warriors“: Stephenas Curry 23, Andrew Wigginsas ir Gary Paytonas II – po 19, Juanas Toscano-Andersonas 17, Jordanas Poole'as 14, Draymondas Greenas 9.

„Suns“: Deandre Aytonas 23, Chrisas Paulas (8 rez. perd.) ir Cameronas Johnsonas – po 12, Jae Crowderis 11, Landry Shametas 9.

Kitose NBA rungtynėse susitiko dvi Los Andželo komandos. Šiame derbyje triumfavo „Clippers“ (12/11) klubas, svečiuose 119:115 (23:22, 30:28, 34:29, 32:36) palaužęs „Lakers“ (12/12) ekipą.

Nors „Clippers“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių akimirkos, tačiau iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 2 min. 15 sek. po Carmelo Anthony tritaškio komandas skyrė tik 1 taškas (110:109).

Vis dėlto, „Lakers“ nepasinaudojo turėtomis progomis išsiveržti į priekį, o du tolimus metimus įskraidinęs „Clippers“ gynėjas Luke’as Kennardas padidino savo ekipos persvarą iki 5 taškų (116:111).

Likus 7,6 sek. paskutinį dūrį „Lakers“ ekipai smeigė savo šeštą tritaškį pataikęs Marcusas Morrisas. Po jo metimo „Clippers“ persvara išaugo 6 taškų (119:113), o paskutinis Maliko Monko metimas įtakos rungtynių baigčiai nebeturėjo.

„Clippers“: Marcusas Morrisas 21, Luke’as Kennardas ir Paulas George’as (8 atk. kam., 9 rez. perd.) – po 19, Reggie Jacksonas 16, Ivica Zubacas 12, Isaiah Hartensteinas 11.

„Lakers“: Anthony Davisas 27 (10 atk. kam.), LeBronas Jamesas 23 (11 atk. kam.), Malikas Monkas 20, Carmelo Anthony 13, Russellas Westbrookas 10.