Rungtynės pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje prasidėjo lygiu žaidimu. Tačiau tai truko neilgai.

Pirmo ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ įgijo apčiuopiamą persvarą – 27:19. Nemažindami apsukų kauniečiai atitolo antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo 10 taškų skirtumu (21:11). Prasidėjus trečiam kėliniui komandas skyrė jau 22 taškai (54:32), o ketvirto viduryje žalgiriečiai į priekį buvo nutolę net 29 taškais - 80:51.

Atsakomosiose rungtynėse „Žalgiris“ gali sau leisti pralaimėti 17 taškų skirtumu.

Pasikeitimai - abejose ekipose

Abi geriausios Lietuvos komandos naują sezoną pradeda gerokai pasikeitusios.

Šiose rungtynėse prie „Žalgirio“ vairo debiutavo vyriausiasis treneris Joanas Plaza, legionieriai Tremmellis Dardenas ir Oliveris Lafayette bei lietuviai Rimantas Kaukėnas, Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai. Tiesa, pastarasis krepšininkas Kauno klubo garbę jau yra gynęs prieš beveik dešimtmetį.

Sostinės ekipoje taip pat gausu naujokų - Deividas Dulkys, Leonas Radoševičius, Dejanas Ivanovas, Janis Blūmas, Eimantas Bendžius.

Su vilniečiais dar nesitreniravo Serbijos rinktinei Europos čempionato atrankos varžybose atstovaujantis gynėjas Nemanja Nedovičius.

Rungtynių eiga:

1 kėlinys

„Žalgirio“ startinis penketas: Marko Popovičius, Paulius Jankūnas, D. Lavrinovičius, T. Dardenas ir O. Lafayette.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Janis Blūmas, Artūras Jomantas, Predragas Samardžiskis, Mindaugas Katelynas, Renaldas Seibutis.

Rungtynės tritaškiu pradėjo J. Blūmas - 0:3. Tuo tarpu aikštės šeimininkai dukart iš eilės suklydo. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ nuo baudų metimo linijos pelnė Paulius Jankūnas - 2:3. Į tai vilniečiai atsakė dviem M. Katelyno taškais - 2:5. D. Lavrinovičius sumažino skirtumą (4:5), bet vėl iš toli taikliai šovė J. Blumas - 4:8.

Sužaidus 4 min. rezultatas tapo lygus (8:8), kai galingą dėjimą atliko T. Dardenas, o netrukus P. Jankūnas pirmą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį - 10:8. „Žalgirio“ kapitonas ir toliau griežė pirmuoju smuiku - po P. Jankūno tritaškio sužaidus beveik 5 min. - 13:9. P. Samardžiskis baudų metimais sumažino atsilikimą (13:11), bet T. Dardenas pelnė du taškus bei realizavo baudos metimą - 16:11.

Vilniečių puolimas ir toliau strigo, o taškus „Lietuvos rytas“ rinko nuo baudų metimo linijos. Po D. Ivanovo metimų - 18:15. Likus 2 min. M. Kalnietis prasižengė puolime, o D. Dulkys nuo baudų metimo linijos buvo taiklus - 18:17.

Visgi „Žalgiris“ pelnė 4 taškus iš eilės - Tadas Klimavičius, Mindaugas Kuzminskas pelnė po du taškus, K. Lavrinovičius pridėjo du baudų metimus ir kauniečiai vėl kiek atitrūko - 24:17.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei dar du taškus pelnė T. Klimavičius - 26:17. Iki kėlinio pabaigos skirtumas sumažėjo minimaliai - 27:19.

2 kėlinys

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliais abiejų komandų metimais - 29:22. Netrukus vilniečiai pasinaudojo „Žalgirio“ klaidomis, pelnė 5 taškus iš eilės ir priartėjo - 29:27. Į tai „Žalgiris“ atsakė D. Lavrinovičiaus ir M. Kuzminsko dvitaškiais bei Vytenio Lipkevičiaus baudos metimu - 34:27.

