Prieš rungtynes „Warriors“ sulaukė pirmą kartą nuo pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijos prie komandos prieš susitikimą prisijungusio vyriausiojo Steve‘o Kerro palaikymo. Komandos rūbinėje po ilgos pertraukos pasirodęs strategas joje ir stebėjo pirmųjų Vakarų konferencijos finalo rungtynių eigą.

Jau nuo pirmųjų susitikimo akimirkų „Spurs“ pademonstravo, jog nėra linkę taikstysis su retai šiam klubui klijuojamu autsaiderio vaidmeniu ir pelnė pirmus penkis taškus, tačiau šeimininkai žaibiškai atsakė dviem perimtais kamuoliais ir atkarpa 6:0.

Atkaklios kovos atmosfera Ouklando „Oracle“ arenoje neužilgo išsisklaidė, ir to priežastimi tapo neįtikėtinas Teksaso klubo žaidimas. It išlaikę paskutinėse serijos su „Rockets“ rungtynėse pademonstruotą susikaupimo lygį ir ėmė kurtis su kiekviena akimirka vis labiau stulbinusią persvarą.

LaMarcuso Aldridge‘o ir po kairės čiurnos traumos į starto penketą grįžusio Kawhi Leonardo vedami svečiai paskutiniąsias dvi pirmo kėlinio minutes laimėjo rezultatu 10:2 ir pirmąją rungtynių dalį užbaigė atsiplėšę keturioliktus taškų skirtumu.

Pagrindiniu „Spurs“ koziriu šios atkarpos metu tapo puiki gynyba – pirmame ketvirtyje šeimininkai iš žaidimo pataikė tik 6 iš 21 metimo, prametė visus keturis tritaškius ir prarado net 6 kamuolius.

Pirmuose dviejuose atkrintamųjų varžybų etapuose didžiausias „Warriors“ deficitas siekė 17 taškų, kai trečiose pirmo etapo serijos rungtynėse tokį pranašumą susikrauti pavyko Portlando „Trail Blazers“ krepšininkams.

Šį Ouklando krepšininkų atkrintamųjų varžybų rekordą „Spurs“ ženkliai pagerino jau antrojo ketvirčio pradžioje. Kėlinį spurtu 14:3 pradėję Grego Popovičiaus auklėtiniai privertė viso pasaulio krepšinio gerbėjus griebtis už galvų – Teksaso ekipa susikrovė daugiau nei įspūdingą 25 taškų atotrūkį, 44:19.

Pavyzdinė svečių gynyba pasiekė ir dar vieną įspūdingą skaičių. Savo pirmąjį tritaškį „Warriors“ pataikė tik sužaidus beveik 19 minučių. Nepaisant ilgos sausros, Stepheno Curry pataikytas tolimas šūvis užbaigė atkarpą 11:0.

Visgi Aukso Valstijos ekipa iki ilgosios pertraukos pataikė tik 2 tolimus metimus iš 9 ir prarado net 10 kamuolių, o į rūbinę iškeliavo atsilikdama dvidešimties taškų skirtumu.

Po ilgosios pertraukos S. Curry ėmė užvedinėti sausakimšai užpildytą „Oracle“ areną pataikydamas du tolimus metimus paeiliui, o kitame aikštės gale tritaškiu iš kairiojo atakos kampo atsakęs K. Leonardas atsitraukdamas atbulomis užmynė ant atsarginių žaidėjų suolo sėdėjusio Davido Lee koją ir skausmo perkreiptu veidu susigriebė už vis dar nepilnai sugijusios kairės čiurnos.

San Antonijaus klubo gerbėjai lengviau atsikvėpė kai klubo lyderis sugebėjo tęsti rungtynes, tačiau šiuo kadru „Spurs“ problemos nesibaigė. Nepraėjus nė dviem minutėm tame pačiame aikštės kampe K. Leonardas po metimo nusileido ant jo kelyje atsidūrusio Zaza Pačulijos kojos.

Krašto puolėjas aiškiai kęsdamas skausmą sumetė du baudų metimus, tačiau iškart po jų buvo išlydėtas į komandos rūbinę, o po kelių akimirkų „Spurs“ atstovai informavo žiniasklaidą, jog K. Leonardas į aikštę nebegrįš.

Šio epizodo metu „Warriors“ atsilikinėjo 23 taškais, tačiau svečiams patyrus psichologinį smūgį Kalifornijos klubas žaibiškai spurtavo 16:0 ir perėmė rungtynių iniciatyvą į savo rankas. San Antonijaus ekipa išlaikė persvarą iki trečio kėlinio pabaigos, kai Kyle‘o Andersono metimas su sirena padidino skirtumą iki 9 taškų, tačiau šeimininkai ketvirtį užbaigė įgavę pasitikėjimo savo jėgomis.

Puikų trečią ketvirtį sužaidė S. Curry, kurio dėka vos 42 taškus pirmoje rungtynių pusėje sukrapštę reguliariojo sezono nugalėtojai vien per trečią kėlinį pelnė 39 taškus.

Lemiamomis minutėmis „Spurs“ puolime rėmėsi L. Aldridge‘o žaidimu, o kitame aikštės gale prie S. Curry prisijungė ir Kevinas Durantas, kurio pirmasis rungtynių tritaškis ir gražus dėjimas iš viršaus sumažino skirtumą iki keturių taškų, o neilgai trukus „Warriors“ pirmą kartą nuo pirmo kėlinio pradžios persvėrė rezultatą savo naudai – 101:100.

Teksaso klubą gelbėti bandė dar vieną įspūdingą pasirodymą surengęs Manu Ginobilis, tačiau nervingas paskutines akimirkas užtikrinčiau sužaidę šeimininkai konferencijos finalo serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Dvidešimt penkių taškų deficitą panaikinę „Warriors“ pasiekė didžiausią tokį skaičių šiame sezone.

„Warriors“: Stephenas Curry 40 (7/16 trit.), Kevinas Durantas 34 (11/21 met., 2/8 trit., 4 blk.), Zaza Pačulija 11 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 28 (8 atk. kam., 6 kl.), Kawhi Leonardas 26 (24 min., 8 atk. kam.), Manu Ginobili 17, Jonathonas Simmonsas 12 taškų.