Visais laikais už laisvę ir demokratiją pasisakęs Kauno „Žalgirio“ klubas pirmasis visoje Eurolygoje pasmerkė Rusijos veiksmus, atsisakė žaisti su Rusijos klubais ir kreipėsi į Eurolygą su siūlymu šalinti juos iš turnyro.

„Mes visi esame skirtingi ir unikalūs, bet viena prasme vienodi – visi esame laisvi. Mus vienija nepalaužiamas tikėjimas laisve ir begalinis noras ją išsaugoti. Mėgaukimės laisve ir padėkime tiems, iš kurių ją dabar bando atimti. Matome, koks stiprus yra vienybės jausmas. Vien mūsų organizacijos darbuotojai prisideda, kaip tik sugalvoja – vieni užsiregistravo priimti ukrainiečius savo namuose, kiti užsiima savanoryste ar skiria finansinę ar materialinę paramą. Pagal galimybes prie pagalbos Ukrainai kviečiame prisidėti ir jus“, – į komandos aistruolius kreipėsi P. Motiejūnas.

Kauno „Žalgirio“ organizacija prisijungė prie iniciatyvos ir kartu su dar trimis įmonėmis suorganizavo 18 tūkstančių eurų vertės medikamentų siuntą į Ukrainą, kuri iš Lietuvos išvyko ketvirtadienį ryte.

Didvyriškam Ukrainos gyventojų pasipriešinimui abejingi neliko ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai su kapitonu Pauliumi Jankūnu priešakyje.

„Mes, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, negalime likti abejingi, kai mūsų broliai ir seserys Ukrainoje kovoja kruviną kovą prieš agresorę Rusiją. Prisidėkime prie paramos Ukrainai ir nelikime abejingi“, – vaizdo įraše rėžė P. Jankūnas.

Prie kapitono prisidėjo ir savo kalbomis į krepšinio gerbėjus kreipėsi Nielsas Giffey, Tyleris Cavanaugh, Joffrey Lauvergne ir Janis Strelniekas.

„Žmonės Ukrainoje kiekvieną dieną netenka gyvybių, šeimos praranda savo mylimus žmones, net ir vaikus. Turime sustabdyti Rusijos agresiją“, – sakė „Žalgirio“ legionierius iš Latvijos.

Kauno „Žalgirio“ organizacija kviečia ir aistruolius prisidėti prie pagalbos Ukrainai ir jos gyventojams bet kokiais galimais būdais. Bene aktyviausią veiklą vystančios organizacijos šiuo metu yra https://www.blue-yellow.lt ir https://stipruskartu.lt.

Yra būdų prie ukrainiečių gerovės prisidėti ir kitais būdais – kviečiama savanoriauti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir kitose organizacijose, ryžtis priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius į savo namus, prisidėti rūbais, maistu bei medikamentais.

Kauno „Žalgirio“ klubas savo aistruolius taip pat kviečia minint Lietuvos nepriklausomybės dieną su Ukrainos ir Lietuvos vėliavomis atvykti į kovo 11 d. „Žalgirio“ arenoje vyksiančias Eurolygos rungtynes su „FC Barcelona“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės