Rungtynių eiga

Susitikimo pradžia "Neptūnui" susiklostė itin banguotai. Vangiai kėlinį pradėję klaipėdiečiai, atrodė, atsikėlė iš miego, bet apie priartėjimą galvoti neleido Minsko klubo krepšininko įmesti du taškai su pražanga - 7:16. Kėlinukui besibaigiant Deividas Gailius surengė mini šou ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 19:25.

D. Gailius stabdžio nespaudė ir prasidėjus antram kėliniui ir žiūrovus iš vietų pakėlė pelnydamas du taškus su pražanga. Vilčių suteikė trys iš eilės "Neptūno" pelnyti taškai, tačiau priešininkai taip pat netylėjo - 32:36. Teisėjas varžovus apdovanojo nesportine pražanga, kuria "Neptūno" krepšininkai pasinaudojo ir pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį - 37:36. Koja kojon žengusias ekipas sustabdė dar viena nesportinė pražanga ir lietuviai susikrovė dar didesnį pranašumą - 52:47.

Klaipėdos ekipos problema po savu krepšiu nedingo. Priešininkai naudodavosi gynyboje likusiomis spragomis ir daugiau "Neptūnui" atitolti neleido. Savo komandą budinti bandė D. Gailius, efektingai įgrūdęs kamuolį į krepšį - 63:56. Lietuvos klubo variklis sustojo, o "Tsmoki-Minsk" ir vėl pradėjo kvėpuoti "Neptūnui" į nugarą - 69:67.

Klaipėdiečius stumtelėjo susitikime ryškiai žibėjęs Martynas Mažeika, iš eilės pelnęs keturis taškus - 73:67. Trečiąją techninę pražangą užsidirbo Minsko komandos krepšininkas, o "Neptūno" žaidėjai tuo pasinaudoti nepraleido progos - 87:79. Po daugiau nei keturių minučių sausros priešininkai padidino apsukas ir ištirpdė deficitą (76:81). Rungtynių pabaiga gerokai patampė nervus žiūrovams, kol galiausiai buvo pasiektas pratęsimas - 90:90.

Pratęsimas klostėsi kaip ant sūpynių. Bene didžiausias blyksnis buvo V. Šarakausko blokas varžovui. "Tsmoki-Minsk" žaidėjams jėgų neužteko, o šaltakraujiškai žaidęs "Neptūnas" iškovojo pergalę rezultatu 110:106.

Nugalėtojams net 33 taškus pelnė Martynas Mažeika (6/11 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 6/8 baudos, 7 atk. kam., 32 naud. balai). 19 taškų pridėjo Deividas Gailius (7/9 dvitaškiai), 14 - Marius Runkauskas, po 13 - Evaldas Dainys (6 rez. perd.) ir Vytautas Šarakauskas (13 atk. kam.), 9 - Laurynas Mikalauskas (11 atk. kam.).

Baltarusijos klubo gretose nesustabdomas buvo Aleksandras Kudriavcevas, surinkęs net 37 taškus (9/13 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 10/10 baudos, 5 rez. perd.). Jam neblogai talkino Aleksandras Puštachvaras, įmetęs 13 taškų.

9.Klaipėdos "Neptūnas"41325
10.Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija)5050

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)