„Žalgiris“ pirmavo beveik viso susitikimo metu, o mačo viduryje turėjo ir 14 taškų persvarą. Tačiau antroje rungtynių dalyje kauniečiai iššvaistė visą pranašumą ir ketvirtajame kėlinyje atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Vis dėlto sėkmingai mačo pabaigoje žaidę Tadas Klimavičius ir Aleksandras Čapinas persvėrė svarstykles mūsiškių naudai ir padovanojo pirmąją pergalę antrajame Eurolygos etape.

Pirmąsias rungtynes Malagoje prieš dvi savaites Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pralaimėjo 68:86 (6:21, 23:19, 18:24, 21:22). Nesėkmės atveju namie kauniečiai būtų praradę bet kokias viltis iškopti į ketvirtfinalį.

Abi komandos rikiuojasi G grupės apačioje. Malagos ekipa savo sąskaitoje turi vienintelę pergalę prieš „Žalgirį“, o kauniečiai – vienintelį laimėjimą prieš andalūzus.

Pirmauja po tris pergales iškovojusios Maskvos CSKA (Rusija) ir Tomo Pačėso treniruojama Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija). Su ja „Žalgirio“ krepšininkai kitą savaitę susitiks namuose.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje dominavo atakuojantis krepšinis. Komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir nė vienai nepavyko atitrūkti. Judriai atakavę žalgiriečiai rinko taškus iš skirtingų pozicijų, tačiau čia pat gynyboje nesusitvarkydavo su varžovų reidais į baudos aikštelę. Sužaidus 6 min. rezultatas buvo lygus (14:14).

Galiausiai kauniečiams pavyko kelis kartus apsiginti ir tuo pačiu įmesti – po Martyno Pociaus baudos metimo bei tritaškio skirtumas padidėjo iki 6 taškų (20:14). Netrukus Travisas Watsonas dar labiau padidino „Žalgirio“ persvarą ir sunerimęs „Unicaja“ strategas Aito Garcia Renesesas paprašė minutės pertraukėlės.

Bet ir po jos sėkmingiau žaidė aikštelės šeimininkai – po Artūro Milaknio metimo „Žalgirio“ persvara tapo dviženklė (26:16). Ir tik ketvirčio pabaigoje santykį tritaškiu sušvelnino patyręs Malagos klubo puolėjas Carlosas Jimenezas (26:19).

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai sumažino skirtumą, bet „Žalgirį“ į priekį truktelėjo M. Pociaus dvitaškis su papildomu baudos metimu (31:23). C. Jimenezas dar vienu tritaškiu neleido mūsiškiams pabėgti, bet įsibėgėjęs M. Pocius atsakė dviem tolimais metimais ir Kauno ekipos persvara tapo rekordinė (37:26).

Sirtumas dar labiau ūgtelėjo po Dainiaus Šalengos tolimos bombos (42:28), tačiau tomet žalgiriečiai stabtelėjo ir tuo pasinaudoję varžovai laimėjo atkarpą 9:0 (42:37).

„Unicaja“ aukštaūgių spurtą pagaliau nutraukė Mirza Begičius, krovęs kamuolį į krepšį ir dar privertęs prasižengti Joelį Freelandą. Po vidurio puolėjo baudos metimo Kauno ekipa vėl pirmavo 8 taškais (45:37).

Panašią persvarą žalgiriečiai išsaugojo per likusias kelias kėlinio minutes – įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė skaičiai 50:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje savo tritaškių sąskaitą atidarė Marcusas Brownas (53:41), bet labiau nutolti kauniečiams varžovai neleido. Maža to, po kelių klaidų „Unicaja“ vėl priartėjo (59:53).

„Žalgirio“ persvara toliau tirpo – iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 3 min., po vaikiškos kauniečių klaidos, Zabianas Dowdellas pelnė lengvus taškus iš po krepšio (61:57).

Kėlinio pabaigoje Kauno komandą tempti į priekį vėl ėmėsi šio mačo lyderiai. Iš pradžių D. Šalenga pataikė su pražanga, o netrukus M. Pocius pasižymėjo greitoje kontratakoje (68:59).

Vis dėlto spurtą apkartino Z. Dowdello tritaškis su bauda (68:63), o kėlinį užbaigė dar du „Unicaja“ gynėjo baudos metimai (68:65).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo antruoju M. Browno tritaškiu (71:65), tačiau po jo beveik tris minutes nesugebėję pelnyti taškų žalgiriečiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. Svečiai spurtavo 7:0 ir pralenkė kauniečius (72:71).

Persvarą „Žalgiriui“ sugrąžino Aleksandras Čapinas, bet tolimu metimu atsakė ir Omaras Cookas (75:74). Žaidėjai keitėsi taikliais metimais ir pirmavo tai viena, tai kita komanda. Ketvirčio viduryje beatitrūkstančius „Unicaja“ krepšininkus tritaškiu pristabdė A. Čapinas (79:79), T. Klimavičius pataikė vieną baudą (80:79), o po kauniečių puolėjo dvitaškio, likus žaisti 2 min., „Žalgiris“ pirmavo 3 taškais (82:79).

M. Begičius neįmetė baudų ir tuo pasinaudojęs Berni Rodriguezas tritaškiu lygino santykį (82:82). Po M. Kalniečio metimo aikštelės šeimininkai vėl pirmavo, bet M. Pociui teisėjai skyrė nesportinę pražangą ir Robertas Arcibaldas rezultatą vėl išlygino (84:84).

Prieš prasidedant paskutinei minutei T. Klimavičiaus ranka nuo baudų metimo linijos nedrebėjo (86:84), o po sėkmingo darbo gynyboje A. Čapinas pridėjo dar dvi tiksliais baudas (88:84).

Po minutės petraukėlės T. Klimavičius perėmė kamuolį ir, likus 23 sek., dar vienu baudos metimu priartino „Žalgirį“ prie pergalės. Paskutinė Z. Dowdello ataka buvo netiksli ir kauniečiai šventė pergalę 89:84.

Statistika

„Žalgiris“: Dainius Šalenga (2/4 trit., 4/5 dvit., 3/3 baudų) ir Martynas Pocius (3/5 trit., 3/4 dvit., 2/3 baudų) po 17 taškų, Aleksandras Čapinas 14 (6 rez. perd.), Tadas Klimavičius 12 (6 atk. kam.), Travisas Watsonas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Marcusas Brownas 8, Mantas Kalnietis 6 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Mirza Begičius 3, Artūras Milaknis 2.

Mario Delašas (5:50 min.) taškų nepelnė.

„Unicaja“: Robertas Archibaldas 17 (5/8 dvit., 7/7 baudų), Joelis Freelandas 16 (8 atk. kam.), Omaras Cookas (6 rez. perd.) ir Zabianas Dowdellas po 12, Berni Rodriguezas 11 (6 rez. perd.), Carlosas Jimenezas 8, Georgios Printezis 4, Jiri Welschas ir Saulis Blanco po 2.

Josephas Gomis (1:47) ir Guillemas Rubio (2:50) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 22/33 (67 proc.) – „Unicaja“ 25/55 (45 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 9/21 (43 proc.) – „Unicaja“ 6/12 (50 proc.)

Baudos: „Žalgiris“ 18/23 (78 proc.) – „Unicaja“ 16/16 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 31 – „Unicaja“ 29

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 18 – „Unicaja“ 18