Nors serijai persikėlus į Klivlandą „Cavaliers“ sulaukė solidaus antraplanių krepšininkų indėlio, penktųjų grumtynių „TD Garden“ arenoje pradžia nubloškė svečius į puikiai pažįstamą puolimo krizę.

Sėkmingai startavęs Kevinas Love'as viso pirmame ketvirtyje surinko 10, o LeBronas Jamesas – 8 taškus, tačiau likę Tyronno Lue auklėtiniai per pirmąsias dvylika minučių nesugebėjo pataikyti nė vieno metimo iš žaidimo.

Kardinaliai priešingu vaizdu mėgautis galėjo „Celtics“ sirgaliai. Per pirmą ketvirtį pasižymėti spėjo visi septyni aikštėje pasirodę šeimininkų krepšininkai, kartu pataikę net 6 iš 13 tolimų metimų.

Antrojo kėlinio pradžioje abiejų komandų žaidėjai įsivėlė į emocijų proveržiu paremtą konfliktą. Gynyboje puikiai sužaidęs Marcusas Morrisas nutraukė Jameso „alley-oop“ perdavimą Larry Nance'ui, po epizodo parkritusiam už galinės linijos.

Temperamentingasis Bostono ekipos krašto puolėjas nepraleido progos gulinčiam varžovui adresuoti necenzūrinę repliką, į kurią Nance'as atsakė šiurkščiai pastumdamas savo oponentą. Nepatenkintas „Cavaliers“ žaidėjo veiksmais į susitumdymą įsitraukė ir Terry Rozier. Visi trys epizodo dalyviai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Konfliktas įžiebė sėkmingą svečių iš Ohajo valstijos atkarpą. Devynis taškus be atsako pelnę Klivlando krepšininkai sumažino skirtumą iki vienženklio skaičiaus, tačiau po dviejų kėlinių „Celtics“ vis dar turėjo vienuolikos taškų persvarą.

Banguotame trečiame kėlinyje komandos keitėsi mini-spurtais, tačiau stebėtinai brandžiai žaidusių Jaysono Tatumo ir Jayleno Browno dėka šeimininkai nė karto neleido „Cavs“ persverti rezultato savo naudai.

Negana to, ketvirto kėlinio pradžioje spurtavę Bostono krepšininkai likus dešimčiai minučių iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos susikrovė triuškinantį pranašumą – 83:62.

Klivlando ekipai atsidūrus ant prarajos krašto į aikštę grįžo porą pirmų ketvirčio minučių ant suolo praleidęs LeBronas. Lyderio iniciatyva leido svečiams dar kartą spurtuoti 9:0, tačiau tiek Jamesas, tiek kiti svečių komandos žaidėjai pragariškame Bostono sirgalių keliamame triukšme svarbiausiomis minutėmis atrodė pavargę ir blankūs.

„Cavs“ viltis dar pažadino du paeiliui Alo Horfordo prarasti kamuoliai, tačiau jau kitos atakos metu Bostono aukštaūgis puikiu dėjimu vainikavo Rozier perdavimą „alley-oop“ stiliumi.

Dar trys Horfordo taškai padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse – likus mažiau nei trims minutėms abiejų komandų treneriai į aikštę suleido rezervinius savo ekipų krepšininkus. „Celtics“ sirgaliai tią akimirką pradėjo vieningą skanduotę „Celts in six“, išreiškusią fanų tikėjimą savo palaikomos komandos galimybe laimėti konferencijos finalo seriją šeštajame susitikime.

Efektyvia gynyba varžovų puolimą sukaustę Bostono krepšininkai dviženklį pelnytų taškų skaičių surinkti leido tik dviem varžovam – Jamesui ir vos 4 taškus po ilgosios pertraukos pridėjusiam Love'ui.

Šių metų atkrintamosiose „Celtics“ į savo ginamąjį krepšį tik 83 taškus praleido antrą kartą, pakartodami pirmose konferencijos finalo serijos rungtynėse pasiektą rezultatą. Tokia plieninė gynyba leido Bostono ekipai švęsti pergalę nepaisant tragiško taiklumo – tikslą pasiekė vos 36 procentai jų iš žaidimo atliktų metimų.

Visų atkrintamųjų varžybų metu fantastiškai „TD Garden“ arenoje žaidžiantys šeimininkai namuose iškovojo dešimt pergalių ir nepatyrė nė vienos nesėkmės. Visgi Stevenso auklėtinių žaidimas kaip diena ir naktis skiriasi persikėlus į varžovų tvirtoves – išvykoje „Celtics“ laimėjo tik kartą ir patyrė šešis pralaimėjimus.

Savo ruožtu „Cavaliers“ namuose taip pat suklupo tik vieną sykį, kai pirmose pirmo etapo rungtynėse 80:98 nusileido Domanto Sabonio atstovaujamiems Indianos „Pacers“.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 24 (7/15 met., 3/7 trit., 7/8 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), Jaylenas Brownas 17 (4/15 met.), Alas Horfordas 15 (12 atk. kam.), Marcusas Morrisas ir Marcusas Smartas po 13 taškų.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 26 (11/22 met., 1/6 trit., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kl.), Kevinas Love'as 14 taškų (6/13 met., 7 atk. kam.).

Penktosios serijos rungtynės Klivlande vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku. Jeigu „Cavaliers“ išlygins rezultatą, septintas ir paskutinis susitikimas tuo pačiu metu naktį iš sekmadienio į pirmadienį vyks Bostone.