Netrukus prie baudų metimų linijos stojo ir taikliai atakavo O. Lafayette - 36:27. „Lietuvos ryto“ puolimas ėmė strigti, o iš toli taikliai atakavo M. Popovičius ir skirtumas pirmą kartą šoktelėjo iki dviženklio - 39:27. Čia pat du taškus pridėjo D. Lavrinovičius ir P. Jankūnas - 43:27.

Per likusią kėlinio dalį savo sąlygas ir toliau diktavo „Žalgiris“. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei komandas skyrė jau 18 taškų - 48:30. Rezultatas nepakito iki didžiosios pertraukos.

Per pirmą rungtynių dalį aikštėje pabuvojo visi „Žalgirio“ krepšininkai ir tik vienintelis Adas Juškevičius nespėjo pelnyti taškų.

3 kėlinys

Trečias kėlinys prasidėjo M. Popovičiaus tritaškiu - 51:30. Į tai R. Seibutis atsakė dvitaškiu (51:32).

Tačiau T. Dardenas ir vėl niekais pavertė vilniečių pastangas - du taškai su pražanga (54:32).

Sužaidus pustrečios minutės R. Seibutis taikliai atakavo iš toli, o M. Katelynas realizavo baudos metimą - 55:36.

Iniciatyvos ėmęsis R. Seibutis tik kukliai sumažino atsilikimą - įpusėjus ketvirčiui 63:43.

Likus pustrečios minutės iki kėlinio pabaigos savo pirmuosius taškus pelnė ir A. Juškevičius pataikęs sudėtingą dvitaškį - 67:45.

Kėlinį taikliu dvitaškiu užbaigė R. Kaukėnas - 71:48.

4 kėlinys

Paskutinę rungtynių dalį vėl taikliu dvitaškiu pradėjo R. Kaukėnas, bet D. Dulkys į tai atsakė tritaškiu - 73:51.

Jau kitoje atakoje taikliai iš toli atakavo ir A. Juškevičius (76:51), o po vilniečių klaidos T. Klimavičius galingai krovė kamuolį į krepšį - 78:51).

Neatsigavę vilniečiai vėl sulaukė dėjimo į savo krepšį - pasismagino M. Kalnietis - 80:51.

Sužaidus 4 min. taikliai iš toli atakavo M. Katelynas, kiek sumažindamas didžiulį skirtumą (82:56).

Antroje ketvirčio pusėje žalgiriečiai atsipalaidavo ir „Lietuvos rytas“ ėmė mažinti atsilikimą - sužaidus 7 min. 84:67.

Iki rungtynių pabaigos skirtumas išaugo iki 18 taškų - 89:71.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“ 89:71 (27:19, 21:11, 23:18, 18:23.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas (4/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos, 6 atk. kam.) ir Tadas Klimavičius (5/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 8 atk. kam., 6 iš jų - puolime) po 13, Tremmellas Dardenas 10 (4/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai), Rimantas Kaukėnas 9 (3/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), Kšyštofas Lavrinovičius 8 (2/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Darjušas Lavrinovičius 7 (3/3 dvitaškiai), Marko Popovičius ir Mindaugas Kuzminskas po 6, Mantas Kalnietis (2/7 dvitaškiai, 5 rez. perd.), Oliveris Lafayette (1/3 tritaškiai) ir Adas Juškevičius po 5, Vytenis Lipkevičius 2 taškai.

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 12 (4/7 tritaškiai, 4 klaidos), Renaldas Seibutis (3/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5 rez. perd.) ir Mindaugas Katelynas (2/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) po 11, Leonas Radosevičius 10 (3/5 dvitaškiai, 4/5 baudos), Artūras Jomantas 8, Dejanas Ivanovas 7, Deividas Dulkys 5 (1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Predragas Samardžiskis ir Dovydas Redikas po 2, Vilmantas Dilys 1 taškas. Steponas Babrauskas (17 min.) taškų nepelnė, o Simas Buterlevičius nežaidė.