„Žalgiriui“ tarptautinis sezonas baigėsi ir į Eurolygos finalo ketvertą žengė „Barcelona“.

Šeimininkai dvikovos pradžioje strigo puolime ir pirmo kėlinio antroje pusėje atsiliko dviženkliu skirtumu (3:13).

Puolimą, daugiausiai Tomo Dimšos pastangomis, gaivinę šeimininkai sumažino skirtumą ir po pirmo ketvirčio atsiliko tik per vieną tolimą metimą (10:13).

Antrame ketvirtyje „Žalgirio“ puolime spindėjo Laurynas Birutis, jo taškai bei Luko Lekavičiaus tolimas metimas leido šeimininkams išsiveržti į priekį – 24:19.

Prieš ilgąją pertrauką Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai surengė spurtą 8:0 ir susigrąžino iniciatyvą.

Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsiliko 26:29.

Trečio ketvirčio pradžioje taškus rinko „Barcelona“, kurios gretose lyderystės ėmėsi Tomašas Satoransky.

K. Maksvytis užsidirbo techninę pražangą už priekaištus arbitrams dėl galimos pražangos prieš Isaiah Taylorą, tačiau tiek tame, tiek kituose diskutuotinuose epizoduose teisėjų švilpukai arba tylėjo, arba buvo palankūs svečiams.

Prieš lemiamą kėlinį tritaškiais prapliupo Mike Tobey, jo trys tritaškiai leido svečiams pirmauti net 61:45. Pozityvo suteikė Luko Lekavičiaus tritaškis paskutinę kėlinio sekundę ir prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai atsiliko 48:61.

Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ kilo į lemiamą šturmą ir sumažino skirtumą iki 6 taškų, tačiau „Žalgirio“ sirgalius tildė Jano Vesely ir Alexo Abrineso taškai (55:68).

Tačiau dvikovos pabaiga priklausė svečiams, kurie iškovojo užtikrintą pergalę 77:66.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 13, Laurynas Birutis 12, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša po 8, Ignas Brazdeikis 7, Isaiah Tayloras ir Arnas Butkevičius po 6, Kevarrius Hayesas 4, Achille Polonara 2. Rolandas Šmitas nepelnė taškų (per 13 min.), Dovydas Giedraitis ir Karolis Lukošiūnas nežaidė.

„Barcelona“: Janas Vesely ir Tomas Satoransky po 14, Mike'as Tobey 13, Rokas Jokubaitis 11, Nikola Mirotičius ir Alexas Abrinesas po 9, Nicolas Laprovittola 3, Sertačas šanli ir Nikola Kaliničius po 2 taškai.

Statistika

Statistika („Žalgiris“ – „Barcelona“):

• Dvitaškiai: 22/47 (46.8) – 14/26 (53.8)
  • Tritaškiai: 4/15 (26.7) – 11/23 (47.8)
  • Naudingumo balai: 67 – 91

Kaune svečiams nepadėjo traumą besigydantis Cory Higginsas, praleidęs pirmąsias dvi serijos rungtynes Katalonijoje.

Eurolygos ketvirtfinalio serijos tarp „Barcelonos“ ir „Žalgirio“ rezultatai:

• Balandžio 26 d., „Barcelona” – „Žalgiris“ 91:69
  • Balandžio 28 d., „Barcelona” – „Žalgiris“ 89:81
  • Gegužės 3 d., „Žalgiris“ – „Barcelona” 66:77

Šios poros nugalėtojai pusfinalyje susikaus su Belgrado „Partizan“ arba Madrido „Real“ (kol kas serijoje 2-1 pirmauja serbai).

Eurolygos finalo ketvertas Kaune numatytas gegužės 19-21 dienomis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)