Vilniaus komandai pergalė buvo labai reikalinga. Ją iškovojęs „Lietuvos rytas“ reguliariajame sezone užėmė antrą vietą.

„Žalgiris“ savo principiniam varžovui iš sostinės nebuvo pralaimėjęs nuo 2011-ųjų gegužės.

Po šio mačo paaiškėjo ir LKL ketvirtfinalio poros. Jose iki dviejų pergalių rungtyniaus:

Kauno „Žalgiris“ - Kėdainių „Nevėžis“,
Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Utenos „Juventus“,
Prienų „Prienai“ - Šiaulių „Šiauliai“,
Klaipėdos „Neptūnas“ - Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Mačo pradžioje spurtavo žalgiriečiai. Keturis taškus iš eilės pelnė Mindaugas Kuzminskas, sėkmingai sužaidė aukštaūgiai ir „Žalgiris“ įpusėjus kėlinukui pirmavo 10:2. Vilniečiai bandė atsakyti tolimais metimais, tačiau penki pirmi bandymai buvo nesėkmingi.

Kauniečiai padidino savo persvarą iki 12 taškų (15:3). Vilniaus komandos krepšininkams kėlinio pabaigoje pavyko šiek tiek sumažinti persvarą, tačiau paskutinę kėlinuko sekundę pataikė Robertas Javtokas – 18:9.

Antras kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ ekipa pagaliau pataikė tritaškį metimą - taikliai švystelėjo Steponas Babrauskas.

Komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Varžovų gynyboje labiau strigo vilniečiai, tad „Žalgiris“ ir toliau didino persvarą. Įpusėjus kėliniui po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio ji jau rekordinė – 28:12.

Mindaugas Katelynas stabdydamas M. Kuzminską baudžiamas nesportine pražanga. Žalgiriečiai pasinaudojo savo galimybėmis ir padidino persvarą iki 32:15.

Kauno komandą šiek tiek pristabdė du tritaškiai Eimanto Bendžiaus metimai, tačiau „Žalgiris“ prieš didžiąją pertrauką turėjo solidžią 14 taškų persvarą (35:21).

Trečias kėlinys

Pailsėję sostinės krepšininkai trečią kėlinuką pradėjo žymiai geriau, nei pirmuosius du - jiems pavyko sumažinti skirtumą iki dešimties - 40:30.

Netrukus po penkių nesėkmingų bandymų tritaškį pagaliau pataikė Vilniaus komandos latvis Janis Blūmas. Jo pavyzdžiu pasekė tritaškį įmetęs M. Katelynas, dvitaškį pridėjo Renaldas Seibutis ir „Žalgirio“ persvara prieš paskutinį ketvirtį jau tik keturi taškai - 43:39.

Ketvirtas kėlinys

Vilniečiai nelinkę mažinti tempo ir lemiamo kėlinuko pradžioje. Dar vieną tritaškį smeigė J. Blumas, tačiau tokiu pačiu metimu atsakė Adas Juškevičius.

Po galingo Tautvydo Lydekos dėjimo iš viršaus LKL reguliariojo sezono lyderių persvara jau tik minimali - 47:46. Tik pasiekę šią ribą „Žalgirio“ krepšininkai pagaliau nusprendė vėl žaisti ir varžovų aistras nuramino trimis taikliomis atakomis.

Tačiau į žalgiriečių spurtą 6:0 „Lietuvos rytas“ atsakė smūgiu 11:0. „Žalgirio“ krepšininkai niekaip negali uždengti dar du tritaškius metimus pataikiusio E. Bendžiaus ir įpusėjus ketvirtam kėliniui vilniečiai pirmą kartą išsiveržia į priekį - 57:53.

Netrukus „Žalgirio“ arenos publiką ant kojų pakelia Oliveris Lafayette'as. Po jo tritaškio likus žaisti 3 minutes rezultatas lygus 57:57.

Rezultatas buvo lygus ir paskutinę minutę (62:62). „Žalgirio“ krepšininkai paskutinei atakai turėjo 16 sekundžių, tačiau išmesdamas kamuolį suklydo O. Lafayette'as. Per tas pačias 16 sekundžių surengti tikslios atakos nepavyko ir Vilniaus klubo krepšininkams. Reguliarusis sezonas tęsiasi - pratęsimas.

Pratęsimas

O. Lafayette'as baudų metimais išvedė Kauno komandą į priekį. Tuo pačiu atsakė R. Seibutis, o netrukus dar vienu tritaškiu metimu apie save priminė E. Bendžius ir „Žalgiris“ atsilieka - 64:67.

Vilniaus komandos pergalę įtvirtino šešis baudų metimus pataikęs Nemanja Nedovičius. „Lietuvos rytas“ įsirašė pergalę rezultatu 73:70 ir reguliariajame sezone užėmė antrą vietą.

Pirmajame šio sezono tarpusavio mače „Žalgiris“ išvykoje „Lietuvos rytą“ nugalėjo rezultatu 90:79.

Statistika

Kauno „Žalgiris“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“ 70:73 (19:8, 17:12, 8:18, 19:23, 8:11).

„Žalgiris“: M. Kuzminskas ir A. Juškevičius 10 taškų, M. Popovičius ir O. Lafayette‘as - po 9, K. Lavrinovičius - 8, J. Foote‘as, R. Kaukėnas ir D. Lavrinovičius - 6, R. Javtokas - 4, M. Delašas - 2.

„Lietuvos rytas“: E. Bendžius - 18, R. Seibutis - 17, N. Nedovičius ir J. Blūmas - po 10, M. Katelynas, T. Lydeka ir S. Babrauskas - po 6.